Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Ce emu pot folosi pt un abonament digi?

salutare tuturor,
    as vrea sa stiu voi ce folositi,
    am un ipbox 350 si cu cccam 2.1.4 nu reusesc sa vad nimic

ms

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

cel mai bun si valabil EMU este cartela originala in Boxa originala de la Digi

merge 100% - testat de mine

member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default re...

Quote Originally Posted by BOMBER View Post
    cel mai bun si valabil EMU este cartela originala in Boxa originala de la Digi

merge 100% - testat de mine
    De ce nu tii numai pt tine reusita asta si trebuie sa zici la toata lumea , este o stire senzationala mai bine taceai , dar....asa ai mai mult cu un post ....felicitari

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by danyel7002 View Post
    salutare tuturor,
    as vrea sa stiu voi ce folositi,
    am un ipbox 350 si cu cccam 2.1.4 nu reusesc sa vad nimic

ms
    Oscam+CCCam, protocol newcamd sau radegast.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

De ce nu folosesti tu key merge cu key la mine ok , decodeaza repede, nu au schimbat keyle de cateva saptamani...

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Alextm View Post
    De ce nu folosesti tu key merge cu key la mine ok , decodeaza repede, nu au schimbat keyle de cateva saptamani...
    Probabil vrea sa vada si dupa 1 martie

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Z0ltan View Post
    Oscam+CCCam, protocol newcamd sau radegast.
    multumesc pt confirmare

pt BOMBER, se pare ca toata lumea stie ca merge bine boxul altfel nu lar mai vinde!

ceva mai multe informatii ? sunt nou in domeniu
    mam documentat putin, dar e greu, lumea vb putin desprea astea,
    cccam este emulatorul si oscamul ce mai e? nu inteleg combinatiile astea
    mar interesa principiul de functionare al sistemului!

inca o intebare de incepator:
    -nu inteleg cum de in momentul in care platesti abonamentul, incepi sa vezi, cand nu mai platesti negru, mai exact cardul este la mine, ei cum fac sa ma restrictioneze? eu nu trimit nici o informazie, doar primesc in streaming.
    ma gandesc ca au niste flag-guri pt fiecare client(macar 2, 1platit 2nu) si pt fiecare canal, DAR sunt milioane de clienti*cateva sute de canale ar fi imposibil si nu mi se pare optimizat ca aceste informatii sa ocupe banda mereu, este un singur fascicul de unde electromagnetice transmise, nu se da o unda pt fiecare utilizator!
    Apoi cand schimba key-ul cum face cardul ca sa se sincronizeze? Intleg ca are chip, alea alea, dar din nou avem de a face cu o comunicare simplex...
    sunt f curios sa aflu raspusul la aceste intrebari.
    vas fi recunoscator daca mati ajuta
    daca nu se poare posta in pm pls!

Administrator Expert

Posts Thanks / Likes

de ce nu te duci tu pe forumuri de cstrike si alte balarii ... ?! huburi,circ.....d-astea
    MAGAZINE ONLINE LA CHEIE - DEMO - WWW.DIGICART.RO - Magazine online la cheie in 24 de ore, sisteme de plata integrate, module de curierat integrate.

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Danni_X View Post
    de ce nu te duci tu pe forumuri de cstrike si alte balarii ... ?! huburi,circ.....d-astea
    nu inteleg de ce esti rautacios...
    a 2a parte a mesajului nu vad cum poate fi in afara regulamentului...nu mai fiti asa acizi!
    un singur topic si deja doi care raspund deaiurea!

Mi se rupe Expert
    Posts Thanks / Likes

multumesc pt confirmare

pt BOMBER, se pare ca toata lumea stie ca merge bine boxul altfel nu lar mai vinde!

ceva mai multe informatii ? sunt nou in domeniu
    mam documentat putin, dar e greu, lumea vb putin desprea astea,
    cccam este emulatorul si oscamul ce mai e? nu inteleg combinatiile astea
    mar interesa principiul de functionare al sistemului!

inca o intebare de incepator:
    -nu inteleg cum de in momentul in care platesti abonamentul, incepi sa vezi, cand nu mai platesti negru, mai exact cardul este la mine, ei cum fac sa ma restrictioneze? eu nu trimit nici o informazie, doar primesc in streaming.
    ma gandesc ca au niste flag-guri pt fiecare client(macar 2, 1platit 2nu) si pt fiecare canal, DAR sunt milioane de clienti*cateva sute de canale ar fi imposibil si nu mi se pare optimizat ca aceste informatii sa ocupe banda mereu, este un singur fascicul de unde electromagnetice transmise, nu se da o unda pt fiecare utilizator!
    Apoi cand schimba key-ul cum face cardul ca sa se sincronizeze? Intleg ca are chip, alea alea, dar din nou avem de a face cu o comunicare simplex...
    sunt f curios sa aflu raspusul la aceste intrebari.
    vas fi recunoscator daca mati ajuta
    daca nu se poare posta in pm pls!
    @danyel

oscam e tot un emulator , cele doua lucreaza inpreuna.

la intrebarea cu , daca platesti e lumina , daca nu , nu mai e ..........

acum , asa in mare , se trimit niste comenzi la carte , daca , cartea raspunde pozitiv , ai lumina , daca raspunde negativ , ai bezna , asta asa in mare si ......... se poate da comanda sa fie intuneric daca n-ai platit si tot la fel sa fie lumina.
    romul care e programat pe carte da raspunsurile , nu la operator inapoi , ci la comenzile trimise de operator.
    keyle care sint trimise de operator , sint scrise automat pe cartela , cititorul de cartela avind aceasta functie , de a scrie noile key pe cartela.

asta tot asa in mare

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

tocmai ma intreb cum e posil sa dea comenzi la fiecare in parte, fiecare are un sn si cand in streaming apare un pachet destinat lui executa comanda?
    pot gasi explicatiile astea pe vreun site? inteleg ca nu dau detalii dar ma intereseaza principul

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default 78473.54

tocmai ma intreb cum e posil sa dea comenzi la fiecare in parte, fiecare are un sn si cand in streaming apare un pachet destinat lui executa comanda?
    pot gasi explicatiile astea pe vreun site? inteleg ca nu dau detalii dar ma intereseaza principul
    Intreaba-l pe Kudelski.
    Achizitioneaza un dreambox si incepe a testa...Multe intrebari fara rost pentru inceput.

P.S. In primul tau posting vad ca ai ipbox. Poate gasesti pe cineva cu acest box care te ajuta. Mi-am pierdut o gramada de timp sa ajut un amic cu un octagon HD, altul cu opticum. ( configurare cs inclusiv ) Mi-am jurat pe astfel de boxe nu mai pun mana...

Oki Doki Teacher

Posts Thanks / Likes

Incepe de aici (DVB, conditional access)
    http://www.dvb.org/technology/standards/index.xml
    Nu e referire specifica la Nagra insa principiul e la fel.
    Nu sunt milioane de comenzi specifice pt fiecare receptor odata, caci comenzi specifice se transmit doar cand iti activeaza/dezactiveaza cardul, adaugi noi programe, iei un Pay Per View etc. In rest schimbare de chei, .. e doar un raspuns al cartelei la stream.
    Si gandeste-te ca se lucreaza la frecvente de ~30 Mbaud (M=10**6) asa ca milioane nu e chiar asa mult, si asta in fiecare secunda.

Specificatiile pt fiecare system de criptare (Nagra, etc) nu sunt publice asa ca nu poti intelege ce se intampla decat daca lucrezi pt ei

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

vis-a-vis de alb si negru..cand se face alb se albeste pe o perioada de o luna deci e vorba de timp are cartela un ceas cu cuc care canta o perioada de timp, dupa care daca tu platesti din nou abo iar si iar tot asa...acuma depinde de provider sistemul de codare si cum gestioneaza fiecare acel cuc

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

multumesc tuturor,
    am postat aici pt ca ipboxul se aseamana f mult cu dm, setting, programe...
    nu stiu acum daca cu img ABcomIPbox este la fel de flexibil pt ca eu montez SifTeam

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)