Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6

Thread: Barca pescuit

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Barca pescuit

Se da urmatoarea problema! vreau sa construiesc o barca pentru nadit ....am tot ce trebuie inclusiv un model facut de mine in SolidWorks... problema ar fi ca, inainte sa ma apuc de treaba as vrea sa mai vad si alte modele daca are cineva...... de preferat 3D

Multumesc anticipat

Last edited by costelo; 7th March 2010 at 19:35.
    C.C.

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Uite un forum pe care se discuta despre asa ceva. Sunt cateva modele facute in autocad. Eu am momentan proiectul din lipsa de timp si de experianta.... dupa 3 modele care nu au dat satisfactie . Bafta multa.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Tarzan99 View Post
    Uite un forum pe care se discuta despre asa ceva. Sunt cateva modele facute in autocad. Eu am momentan proiectul din lipsa de timp si de experianta.... dupa 3 modele care nu au dat satisfactie . Bafta multa.
    merci! stiu RHC-ul .....doar cataramanul mi s-a parut interesant (cel verde) celelalte in autocad nu ma incalzesc prea tare ...eu as vrea un model 3D adevarat sa pot sa-l pun pe un centru de prelucrare nu sa il fac din bucati lipite..... si asa nu am timp prea mult pentru proiect
    C.C.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

In nici un caz nu ma referam la barcutzele facute din forex si lipite cu cianoacrilat. Eu am facut matrite dupa care am dat pe ele cu fibra de 540g/mp. Singura taietura aparea la imbinarea capacului cu coca. Oricum ce pot sa iti zic e ca te bagi intr-o chestie hard...da avand in vedere ca si satelitii de mananca tot cu formule matematice....geometrie ...milimetrii...spere sa te descurci. Eu am ars deja 3 regulatoare, la motor am calculat prost elicea si se incalzeste ca la balamuc iar acum nu m-am hotarat cum sa fac sistemul de eliberare a monturilor. Pana la urma cred ca o sa nimeresc al 3-lea lnb pe antena inainte sa termin barca )

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

http://www.myvideo.ro/watch/5893605/...de_mers_pe_apa

..cred ca aparatul asta e mai usor de facut..
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

aaa e buna si bicicleta dar trebuie miscare iar el vrea sa pescuiasca stationar ...la crap...daca se dorea biban .....incerca asta (dupa minutul 5 e partea INTERESANTA)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)