Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12

Thread: cumpar

Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default cumpar

cumpar cartela focussat sau dolce active cu verificare nr.card si cu specificatia pe pachetul postal se verifica la primire
    vreau si eu ajutor am luat de curand un echo 791 nou si nu are nimic pe el soft sau kei am un cablu la ambele capete cu 9 pini si cineva a spus ca la capatul care se conecteaza la pc trebui mufa usb si va multumesc daca ma indrumati cumva

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by vijelie38 View Post
    cumpar cartela focussat sau dolce active cu verificare nr.card si cu specificatia pe pachetul postal se verifica la primire
    super ! vrei full dolce ?

uite , eu am gasit asta si vin la usa astia : http://www.romtelecom.ro/personal/tv/dolce/

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Ce vrei sa verifici la primire?
    -sa bagi cartela in receptor si sa vezi daca mere? eventual sa reglezi putin si antena?curierul, postasul ce va face in timpul asta? va servi o cafea?
    Fugi frate! verificarea la primire e un mit pentru fraieri! nu primesti coletul pana nu-l platesti, iar dupa ce l-ai platit sigur nu mai este problema curierului!daca ceva nu-ti va conveni la politie va trebui sa te duci.
    De unde a aparut mitul asta cu verificarea la primire ?
    Last edited by ardu67; 4th March 2010 at 21:07.
    Skystar2, SG-2100, 2xDolce, 1xDigi, poz. Strong x 1.2 Fe

Nukem Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ardu67 View Post
    de cand cu cartofii trimitsii prin posta sub forma unor componente electronice de precizie la care valoarea este estimata asa :
    1 cartof - 3 milioane
    2 cartofi - 4 milioane
    3 cartofi - 4.5 milioane
    Deci daca cumperi multi cartofii......devin mai ieftini
    Stau si ma intreb daca comand un sac de cartofi)) cat costa poate fac o afacere din asta si scot cartoafele sub pretu pietii))
    idea este ca omu sa nu primeasca vreo cartela expirata sau invalida .... etc
    adica sa verifice daca seria cartelei este cea care a verificato inainte de tranzactie (sunat intrebat lka DTH cat si ce are de platit cat este valida ) daca seria e ok tranzactie completa .... sau daca vrei sa`i trimiti tu cartela de dolce cu bani multi.... iti trimit eu 20 de card Dolce , 30 card digi toate culorile inclusiv galben ), cartele max , expirate sau neplatite toate ... eu le adun de pe la tzigani ,, poate le vinzi tu cu 1 mil bucata si`mi iau si eu un logan nou
    Telecomunicatii - > Wi - FI - > 3G -> 4G Maniac>_)(!

cu state vechi in meserie Expert
    Posts Thanks / Likes

Se poate verifica continutul coletului la primirea lui doar daca expeditorul este de acord cu aceasta treaba. Treaba aceasta nu ar trebui sa supere pe nici un vanzator de buna credinta. Repet e vorba de continut nu de buna functionare a ceea ce ai primit.
    2XRCS DigiTV (2xrec+2xsmasrtcard(extra1)+antena+LNB), DK-1102 Offset 1,2 DM800

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by stailus View Post
    Se poate verifica continutul coletului la primirea lui doar daca expeditorul este de acord cu aceasta treaba. Treaba aceasta nu ar trebui sa supere pe nici un vanzator de buna credinta. Repet e vorba de continut nu de buna functionare a ceea ce ai primit.
    Ai realizat practic lucrul asta sau e doar din auzite?

Posts Thanks / Likes

Practic nu am realizat, dar am vb cu un prieten care lucreaza la fan curier, ca vroiam sa cumpar ceva de la o firma din bucuresti si el mia zis ca daca cumpar sa le zic la aia sa specifice lucrul asta, altfel coletul nu mi se da pana nu platesc si poate fi orice in el. Oricum marfa nu am mai cumparat-o asa ca practic nu am mai putut incerca. Cel putin la Fan Curier se poate specifica acest lucru, la altii nu stiu.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

OK! sa-i uram spor la cumparare omului!

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Default corect

vedeti asta este siguranta vanzari si cumparari este simplu la primire se verifica seria care a fost verificata in prealabil dar asta tine de corectitudinea vanzatorului deci daca nu vrea deducere clara este teapa
    vreau si eu ajutor am luat de curand un echo 791 nou si nu are nimic pe el soft sau kei am un cablu la ambele capete cu 9 pini si cineva a spus ca la capatul care se conecteaza la pc trebui mufa usb si va multumesc daca ma indrumati cumva

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

da, am verificat eu la fan curier, atunci cand am cumparat un laptop de la @wassex.
    daca nu-ti convine marfa - ciobita, julita, fu...., operatorul de la posta sigileaza inapoi coletul si vira la expeditor....

alte intrebari, mirari, indignari - mai ai?

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

asta cu fancurierul cu deschiderea coletului la primire a fost valabil acum 1 an.am primit eu o piesa de masina si am vrut sa verific coletul la care mi s-a aratat scris ca nu mai este valabil.intii platesti ,apoi poti sa-l deschizi...chiar daca cel care vinde este de acord cu verificarea
    @vijelie38 - parca vindeai si tu cartele,tot asa conditii iti puneau cei ce cumparau de la tine ?
    Last edited by host13; 5th March 2010 at 10:09.
    Curiosity killed the cat !
    Vu Duo2,DM500Hd a8p modat kit Ridax,Panasonic 47AS740E,1,9Al circulara simetrica+1,25Al Gibertini+1,0Al Triax,diseq10x1

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by host13 View Post
    asta cu fancurierul cu deschiderea coletului la primire a fost valabil acum 1 an.am primit eu o piesa de masina si am vrut sa verific coletul la care mi s-a aratat scris ca nu mai este valabil.intii platesti ,apoi poti sa-l deschizi...
    @vijelie38 - parca vindeai si tu cartele,tot asa conditii iti puneau cei ce cumparau de la tine ?

Sincer nu stiu daca acum mai este sau nu valabil, e adevarat ca, acum vreo 2 ani vroiam sa cumpar repectivul produs, daca intre timp mai este sau nu valabil nu stiu chiar o sa il intreb pe prietenul de la fan sa vad.

L.E. Am vb cu prietenul de la FAN si cica da sa scos verificarea coletului, dar in cazul expedierilor cu plata ramburs facute de persoane fizice cand se preada coletul la curier agentul are obligatia sa verifice ce se afla in colet, de exemplu expediezi un laptop curierul verifica ca este intradevar un laptop iti ia o copie de buletin iti sigileaza coletul si ti-l expediaza, DAR asta doar daca se cere ramburs, daca nu nu se verifica nimic.

Hai ca deja o dam in diverse in topicul asta. Spor la cumparat cartele...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)