Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Mgar de marc Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Romania - Israel

este c santem varz ?
    de ce s functioneze fotbalul in aceast tar in care nu functioneaz mai nimic ?
    adevrul este inventia unui mincinos

Goin' Ape Expert
    Posts Thanks / Likes

Bine ca ne-a batut Israelul acum ... mai tarziu era mai dureros ... dar cine stie

Mgar de marc Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Nexxus View Post
    Bine ca ne-a batut Israelul acum ... mai tarziu era mai dureros ... dar cine stie
    noi am tot crezut c acel 0:3 la Bucuresti cu "descultii" ia a fost o intamplare dar nu a fost asa
    santem de toat rusinea
    dreptate a avut antrenorul de la Luxembourg cand a zis c Romania este slab
    nu artm nimic

Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

adevarul este ca traim doar din amintiri in ceea ce priveste fotbalul si ne mai si enervam cind
    Bosnia sau luxemburg spune ca sintem slabi!
    adevarul este ca nu se pune nici o baza pe copii si juniori! totzi patronii de cluburi vreau doar rezultate rapide bazate pe transferuri.nici un club nu doreste sa se implice in formarea de jucatori.(steaua a trimis totzi tinerii sa joace la alte echipe)

cred ca trebuie sa asteptam vreo 5 ani pina cind o sa scoata Hagi ceva jucatori de la academia de fotbal sau Popescu de la scoala de fotbal.
    voi vedetzi echipa romaniei calificinduse la CE 2112?

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Fraier am fost ca nu am pariat pe Israel ...

the Great Pretender Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Fraier am fost ca nu am pariat pe Israel ...
    Nuuu , fraier ai fost daca ca ai pariat pe Romania..

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Chiar asa fraier nu sunt .

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Thumbs up Cool

Mi-a placut

Editorial Mihai Găinuşă ROGVAIV

Roşul nu merge, e clar. Degeaba ne-am echipat, la derută, n naţionala Spaniei, că israelienii s-au ntors acasă victorioşi, ca să rdă de noi la Zidul Plngerii. Plus că şi albanezii, omologii noştri ca valoare, tot n roşu joacă. Şi cu cine o să ţinem n grupa Europenelor, cu antepenultima sau cu penultima clasată? Că ultima o să fie Luxem.burg, tot n roşu. E bătaie mare pe culoarea asta ghinionistă.

Conform logicii FRF, trebuie schimbate imediat tricourile. Dar ce luăm? Galbenul-piţurcă e exclus din start, e cel care ne exclude din competiţiile internaţionale. Abia aşteaptă Domenech să ne prindă n mini şi să ne strige: zboară, puiule, zboară! Pe Bănel l-ar prinde un verde-Camerun, dar atunci Lucescu ar trebui să renunţe la blondul Neşu, că nu se asortează. La Deac oricum ar trebui să renunţe, abia mai poate mbrăca vreun tricou, darămite să alerge. Poate un albastru ar reflecta mai bine situaţia, n definitiv, situaţia e albastră la echipă. Dar dacă ne confundă mapamondul cu Italia? Doar şi noi suntem o squadra azzurra, sau cel puţin avem un Buffon n poartă.

Poate alb? Ar merge, e o culoare pacifistă. Noi nu batem pe nimeni, şutaţi cu milă, mesajul nostru e: flower-power, stop the war, let it be, let it be! Poate aranjează Lupescu un amical cu naţionala Vietnamului.
    Nu ţine, culoarea albă e luată de Belarus la meciurile din deplasare.

Atunci negru? Măcar ne confundăm cu arbitrii şi avem mult-dorita superioritate numerică. Ar fi şi o culoare decentă, agreată de patronul Stelei, mai ales dacă băieţii ar alerga cu cte-o lumnare aprinsă n mnă. n memoria fotbalului de mult ngropat de FRF.

Nici negru nu merge, că joacă Noua Zeelandă n el. Ar mai fi violetul. Dar atunci trebuie să cerem dispensă de la Platini, ca să jucăm joia, cnd fumegă flacăra violet. Stropim echipamentul cu apă fără săpun de la vrăjitoare, tăiem un cocoş, neapărat galic, şi nlocuim mingea cu globul de cristal. Da, dar la echipa roşie pesedistă n-a ţinut.
    Singura variantă rămne ca băieţii să joace dezbrăcaţi. Că desculţi par oricum. Şi dacă le e friguleţ la curcubeu, poate le aduce Marica nişte ţoale din Germania. Ţoale de club, pentru noaptea de după meci.

Mgar de marc Expert
    Posts Thanks / Likes

bun analiza
    la asta ne pricepem cel mai bine

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)