Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default banned pe www.eurocardsharing.com

I s-a mai intamplat cuiva sa fie definitive banned pe acest site,iar dupa discutii cu administratorul site-ului sa i se interzica accesul definitiv (nu am folosit posturi multiple,cu toate ca mi s-au aratat o gramada de posturi care nu erau ale mele si nici pe departe "pay server").

Asa de "rasisti" sa fie acesti administratori la adresa celor din Romania?

Membrana Expert
    Posts Thanks / Likes

S-a intamplat la multa lume.
    Si eu am fost banat definitiv acolo, pe motivul ca am creeat mai multi useri, si mi-au trimis o lista in acest sens. Nu avea legatura cu mine dar mi-am dat seama ca in urma cu cateva luni am ajutat pe cineva prin TeamViewer sa-si faca cont acolo.
    Cum functioneaza programele lor de depistare nu stiu asa ca am fost banat si eu si celalat user.
    Cam dupa o luna de discutii cu administratorii totusi mi-au dat acces la cont.

Asa ca daca te consideri nevinovat , demonstreaza-le .

Poate nu ar fi rau sa se introduca si pe RDI asa ceva. dar cred ca s-ar autobana si ceva moderatori
    spersanutiiamulttimpsacitesticanuamsemnatura

Moderator Mentor
    Posts Thanks / Likes

Niste idioti astia de la Euroca****aring, desi aveam numai un cont, foloseam acelasi ip sa ma loghez, mi-au zis ca sistemu lor idiot ma depistat.
    Le-am cerut sa verifice logic ce zic ei cu argumente si detalii ...pauza .
    Dreambox 800HD PVR with 320GB, Sky Star2 USB Plus, Sky Star HD2 pci, Thomson HD DSI8115 with HDD160GB, DM7025, DM500.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

si nu poate fi fentat cu un proxy ?

Nepriceput in multe Expert
    Posts Thanks / Likes

atunci cred ca te baneaza din start

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by val2032 View Post
    si nu poate fi fentat cu un proxy ?
    Da, merge!
    Last edited by hackoo; 7th March 2010 at 21:29.

Complicated & Antisocial Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by horatyu View Post
    atunci cred ca te baneaza din start
    pe ce te bazezi ? .. btw, care este explicatia ?
    Cumpar/colectez Caut TT-connect S2-3600/Pinnacle PCTV Pro 452e

Vand

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu merge cu niciun proxy sau chiar cu Tor,am incercat eu sa fac alt cont si tot BANNNED da dupa crearea contului de nu poti scrie nimic. Da-i la draqu cu forumul lor!
    Antena Parabolica 1,8m Al cu 1 Lnb Invacom Quad 0,3db/Montura Polara/Actuator 18"/Pozitioner Diseqc Moteck V-BoxII/Antena Offset 1,2m AL fixa cu 1 Lnb Inverto Quad 0,2db/1xDM920UHD 4K.

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu stiu cum se face ca la mine este totul in regula...si am cred, cateva zeci de posturi...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

merge de duduie ! acum 10 sec mi-am facut cont utilizind un proxy web. Aveti grija cind faceti activarea contului din email: copiati link-ul in proxy si lansati-l d-acolo, nu direct din casuta de email !

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Am facut asa cum a scris val2032...ma apropii de 24 de ore si nu s-a bannat contul.Deschiderea contului o fac numai cu web proxy...multumiri tuturor!

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Merge pe draqu. Am facut eu alt cont cu Tor si exact cum s-a zis mai sus cand vreau sa intru prin el la CCcam,Gbox sau Mbox exchange si altele imi da "There are no posts in this forum". Fac ceva pe forumul lor. M-ar bucura sa le frece cineva site-ul ala de kkat sa-i sature draqului de porcarii de astea de trei lei care le fac cu userii.
    Antena Parabolica 1,8m Al cu 1 Lnb Invacom Quad 0,3db/Montura Polara/Actuator 18"/Pozitioner Diseqc Moteck V-BoxII/Antena Offset 1,2m AL fixa cu 1 Lnb Inverto Quad 0,2db/1xDM920UHD 4K.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

se pare ca valyp67 are dreptate. Nu merge, in sensul ca poti sa intri, dar nu vezi mai nimic. Sunt threaduri cu mii de posturi goale. Am incercat si cu ip de romania si prin proxy-uri. Acelasi rezultat. Or avea probleme, oare? Mai asteptam citeva zile...poate isi revine.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by val2032 View Post
    se pare ca valyp67 are dreptate. Nu merge, in sensul ca poti sa intri, dar nu vezi mai nimic. Sunt threaduri cu mii de posturi goale. Am incercat si cu ip de romania si prin proxy-uri. Acelasi rezultat. Or avea probleme, oare? Mai asteptam citeva zile...poate isi revine.
    Asa-i de mult timp porcaria asta acolo,cred ca este cam de asta vara ca am mai incercat si tot asa era.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default DA

Quote Originally Posted by satwest View Post
    I s-a mai intamplat cuiva sa fie definitive banned pe acest site,iar dupa discutii cu administratorul site-ului sa i se interzica accesul definitiv (nu am folosit posturi multiple,cu toate ca mi s-au aratat o gramada de posturi care nu erau ale mele si nici pe departe "pay server").

Asa de "rasisti" sa fie acesti administratori la adresa celor din Romania?
    Salut, am aceeasi problema cu acest forum, am facut inregistrarea inca din SUA acum 2 ani, dar am fost banat fara nici un motiv, am incercat sa fac un nou cont cu alt user de pe IP de romania dar aceeasi poveste, am renuntat la acest forum, sunt multe altele f bune.
    Note: Viewing Pay TV without a valid subscription is illegal!
    Still active!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)