Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4

Thread: Intrebare

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Exclamation Intrebare

Poate cineva sa ma ajute cu o informatie referitoare la transmisiile dvb-t maghiare .Se poate receptiona ceva la Oradea si pe ce canale ?Am studiat tot ce e pe net si ...nu stiu ce sa mai cred ...as dori o informatie de la cineva care e din zona si deja receptioneaza programele maghiare in DVB-T
    Multumesc

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by BIHOREANUL View Post
    Poate cineva sa ma ajute cu o informatie referitoare la transmisiile dvb-t maghiare .Se poate receptiona ceva la Oradea si pe ce canale ?Am studiat tot ce e pe net si ...nu stiu ce sa mai cred ...as dori o informatie de la cineva care e din zona si deja receptioneaza programele maghiare in DVB-T
    Multumesc
    Vorbeste cu cei de la Elstar, si itzi vor da solutia www.elstar.ro
    In Satu Mare se prinde de exemplu...
    tu esti aproape de Debrecen...unde este releu

http://www.mindigtv.hu/Elerheto_musorok.aspx

succes
    Antena TRIAX TDS88,SKyStar2 2.6D,Optibox,Strong Zapbox,Antena PrimeFocus 1.5AL de dat ...

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

De cind au pus in functiune releul de la Debretin in zona Oradiei se receptioneaza relativ fara probleme cele 2 frecvente, ch 46 si ch 62 UIF...totul este sa ai totusi o antena cit de cit de calitate (adica nu porcariile care se vind prin piete) si vizibilitate libera spre Debretin...eu am semnal calitate 100% pe ambele frecvente la aprox. 10 km de Oradea cu o antena Ikusi Flash HD si un receptor ,,oficial'' MinDig Tv Technisat HDT4...

O modalitate simpla de a verifica daca exista semnal de la emitatorul din Debretin intr-o anumita zona este acordarea unui radio pe frecventa 101.1 Mhz unde emite cu o putere foarte mica Class FM al carei emitator se afla exact pe acelasi pilon cu emitatorul dvb-t...daca exista receptie cit de cit acceptabila atunci cu siguranta va exista si o receptie stabila a programelor dvb-t...

Pentru cei din Oradea care nu au totusi vizibilitate buna spre Debretin vestea buna este ca de la 1 Decembrie se pun in functiune emitatoarele dvb-t din Komadi care se va receptiona in conditii bune dupa parerea mea aproape oriunde in oras chiar si cu o antena de camera dat fiind distanta mica a orasului de emitator de aprox. 35 km...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Multumesc

Va multumesc pentru raspunsuri si pentru solutiile oferite ...
    Cu stima
    Bihoreanul

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)