Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default stream intre 2 dreambox HD

salutare ,

daca stie cineva as fi interesat daca se poate face stream intre 2 dreambox-uri si cum ? in acelasi router . ocazional as vrea sa folosesc imaginea de pe alt dreambox , dar nu gasesc solutie , ceea ce gasesc e numai dream to PC .

multumesc .

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Te referi la accesarea files de pe un box pe altul,salvate pe hard disk-ul la dreambox ?
    Daca da,poti folosi samba,share folders si map la fel ca de pe PC pe dreambox !
    Dreambox7020 & WavefrontierT90

Cu bani poti cumpara o casa, dar nu un camin. Cu bani poti cumpara un pat, dar nu somnul linistit. Cu bani poti cumpara un ceas, dar nu si timpul ce se scurge. Cu bani poti cumpara o carte, dar niciodata cunoasterea. Cu bani poti cumpara pozitia sociala, dar nu si respectul. Cu bani poti cumpara medicamente dar nu sanatatea. Cu bani poti cumpara sex, dar nu si dragostea. Cu bani poti cumpara o asigurare, dar nu iti poti cumpara viata. Vezi tu, in viata... Banii nu sunt totul! De aceea, daca ai prea multi... Trimite-mi-i mie !

Technics...is timeless ! ! !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rolion View Post
    Te referi la accesarea files de pe un box pe altul,salvate pe hard disk-ul la dreambox ?
    Daca da,poti folosi samba,share folders si map la fel ca de pe PC pe dreambox !

nu . vreau sa vad imagine de la un canal din dreambox X pe dreamboxul Y in timpi cat mai reali !

mai exact pe unul din dreambox folosesc diseq cu doar 4 sateliti si as vrea sa vad uneori meciuri de pe alt satelit unde de fapt ma uit in alta camera ! in concluzie : toata lumea trebuie sa vada acelasi meci !

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Ceea ce cauti tu este pluginul "partnerbox" care il vei instala doar pe boxa client. Detalii si download ai aici! Eu nu-l pot proba ca nu am decit un dm500 si dm800 si dm500 are reteaua inceata, cu 7000,7020,7025,500+,500hd,800 si 8000 merge bine. Asa ai un dm800 cu twin tuner!

bafta
    19,2E + 0,8W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

mutumesc @ruk22 am reusit foarte simplu . de pe dm800 pe dm500HD dar nu am sunet deocamdata ! sper pana la capat sa ii dau de capat !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

ciudat e ca de pe dm500HD pe dm800 merge sunetul ! invers ba ! mai foloseste cineva acest plugin ? la germana sunt foarte slab pregatit .

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Prin pluginul asta poti comanda efectiv celalalt Dream, in sensul de putea comanda si motorul odata cu schimbarea satelitului?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cristo4 View Post
    Prin pluginul asta poti comanda efectiv celalalt Dream, in sensul de putea comanda si motorul odata cu schimbarea satelitului?
    poti vedea acelasi canal care il vezi pe celalalt dreambox .

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Poti si scimba, poti seta timere, poti "trage" cu tunerul unuia si te uiti cu celalalt la altceva pe alt sat... Ideea e sa ai 2 boxe "potente"!

@ambasadorul
    Vezi ce format de sunet ai setat, dm500hd stie formate ce nu le poate dm800 cred.

bafta
    19,2E + 0,8W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

testat in toate felurile , deoarece sunt iar posesorul unui DM8000

final :

dm800 to dm800 = OK
    dm800 to dm8000 = OK
    dm8000 to dm800 = OK
    dm800 to dm500HD = fara sunet
    dm500HD to dm800 =OK
    dm8000 to dm500 =OK
    dm500 to dm8000 =OK

nu este din setari .cu rabdare am schimbat toate variantele .

asadar astept alta imagine ptr dm500HD . deocamdata am testat doar cu newnigma 2.8.4 care la mine merge perfect de aproape 2 saptamani fara nici un blocaj .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)