Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11
    GOLAN Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Scientific Atlanta Decodor Belgacom HD

Ieri am primit un decodor de IPtv de la compania la care sunt fidel platitor Belgacom .Atlanta Scientific (companie subsidiara Cisco)
    Am vazut ca are doua porturi USB ... exista vreun hack (un firmware nou ) pentru aceste receptoare sa il pot folosi ca si player de divix-uri ?
    #N# ( : EU sînt ca şi tine ... inventez.eu ...sînt de fapt chiar TU : )

Stii, am fost crescuţi să credem că toţi sunt egali, că nu eşti mai bun decât altcineva.
    Bineînţeles că asta e o minciună.
    Unii sunt mai buni decât alţii şi cei ce recunosc ce-i face mai buni şi învaţă să exploateze asta, sunt cei ce reuşesc.

Fan Barca Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Nanok® View Post
    Ieri am primit un decodor de IPtv de la compania la care sunt fidel platitor Belgacom .Atlanta Scientific (companie subsidiara Cisco)
    Am vazut ca are doua porturi USB ... exista vreun hack (un firmware nou ) pentru aceste receptoare sa il pot folosi ca si player de divix-uri ?
    Sal ,

zi ce model ai ca este ceva hack cu jtag dar zi modelu

O zi buna

@ +

GOLAN Expert
    Posts Thanks / Likes

Am sa ma uit diseara .
    Acum m-am gandit ca s-ar putea face ceva (de aia am fost si asa evaziv: "decodor belgacom")
    M-am gandit ca daca e capabil sa decodeze stream-ul HD , poate sa decodeze si un divix ...
    Mersi de raspuns,
    Revin cu datele aparatului mai spre seara cand ajung acasa.
    Toate cele bune

Stii, am fost crescuţi să credem că toţi sunt egali, că nu eşti mai bun decât altcineva.
    Unii sunt mai buni decât alţii şi cei ce recunosc ce-i face mai buni şi învaţă să exploateze asta, sunt cei ce reuşesc.

GOLAN Expert
    Posts Thanks / Likes

Am revenit.
    scientific atlanta CISCO 5020 IPSTB

multumesc pentru orice informatie !

Nukem Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default salut

eu din cate stiu nici primele modele nu exista soft pt ele ..... as vrea si eu un soft pt receptoarele power vu originale antena 1 si protv scientific atlanta sau pt 9850 daca se poate face ceva .... scule profesionale
    Telecomunicatii - > Wi - FI - > 3G -> 4G Maniac>_)(!

depresiv Expert

Posts Thanks / Likes

isr2002 daca nu incetezi cu stersul, promit ca-ti trimit politia acasa pentru sharing

am apelat Directia Generala de Politie a Municipiului Bucuresti unde am telefonat cu cineva care a spus ca este inspector principal si se numeste Ioan Popa

aici am sunat: Telephone: 021/ 315.35.34

http://b.politiaromana.ro/index.php?...tact&task=view

am intrebat daca sunt interesati de piraterie tv, sharing etc.
    a spus ca da si am spus ca revin mai tarziu

acum sti cum facem ? daca nu incetezi, si nu ma intereseaza ce spun colegii de forum, o sa le dau userul tau si seitul RDI unde tu esti user

IP-ul tau ai va conduce la tine acasa dar mai ales la providerul tau de net unde oricum ramane logat tot ce faci cu netul

acum ai doua posibilitati, stergi in continuare ce scriu, dar scoti tot ce ai prin casa ca sa nu fi invinuit de prea multe sau ma lasi in pace, alegerea-ti apartine, esti baiat mare, ai 40 ani

GOLAN Expert
    Posts Thanks / Likes

@try2learn Exista vreo solutie ?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default poveste de la tara...

Quote Originally Posted by luky View Post
    isr2002
    am apelat Directia Generala de Politie a Municipiului Bucuresti unde am telefonat cu cineva care a spus ca este inspector principal si se numeste Ioan Popa

acum sti cum facem ? daca nu incetezi, si nu ma intereseaza ce spun colegii de forum, o sa le dau userul tau si seitul RDI unde tu esti user

IP-ul tau ai va conduce la tine acasa dar mai ales la providerul tau de net unde oricum ramane logat tot ce faci cu netul
    e poveste veche..de cateva zeci de ani...

in urma unei discutii mai aprinse in familie...sotul si-a "atins" nevasta...ea a dat fuga la militie (postul local)...femeia se plangea...militia asculta...vazand ca nu reuseste sa impresioneze... a inceput sa dea din casa...ca sotul ar avea arma si din cand in cand in familie se mananca carne de caprioara...a fost intrebata daca din acea carne s-a infruptat si ea...si abia atunci si-a dat seama cocoana ce a facut...

nu cred ca povestea are nevoie de morala...dar cred ca stim cu totii ca politia trebuie sa dea curs unei plangeri...

si mai stim ca site-urile pe care le "bantuim" noi...le cunoaste si politia...dar nefiind plangerea...

parerea mea e ca va puteti regla conturile si altfel...chiar daca RDI nu mai este cum era odata...
    Teach me...please !

Nukem Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Sal

Quote Originally Posted by luky View Post
    isr2002 daca nu incetezi cu stersul, promit ca-ti trimit politia acasa pentru sharing

am intrebat daca sunt interesati de piraterie tv, sharing etc.
    a spus ca da si am spus ca revin mai tarziu

acum ai doua posibilitati, stergi in continuare ce scriu, dar scoti tot ce ai prin casa ca sa nu fi invinuit de prea multe sau ma lasi in pace, alegerea-ti apartine, esti baiat mare, ai 40 ani
    Domnule Luky, va rog mutati discutia in alta parte cum ar fii : pe cale Mobila. cosmote , orange , vodafone .... si injurativa acolo pana va curg balele.... dar domnule luky repet .... sa aduci politia pe un site unde cat ar zice unu si altu avem mai toti share si piraterii prin casa, pentru mine si multi useri reprezinti decat antipatie,si tu si cine se pune la mintea ta .... stiu forumu asta de ani de zile chiar inainte sa am userul asta cu multi ani, dar .... nu a fost asa maimutareala cum faceti voi doi niciodata aici, si din cate vad tu ai inceput...
    Telecomunicatii - > Wi - FI - > 3G -> 4G Maniac>_)(!

Fan Barca Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Nanok® View Post
    @try2learn Exista vreo solutie ?

Sal
    scuze da numai acum am vazut ca ai scris

Uitete aici http://www.t-hack.com/

De aici am facut eu unul la fel

Bafta si zi daca ai reusit sau nu ?

@ +

Mi se rupe Expert
    Posts Thanks / Likes

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)