Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default ce parere avteti de antenele offset 1.2 de la micro media?

as vrea sa imi achizitionez un offset si am vazut oferta celor de la micromedia ,in comparatie fata de peru si tehnic b la offset mi sa parut mai de calitate celor de la micro media,ma refer la 1.2 offset.pareri?

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default sal

eu sunt fan antimicromedia ... in afara de jeguri nu stiu daca au facut ceva bun .... parca nici reciverele alea ALBA din 90 nu sunt asa trompete cum sunt cele facute de MST si de la switchuri internet pana la MC multimedia converter nu au nimic bun testat de mine .... antene pana acuma nu am incercat dar sincer imi este frica sa mai cumpar ceva de la ei.... cred ca o sa vina in cutie Sarma pt prinderea monturi polare si scoci pt LNB

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

eu am antena de 1.4m de la micromedia... este solida si ferma... merita banii...
    TV LCD TOSHIBA fullHD 82", DM800+1.4m offset MST-tabla cu 4 lnb+ toroidala cu 12 lnb =>>> acces 53est-5vest

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Au si lucruri bune pe langa trompete. Au avut antene bune in general chiar daca au fost no name. Iar cele Televes nu sunt trompete in nici un caz.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default pierdere de timp

Quote Originally Posted by alycrys_20 View Post
    as vrea sa imi achizitionez un offset si am vazut oferta celor de la micromedia ,in comparatie fata de peru si tehnic b la offset mi sa parut mai de calitate celor de la micro media,ma refer la 1.2 offset.pareri?

===========

salut,

parerea mea este ca iti pierzi timpul cu mst ... am antena de mst de 1,4m care are 1,35m pe 1,25 m si functioneaza ca una de 1,1m ... nu stiu de ce este un participant la acest thread care spune ca este multumit cu cea de 1,4m ...

in rest numai de bine ,

theghostbuster
    DM 800 HD, DM 500s
    offset fix 1,5m, offset 1,4m mobil, lnb inverto ultra black, opticum dm2800 ...

Nukem Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default re

Quote Originally Posted by vancelino View Post
    Au si lucruri bune pe langa trompete. Au avut antene bune in general chiar daca au fost no name. Iar cele Televes nu sunt trompete in nici un caz.
    salut.. nu face comparatie TELEVES cu MST... televes este firma profesionala ,si nu prea are nivel de comparatie... si cand zic MST ma refer fabricate de Micromedia , nu cea ce comercializeaza ... daca au televes pe stoc asta nu inseamna ca sunt facute de ei... MST este praf ... TELEVES este firma consacrata, ca si gilbertini , andrew, etc firme de antene
    Telecomunicatii - > Wi - FI - > 3G -> 4G Maniac>_)(!

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default ce parere aveti despre antenele ofset de 1,2 de la mcro media?

revin si spun ca am fost si am laut ofsetul de la micromedia de 1,2 steel .la prima vedere dupa parerea mea este peste ce au peru si tehnik b ,este mai soilida si mi sa spus ca este inport portugalia ,voi vedea dupa ce o montez .am si un offset de la peru dar este de asa proasta calitate incit la montarea h-h a inceput sa torsioneze suportul la stringere.ca si pret sint identice micro media -peru -tehnic b.la aceasta dimensiune

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Am demontat o statie tv/cablu care avea 7 bucati din asa-zisa Antena profesionala offset de aluminiu - 1,85 m... inainte de a le demonta le-am testat versus o infectie de antena de 1.1m Fe (dintr-aia celebra cu bratul cadmiat)... 2-4dB in plus aveau MST-urile de 1.85m.
    Pe langa tampenia cu castigul, MST-urile erau pilaf dupa un an de "functionare": vopseaua matuita si zgariata/ciupita de la intemperii, crenguțe, etc.; ovalizare periferică, onduleuri, bube - semn că aluminiul era prea subtire pentru diametrul lor si/sau pentru ambutisarea exterioara. Scumpe cu clabuci pentru cat de "bune" sunt.
    Orienteaza-te catre un Triax/Gibertini/EmmeEsse & Co.
    Sí seńor, efectos especiales!

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default ce parere aveti despre antenele ofset de 1,2 de la mcro media?

revin,din intimplare caut la sectiunea shop si ce sa vezi,gasesc poze cu o antena offset de vinzare mai multe buc.si coincidenta acelasi model de antena inport portugalia la gasit si luat eu de la micromedia in aceiasi bani .

Faithful Member Expert
    casa cu flori, strada sperantei, la etaj...
    Posts Thanks / Likes

Dupa parerea mea, la o antena conteaza mai mult castigul care este oferit decat cat de solida e o antena. Antena de 1,15 TRX de la Peru, e adevarat, are o montura foarte proasta, am avut una la care a trebuit sa fac modificari sa o pot aseza cum trebuie pe motor, pt ca efectiv refuza sa stea perfect dreapta. I-as da nota 4 din acest punct de vedere. Totusi compenseaza prin calitatea reflectorului, nu stiu cat rezista in timp, la mine dupa 1 an de folosire era in stare foarte buna, fara rugina sau deformari. Nivelul semnalului e foarte bun, mai ales ca nu este foarte scumpa. Una peste alta, eu am fost multumit de ea, chiar daca montura e praf, reflectorul e ok.
    Totusi daca vrei ceva de calitate superioara eu te sfatuiesc sa iti indrepti ochii catre Gibertini, Emme Esse, Satman, Triax si mai sunt multe care insa nu se gasesc la noi in tara, de ex Andrew, Patriot etc.

Cu antenele mst nu stiu ce sa zic, pot doar sa zic o vorba din batrani care se poate aplica in cazul lor: "cand doi iti zic ca esti beat, te duci sa te culci"
    Do you want to see a picture of a beautiful person? Hold up a mirror...

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

ce am invatat si eu de mai mult timp, o antena se cumpara in functie de foarte multi factori unul dintre ei fiind GREUTATEA antenei ... cu cat are mai mult material cu atat este mai buna

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dimitria View Post
    ce am invatat si eu de mai mult timp, o antena se cumpara in functie de foarte multi factori unul dintre ei fiind GREUTATEA antenei ... cu cat are mai mult material cu atat este mai buna

pai daca vrei sa o montezi pe motor chiar e o problema si greutatea !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)