Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 60
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Dolce a intrecut masura !

Am cautat pe site-ul lor dar n-am gasit nimic despre asa ceva si as vrea sa intreb daca e asa sau nu . Cineva cu un contract pe doi ani , dupa primul an a schimbat locatia antenei dintr-un judet in altul si pentru a primi factura la noua adresa a fost instiintat ca are de platit o taxa de 170 ron si asta fara sa apeleze la dolce pentru a instala echipamentul la noua adresa (instalarea i-am facut-o eu). Pe langa asta i-au venit 2 facturi intr-o luna pe care le-a si achitat fara sa se uite ce si cum. Marea problema este ca in momentul instalarii clientii sunt mintiti despre pretul abonamentului , gratuitati si alte taxe si la un moment dat un client ca cel mentionat a ajuns sa plateasca in doua luni facturi de aproximativ 300 ron. Eu nu contest ca oamenii sunt naivi si neinformati insa prea isi bate joc Dolce de ei . Sa le fie rusine , sunt niste talhari cu patalama la mana!

P R I M E Mentor
    Posts Thanks / Likes

Inca nu v-ati obisnuit ca Dolce=Romtelecom adica lupul isi schimba parul dar naravul ba?
    Offset 0.95m Aluminiu,Lnb 0.3dB,H-H Strong DM2100,DM 500S ,Dm 500HD

Be the type of person that when your feet touch the floor in the morning the devil says, "Aww shit... they're up"

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by johnny-m View Post
    Am cautat pe site-ul lor dar n-am gasit nimic despre asa ceva si as vrea sa intreb daca e asa sau nu . Cineva cu un contract pe doi ani , dupa primul an a schimbat locatia antenei dintr-un judet in altul si pentru a primi factura la noua adresa a fost instiintat ca are de platit o taxa de 170 ron si asta fara sa apeleze la dolce pentru a instala echipamentul la noua adresa (instalarea i-am facut-o eu). Pe langa asta i-au venit 2 facturi intr-o luna pe care le-a si achitat fara sa se uite ce si cum. Marea problema este ca in momentul instalarii clientii sunt mintiti despre pretul abonamentului , gratuitati si alte taxe si la un moment dat un client ca cel mentionat a ajuns sa plateasca in doua luni facturi de aproximativ 300 ron. Eu nu contest ca oamenii sunt naivi si neinformati insa prea isi bate joc Dolce de ei . Sa le fie rusine , sunt niste talhari cu patalama la mana!
    cu toate ca nu prea cred cele relatate iti spun-tu nu ai auzit de:"Nu e prost cine cere, e prost ala care plateste"...ma rog am updatat putin ...dar sper ca prietenul tau si tu ati prins ideea
    SS2+ECHOSMART 790+H-H+ANTENA1.2

Nukem Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default salut

Nu ca as fii vreun carcotas dar marmotele nesimtite de greci sau cum sa le mai zic ca la pachet : Dolce TV full + internet 2 mbps+ telefon , fara sa se vorbeasca pe telefonul lor ... primele luni 70Ron .. apoi au inceput sa ma umfle de la 300ron luna ... pana la 470ron luna .... cat naiba... telefonu nici macar nu la`m folosit este in cutiutza lui cea noua si dolce tv 2 receptoare din care 1 achitat complet si are pachet de baza si celalalt are pachet full + internet ,..... ecscrocii ordinarii....tot akta sunt cei mai seriosi
    Telecomunicatii - > Wi - FI - > 3G -> 4G Maniac>_)(!

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by adrian1v2000 View Post
    cu toate ca nu prea cred cele relatate iti spun-tu nu ai auzit de:"Nu e prost cine cere, e prost ala care plateste"...ma rog am updatat putin ...dar sper ca prietenul tau si tu ati prins ideea
    Si acum ce sugerezi ? Cel ce nu stie , sa inghita orice gogoasa iar cel ce judeca sa taca din gura si sa nu puna in tema si pe unul dornic de a se informa ? Cugetarea de mai sus ar putea produce "somnul natiunii" care totdeauna naste monstri si acesti monstri mai devreme sau mai tarziu ne vor devora si pe noi , cu sau fara stiinta noastra .

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Poi cand vede vreo masina de DigiService pron zona, sa aiba la indemana ultima factura Dolce si sa intrebe de oferta speciala
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default re

sau cand unu vede masina de la dolce si vine cu factura pe ultima luna la digi ) mai ales unde intarzie cu facturile platite la zii prin posta si sa intrebe de oferta dolce ....

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ratoiu View Post
    sau cand unu vede masina de la dolce si vine cu factura pe ultima luna la digi ) mai ales unde intarzie cu facturile platite la zii prin posta si sa intrebe de oferta dolce ....
    Hai sa fim seriosi, contravaloarea facturii se poate achita la:
    orice banca
    orice Oficiu Postal
    Home Banking
    ATM-uri BCR si Banca Transilvania daca-mi aduc bine aminte
    casierii RCS-RDS
    echipele service DigiTV

De nu v-a venit factura, se poate solicita online sau sunanad la 0314004001 se poate afla toate detaliile pe IVR.

Smartcardurile se pot activa online...

Care e problema ta?

PS.: Daca postai alataieri, ieri ne puteam intalni la Onesti si-ti explicam, daca tot am fost pe acolo
    Last edited by [email protected]; 4th March 2010 at 21:27.
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default re

Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Hai sa fim seriosi, contravaloarea facturii se poate achita la:
    orice banca
    orice Oficiu Postal
    Home Banking
    ATM-uri BCR si Banca Transilvania daca-mi aduc bine aminte
    casierii RCS-RDS
    echipele service DigiTV

De nu v-a venit factura, se poate solicita online sau sunanad la 0314004001 se poate afla toate detaliile pe IVR.

Smartcardurile se pot activa online...

Care e problema ta?

PS.: Daca postai alataieri, ieri ne puteam intalni la Onesti si-ti explicam, daca tot am fost pe acolo
    Salut
    Ideea este urmatoarea :
    1.Acest user apartine tatalui meu care acuma nu mai este printre noi si era nascut la onesti dar nu statea acolo.
    2.Eu cu el am avut 6 ani contract cu Rds ce consta in montarea antenelor DigiTv .acuma din motive rauplatnice din partea Rds nu mai avem
    3.Daca tot veni vorba de Onesti si locurile din zona aia , EX: radacinesti , tanasoaia , nu cred ca vad vreun ATM sau vreo alta banca pe acolo sau nu stiu eu si ati deschis caserie RDS , asta in cazul in care cele din oras sunt girate la banca ING .(chiar astazi ma sunat un om din exact Tanasoaia ca reziliaza contractu pe motiv ca plateste ca bou la posta si ii taie programele , fiind deja platit la timp ii vine factura cu restanta 3 luni , a sunat la digi tv 0314004001 chiar eu personal ia`m dat numarul ,,, cucu pauza lipsa gaura ,,,,,, nu e ..... nu e adevarat ..... trimiteti copie fax a chitanteii... bla bla bla ... domnule ion .... dar .... nu se poate .... va rog ascultatima .... pana nu trimiteti fax nu putem .....,. dar sa vedetii..... domnule ion.... bla bla bla ... va inchid telefonu .... bla bla bla .... ba sa va ia dracu cu ligheanu vostru.... bla bla bla ..... ocupat ocupat ocupat... ) deci domnule spartacus . va inteleg atitudinea fata de compania nasoala la care lucrati dar nu`i mai umflatii atata ... si digitv cu rds au problemele lor care sunt mult mai adanci decat cele dolce. si daca stau bine sa ma gandesc cei mai multi abonati aveti la tara ...
    daca vreti sa faceti ceva bun ... montati ATM`uri la tara )))) si inchiriati spatii sa faceti casierii pana nu veti construi sa incasati abonamentele la 2 abonati pe luna per comuna

FLEX-IBIL Expert
    Posts Thanks / Likes

Angry Pe toti dracii...

Se scrie CASIERIE, nu caserie
    LABOR OMNIA VINCIT IMPROBUS (lat.) munca stăruitoare învinge totul – Vergiliu, „Georgica”
    NON OMNIA POSSUMUS OMNES (lat.) nu toți putem toate – Vergiliu, „Bucolica”, VIII, 63.

Pentru prost, umorul e o formă indivizibilă de insultă, e ceva care-l vizează personal. Umorul mușcă, înțeapă, provoacă, sfidează, și face toate astea involuntar, uitîndu-și mereu foloasele, așa cum procedează electricitatea. Bușcu dixit.

Nepriceput in multe Expert
    Posts Thanks / Likes

pai trebuia sa le spuna ca doar s-a mutat el nu si antena si ca vrea sa vina de plata factura acolo in alt judet

e logic parerea mea
    adica sa plateasca factura unde are el serviciu de exemplu si nu trebuie sa ii intereseza pe aia ce face el in alt judet

sa le spuna din nou ca el nu a mutat antena ci doar serviciu lui si ca vrea sa plateasca acolo , atat sa nu intre in amanunte ca e viata privata

Nukem Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default re

Quote Originally Posted by horatyu View Post
    pai trebuia sa le spuna ca doar s-a mutat el nu si antena si ca vrea sa vina de plata factura acolo in alt judet

e logic parerea mea
    adica sa plateasca factura unde are el serviciu de exemplu si nu trebuie sa ii intereseza pe aia ce face el in alt judet

sa le de-a raspuns ca el nu a mutat antena ci doar serviciu lui si ca vrea sa plateasca acolo
    adica lau taxat pentru schimbare loc facturare
    Telecomunicatii - > Wi - FI - > 3G -> 4G Maniac>_)(!

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default re

Quote Originally Posted by garlic_dog View Post
    Se scrie CASIERIE, nu caserie
    ma scuzi dar scriam prea repede

FLEX-IBIL Expert
    Posts Thanks / Likes

Talking Ma scuzati...

...nu am stiut ca DTH Romania este locul unde se intalnesc agramatii de pe la noi.

Duck, esti scuzat. Restul, nu.
    LABOR OMNIA VINCIT IMPROBUS (lat.) munca stăruitoare învinge totul – Vergiliu, „Georgica”
    NON OMNIA POSSUMUS OMNES (lat.) nu toți putem toate – Vergiliu, „Bucolica”, VIII, 63.

Pentru prost, umorul e o formă indivizibilă de insultă, e ceva care-l vizează personal. Umorul mușcă, înțeapă, provoacă, sfidează, și face toate astea involuntar, uitîndu-și mereu foloasele, așa cum procedează electricitatea. Bușcu dixit.

Nepriceput in multe Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by DukeNukem View Post
    adica lau taxat pentru schimbare loc facturare

eu cred ca l-au taxat ca si cand a mutat antena cineva de la dolce

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)