Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 15 of 15
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Dreambox 500S Original si Tevii-S660 DVB-S2

Bag la vanzare un

DM500 Original 100% cu toate actele insotitoare in mom. cumpararii.
    A functionat fara probleme de cand a fost cumparat cu orice imagine originala fara frica de a prinde un time bomb
    pret : 400 lei

Tevii S660 usb DVB-S2 cu garantie de 2 ani la satmedia, perfect functionala impreuna cu soft dvbviewer varianta PRO si toate codec-urile si plugin-urile pt. cccam necesare rularii fara probleme a canalelor HD pe PC - un mic review facut de mine e aici :
    http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=103241
    pret : 300 lei

pt. ca au fost ceva dispute in trecut cu useri ce nu au ridicat pachetele la posta, imi rezerv dreptul de-a alege cui vand, userilor neseriosi sau clonelor cu putine posturi le pretind banii de transport in avans. In rest oricui plateste in avans, bonus transportul e suportat integral de mine

Living an analog lifestyle in a digital world

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

De la tine n-as avea curaj sa cumpar nici o sticla de Coca Cola sigilata .....

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

de ce? am tras eu cuiva vreo tzeapa pe aici ? sa ridice 2 degete sa spuna daca e asa...
    si nu era pt. tine sortit anuntul, nici eu (din principiu) nu ti-as vinde tie nimic oricati bani ai oferi

Banned

Posts Thanks / Likes

Eu nu as cumpara de la Bao Lao in persoana.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

aha, faptul ca am incurajat oamenii sa nu dea multi bani pe orig. dm800 si i-am indreptat direct la sursa sa-si ia clone te-a deranjat sau te oftici ca ai dat prea multi bani si vrei s-o faca si altii lata ca tine ?
    Daca ii indrumam sa dea 400 euro pe original, aveau mai multa valoare in fata ta acei oameni, automat ii judecai pozitiv? cei cu un pic de minte si-asa nu se lasa influentati de tine, ei tac si fac.
    Nu stiu de unde atata ura man si cum te poti suporta asa uni-directional intr-o anumita idee, dar cat valoreaza cei cu clone in fata ta, crede-ma ca la fel valorezi si tu in fata lor cu sfaturile tale "pretioase"

Banned

Posts Thanks / Likes

Proba il nu te-ai culcat niciodata la 7 dimineata citind toata noaptea pdf-uri si howto-uri .
    Cu siguranta BaoLao nu stie nici cu ce deschide un pdf .
    Da , in ochii mei au mai mare valoare oamenii cerebrali care cumpara produse originale , nu fripturistii si superficialii care zic las ca merge si-asa si cumpara rateuri . Fiecare produs e oglinda fiecaruia .

Eu nu m-am ofticat niciodata pentru bani , ci doar pentru principiu .
    Sincer mi se rupe daca e 50 de euro sau 500 . Sunt dispus oricand sa dau 1000 de euro pentru un receiver original .

Oare de ce nu a ridicat nimeni de la posta receiverele tale , O buna intrebare....

member Expert
    Posts Thanks / Likes

Thumbs up re...

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Sunt dispus oricand sa dau 1000 de euro pentru un receiver original .
    Am un dm 800 original dai mia aia ? Batem palma ?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

man eu nu am nimic cu tine si cu nimeni (am vazut altii si mai rai si fiorosi decat tine insa nu e un lucru de apreciat), si am altele pe cap decat sa intru in dispute fara sens mai ales in lumea asta virtuala.
    Daca tot te bagi sa strici vanzarile chiar si la aparate originale cu acte de provenientza e de apreciat nimic mai mult! cu sau fara tine eu tot imi voi vinde aparatele, si ai gresit cand intrebai de ce nu mi-au ridicat oamenii de la posta pachetul pt. ca eu nu am avut intamplari de acest gen (reciteste cu atentie primul post),dar vazand alte discutii pe forum vreau sa evit.

Dar tu te-ai intrebat ca in afara de faptul ca in urma cu 4-5 ani mai ajutai si tu cu adevarat pe cate unul (si sunt destui care sa sustina ca ai avut meritul tau mai demult, nimic de comentat), dar te intrebi in ultimul timp ce lucru cu adevarat constructiv ai adus macar forumului asta pe care-l moderezi ?

Banned

Posts Thanks / Likes

Nu mai ajut pe nimeni absolut , pentru ca acum toti fripturistii sunt mari "Dreamboxisti" , si chiar nu vreau sa imi pierd vremea ajutand pe cineva care l-a imbogatit pe BaoLao .

Cei care sunt oameni seriosi , cu originale si scule serioase , stiu cum sa ma gaseasca . Restul , sa ii ajute Bao Lao si cu fratele lui , domnul Lao Bao .

Pana atunci succes la vanzare , insa atentie potentialilor cumparatori ...

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Cum naiba cereti voi pe un receptor second DM500s pretul de 400lei atata timp cand el este 420lei cu 2 ani garantie la ELSTAR?
    Antena Parabolica 1,8m Al cu 1 Lnb Invacom Quad 0,3db/Montura Polara/Actuator 18"/Pozitioner Diseqc Moteck V-BoxII/Antena Offset 1,2m AL fixa cu 1 Lnb Inverto Quad 0,2db/1xDM920UHD 4K.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

pe langa faptul ca e stoc 0 nici nu e original ce se vinde la elstar el neffind fabricat de 4-5 ani
    cele ce sunt pe okazii cu 350 lei si telecomanda mare gri toate sunt clone; asta cu telec. mica neagra e 100% original iar garantia e data insasi de faptul ca merge de 4-5 ani fara nici un rateu, la clone neavand garantia functionalitatii pe atata timp, depinde cum o prinzi

Banned

Posts Thanks / Likes

Parca ziceai ca , clonele merg impecabil , nemaipomenit si nemaiintalnit .....

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

nu-mi interpreta cuvintele altfel decat le-am spus, am zis asta despre clonele dm800 ca merg perfect si nu despre clone dm500 de care nu am avut niciodata asa ca nu ma pot pronunta.
    aparoape ca se face 1 an de cand sunt clone dm800(valabile), asa ca vom vedea doar peste 4-5 ani de zile fiabilitatea acestora comparativ cu originalele de aceeasi varsta
    deocamdata pot spune ca tunerul merge impecabil fara mesaje ciudate cum am vazut ca ar avea altii la orig., poti baga multe linii cccam pe LAN fara sa inghete nimic, pretul a fost mic, asa ca, cum sa nu fiu multumit?
    daca dadeam cu 200 euro mai mult pe orig. crezi ca eram mai fericit, aveam somnul mai linistit ?

Banned

Posts Thanks / Likes

Eu sunt lamurit de fiabilitatea clonelor , nu merci .

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by marcelll View Post

pe langa faptul ca e stoc 0 nici nu e original ce se vinde la elstar el neffind fabricat de 4-5 ani
    cele ce sunt pe okazii cu 350 lei si telecomanda mare gri toate sunt clone; asta cu telec. mica neagra e 100% original iar garantia e data insasi de faptul ca merge de 4-5 ani fara nici un rateu, la clone neavand garantia functionalitatii pe atata timp, depinde cum o prinzi
    Si totusi eu am doua DM500s originale cu timbru cu tot luate de vreo 4 ani de la Peruvision si au telecomenzile mici cu fata gri si spate negru si arata exact ca alea de la Elstar.
    Antena Parabolica 1,8m Al cu 1 Lnb Invacom Quad 0,3db/Montura Polara/Actuator 18"/Pozitioner Diseqc Moteck V-BoxII/Antena Offset 1,2m AL fixa cu 1 Lnb Inverto Quad 0,2db/1xDM920UHD 4K.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)