Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    Nepriceput Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default DVD player Strong SRT 1700

Salut!
    Daca are cineva asa ceva poate ma lamureste si pe mine intr-o problema: am inregistrat cu ProgDVB niste filme de pe satelit si le-am pus pe DVD-uri in formatul mpeg2 si cind le pun pe player imi merg sacadate si cu "macroblocuri", ca si atunci cind e proasta receptia pe satelit. Aceleasi filme merg pe calculator fara probleme... Sa fie o problema de firmware? Sa nu aiba ceva codec-uri? Filmele respective le-am facut si divx (cu gordian knot) si merg fara probleme si pe calculator si pe player. Ma puteti ajuta cumva? Eventual cu un firmware si cu o procedura de update?
    Va multumesc mult!

Nu mai am nimic, am vandut tot...

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Playerul nu poate reda corect fisiere .mpg dar fii multumit ca totusi le ruleaza fara sa sa blocheze...Daca vrei sa ruleze fara probleme transforma respectivele fisiere .mpg cu Ulead DVD MovieFactory 3.5(sau 4) Suite in format .vob .

De fapt programul este o unealta in care introduci fisiere mpg si i-ti face Dvd-ul si cu meniu si cu capitole, dar eu am un repros la nivel de subtitrare pe care nu am reusit sa o pun cu acest program, cel putin pana acum.

Ai optiunea sa lasi fisierele asa cum sint,deci fara reencodare(dureaza cam 70-80min dvd-ul) sau cu reencodare pt a incadra materialul in spatiul disponibil(4,38 gb) si dureaza intre 3 si 4 ore dvd-ul.

Despre player am doar cuvinte de lauda cu exceptia ca am incercat un update de soft pe un Cd(in mai multe forme), dar nu a vrut sa vada cd-ul in meniul de update nici sa-l f__i. Daca a reusit cineva update ofer Bere Virtuala

Salutari...
    Teach me...please !

Nepriceput Teacher
    Posts Thanks / Likes

Am incercat sa le fac vob-uri cu DVD Lab Pro, dar tot asa merg... Pe calculator merg, pe player ba Culmea este ca am facut un dvd dintr-un divx cu Avi2DVD (un concert cu Sepultura) si merge de sparge, imaginea mi se pare chiar mai buna ca divx-ul original Am sunat la cei care fac service sa ma lamureasca si mi-au spus o chestie pe care nu o prea cred, si anume ca player-ul nu poate sa redea fisiere mpeg2 cu bitrate mai mare de 6Mb/s, ceea ce mi se pare o prostie, chiar m-am uitat la un vob de pe un dvd care merge si am vazut ca are bitrate varibil intre 7-10 Mb/s. Pacat de chestia asta pentru ca in rest playeru' merge foarte bine.

Nu mai am nimic, am vandut tot...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)