Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Vand card + KAON

KAON KSF 100 100ron +transport
    CARD ............80RON +TRANSPORT

GRAD UZURA 80-90%

Nukem Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default salut

ma intereseaza fa un pretz la amandoua ,,,,,, mai redus asa ca daca nu iau de la tigani din provincie mai ieftin
    Telecomunicatii - > Wi - FI - > 3G -> 4G Maniac>_)(!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

150 ron +transport

Nukem Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default salut

Ofer 100ron ..... daca nu e pe numele tau.. mai mult nu dau... daca nu imi cumpar dreambox clona dm500 cu 250Ron nou si face mai multe ca un kaon cu o cartela .. daca te intereseaza k daca nu nu ma supar ,,,

MuSic & So mucH MoRe! Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Scuze de off topic...dar nu mă mai pot abține.

Bag seamă că tu esti aci la speculă, dai ieftin si dai scump la bieții abonați....
    Te văitai prin iarnă ca a căzut W2-ul si că de ce nu te anunță pe ce satelit o să mute minunatele pachețele romānesti...mă rog tot atunci ne ziceai ce scule profi ai tu la rețeaua de cablu...si acum observ cum licitezi la tot ce este sub prețul pieții...hmmm
    Din astia ca tine am văzut mulți pe aici pe forum, KB le-a venit de hac rapid.
    Asta e un forum de pasionați, nu de bisnițari.
    Mulțumesc.
    DVB-S:
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.25
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.15
    Prime focus (Alu) 1.50m, 1.90m
    Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
    Offset 35.cm (Camping), Triax BSKYB (72x58 cm), etc
    DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
    Abo: Focussat, Dolce, HD+, TivuSat, Freesat, etc.
    DVB-T:
    TechniSat MultyMedia TS 1, Televes DAT HD, DIGIALITY OUTDOOR ANTENNA, etc

Nukem Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default ?

Quote Originally Posted by the the View Post
    Bag seamă că tu esti aci la speculă, dai ieftin si dai scump la bieții abonați....
    Te văitai prin iarnă ca a căzut W2-ul si că de ce nu te anunță pe ce satelit o să mute minunatele pachețele romānesti...mă rog tot atunci ne ziceai ce scule profi ai tu la rețeaua de cablu...si acum observ cum licitezi la tot ce este sub prețul pieții...hmmm
    Din astia ca tine am văzut mulți pe aici pe forum, KB le-a venit de hac rapid.
    Asta e un forum de pasionați, nu de bisnițari.
    Mulțumesc.
    ? specula? vad ca ai ceva musai cu mine ? este vreo problema daca vreau sa cumpar un kaon si cartela de focus? sau trebuie sa dau un pret enorm pt asa ceva care as putea pur si simplu lua din alta parte... si prietene ....vad ca tu esti bisnitaru de aici... am vorbit cu NHT de antena aia gilbertini si te-ai bagat tu ca musca in lapte... ori NHT tot userul tau si vrei sa dai antena romaneasca de cluj de 1,5 aluminiu indoita de vant si rupta in 2 cu 5 milioane ..?ori e musai sa o iau fara poza? vad ca aproximativ toti de aici Cer POZE >... si nu cred ca am fost reclamat de cineva de aici ca am vandut ceva scump sau exagerat sau defect cum obisnuiesc cate unii, si am cumparat multe ,asa ca am dreptu sa vad si eu ce cumpar inainte. si nu e vb de statia de CATV, sau eu nu mai am casa? poate o vreau pentru mine ce crezi ca la mine ploua cu mii de euro... daca tu ai bani sa dai pe antene noi 1000 euro iati tata 100 antene ,.dar dupa cate vad in poza de la avatar, ai cateva prapadite de digitv de acum 3 ani si cateva mai maricele.... fiecare are dreptu sa dea cat vrea sa vanda ce vrea cu orice pret.... si daca stau bine si ma uit in posturile mele mai mult cumpar decat vand ca daca ar fii sa insir aici cate am de vanzare si nu le folosesc nu cred ca mi-ar ajunge 10 thearduri... deci vezi cum vorbesti si la adresa cui si repet nu te mai baga aiurea in discutii si in licitatiile altora , si nu te mai agita atat,, ce poate sa mi se intample? imi va fii sters userul si cam atat...dar tu tot acelasi imbarligator ramai... sa ai o zi cat mai buna

Posts Thanks / Likes

Thumbs down E greu...cu caracterul.

Vezi că esti cam lipsit de respect pentru acest forum.
    Eu nu mă bag aiurea īn nimic, dar nici nu vreau să fie poluat acest forum cu tot felul de "traficanți".
    Cred că nu e cazul să ne comparam īn scule. La ce am pe bloc pot oricānd să fac o stație CATV performantă ca si recepție, dar nu mă interesează asa ceva.
    Dacă te uiți mai bine NHT ne-a oferit poze spre download. Dacă nu stii cum să le dai jos te ajut eu, desi este super simplu.
    Ceea ce mă enervează este că cum apare ceva (la un preț derizoriu) cum licitezi si tu si īncerci să obții pomană...adică te tot tārgui pentru un preț si mai mic..ceea ce e de kkt pentru un om in business...un pasionat adevărat nu ar fece asa ceva pentru că prețurile oricum sunt mici.
    Sigur că ai dreptul să faci ce vrei, dar si eu am dreptul să arat cu degetul astfel de caractere.
    Cred că dacă te caut pe okazii te gasesc cu sculele pe care le cumperi de aici.
    Sorry.
    DVB-S:
    Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
    DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
    DVB-T:

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

La 150lei amandoua eu zic ca e un pret acceptabil,asa ca nu stiu chiar cum poate indrazni sa ceara la 100lei amandoua... Ce naiba,doar n-o fi 50lei bucata. Totusi numai cardul este 70lei,iar receptorul nu mai zic. Cam mistocareala treaba asta la 100lei amandoua intradevar.
    Antena Parabolica 1,8m Al cu 1 Lnb Invacom Quad 0,3db/Montura Polara/Actuator 18"/Pozitioner Diseqc Moteck V-BoxII/Antena Offset 1,2m AL fixa cu 1 Lnb Inverto Quad 0,2db/1xDM920UHD 4K.

Nukem Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default sal

bine mai oameni buni va vand eu hyundayuri 1160 cu 50ron bucata astept oferte am stoc nelimitat cu tot cu carduri eu am nevoie de ceva focus ... sau dau la schimb pe el 2 rec de digi cu cartele cu tot , atata timp cat eu le dau ieftin vreau la fel, si ca sa ai bani trebuie sa faci economie la tot ,, si domnule the the , cand o sa faci dumneata statie CATV cu ce aparatura ai sa ma anunti si pe mine ,,in afara de statia catv am acasa urmatoarele
    3x dm800hd originale
    2x ipbox HD
    2 rec humax digi IV cu abonament full
    4 scientific atlanta ( 3 negre modelu mai vechi si unu Head end)
    7 antene gilbertini 1,8 M LNB invacom 0,3db
    2 antene circulare 3m aluminiu
    si mai vroiam de teste un rec focus si cartela lui, am mai stricat inca 3 pana acuma in anumite incercari ce nu pot fi spuse aici. ca multumesc
    Cineva ofera contra 2 rec digi hyunday stare perfecta 1160 cu cartele
    rec kaon focus si cartela aferenta ?

Posts Thanks / Likes

Default Vrem poze!

Quote Originally Posted by DukeNukem View Post
    bine mai oameni buni va vand eu hyundayuri 1160 cu 50ron bucata astept oferte am stoc nelimitat cu tot cu carduri eu am nevoie de ceva focus ... sau dau la schimb pe el 2 rec de digi cu cartele cu tot , atata timp cat eu le dau ieftin vreau la fel, si ca sa ai bani trebuie sa faci economie la tot ,, si domnule the the , cand o sa faci dumneata statie CATV cu ce aparatura ai sa ma anunti si pe mine ,,in afara de statia catv am acasa urmatoarele
    3x dm800hd originale
    2x ipbox HD
    2 rec humax digi IV cu abonament full
    4 scientific atlanta ( 3 negre modelu mai vechi si unu Head end)
    7 antene gilbertini 1,8 M LNB invacom 0,3db
    2 antene circulare 3m aluminiu
    si mai vroiam de teste un rec focus si cartela lui, am mai stricat inca 3 pana acuma in anumite incercari ce nu pot fi spuse aici. ca multumesc
    Cineva ofera contra 2 rec digi hyunday stare perfecta 1160 cu cartele
    rec kaon focus si cartela aferenta ?
    Hai cu pozele să văd ce ai. Sper că nu tot din "pomană" le-ai făcut rost...ci ca un adevărat pasionat, ai făcut sacrificii ca să le ai...
    Hai să vedem si noi antenele circulare de 3m! Bănuiesc că prinzi fără probleme Astra2D.
    Mulțumesc.
    DVB-S:
    DVB-T:

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by the the View Post
    Hai cu pozele să văd ce ai. Sper că nu tot din "pomană" le-ai făcut rost...ci ca un adevărat pasionat, ai făcut sacrificii ca să le ai...
    Hai să vedem si noi antenele circulare de 3m! Bănuiesc că prinzi fără probleme Astra2D.
    Mulțumesc.
    te sustin si eu..mie mi-a oferit 500 roni pe un rec HD pe care am dat 1400 ron...mai bine il donez decat sa il dau lui cu 500 ron........
    [email protected] dukenukem -daca te dai rotund cumpara frate "scule" noi cum luam si noi pasionatii.......

Nukem Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default salut

mai nu vreau sa va mint .... din 3 dm800 1 e achizitionat nou si cele 2 sunt cumparate cu 7 milioane

antenele de 3 m , 1 e orientata pe eutelsat w2 , si una nici nu stiu pe ce satelit este , o sa va dau poze cand ajung acasa in ploiesti momentan sunt in focsani , aici la focsani am tot ce am scris mai sus in afara de antenele de 3 m circulare, 1 ipbox ,1 dm800 , si 1 sci atlanta

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by brotacul View Post
    KAON KSF 100 100ron +transport
    CARD ............80RON +TRANSPORT

GRAD UZURA 80-90%
    Le-ai dat?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Sincer ...
    @DukeNukem modul in care te comporti aici pe forum ,lasa de dorit!Ma adaug si eu listei celor care observa "lipsa de respect" care o ai fata de restul utilizatorilor forumului!

Nu as cumpara nici o data ceva de la tine.. si nu ti-as vinde nimic

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Valabil................

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)