Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default IPTV gratis ( cu tot cu HD )

Nu stiu daca sa scris pe aici, dar cine are net de la romtelecom, are dreptul la IPTV gratis de la ei. Nu se plateste instalare, custodie, etc. Pachetul full este gratis pana in 01.04.2010 dupa care va ramane pachetul de baza gratis. 100 % sigur. Bafta.

PS: la cei cu net sub 10 Mb daca cer IPTV le ridica viteza la 10 Mb fara sa se schimbe pretul abonamentului.
    DM800+3 DM500 + server Oscam+3CC ........ 93E-31,5W

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Salut. Eu am clicknet vdsl 20Mb si de aproximativ o luna am si serviciul iptv dolce.Nu prea il folosesc. Am ales varianta simpla de receptor(fara hdd).Abonamentul se face pe 29 luni (taxa reziliere undeva pe la 200euro) desi cel de internet il am pe 24 luni.Dupa 01.04.2010 abonamentul la intreg pachetul(momentan vreo 80 programe, grila inca nu e definitivata total) va fi aproximativ 10euro(sper sa nu gresesc). Serviciul iptv este setat ca si prioritar. Numai bine.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Mi-a stat inima-n loc cand am citit titlul...Ma si grabeam sa ma uit pe PC linitit la IPTv-ul de la RTC...
    Dupa sharrrin' -ul pe satelit mi-am zis ca s-a terminat
    si...urmeaza IPTv-ul!

Sa fitzi iubitzi!

P.S. Sunt curios care va fi primul IPTV "pacalit"...din Ro.

Ceva pariuri?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Mda serviciul IPTV este gratuit , modemul costa vreo 70 euro, receptorul vreo 110 euro asta insa doar daca tine banda de net si bineinteles daca serviciul este in localitatea respectiva.
    Daca aveti VDSL nu mai sunt probleme cu banda si modemul vine gratuit.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Dan70 View Post
    Salut. Eu am clicknet vdsl 20Mb si de aproximativ o luna am si serviciul iptv dolce.Nu prea il folosesc. Am ales varianta simpla de receptor(fara hdd).Abonamentul se face pe 29 luni (taxa reziliere undeva pe la 200euro) desi cel de internet il am pe 24 luni.Dupa 01.04.2010 abonamentul la intreg pachetul(momentan vreo 80 programe, grila inca nu e definitivata total) va fi aproximativ 10euro(sper sa nu gresesc). Serviciul iptv este setat ca si prioritar. Numai bine.
    Eu am VDSL de 3 sapt si nu am nici un contract pentru IPTV!

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ovidiumarius View Post
    Mda serviciul IPTV este gratuit , modemul costa vreo 70 euro, receptorul vreo 110 euro asta insa doar daca tine banda de net si bineinteles daca serviciul este in localitatea respectiva.
    Daca aveti VDSL nu mai sunt probleme cu banda si modemul vine gratuit.
    Daca ai net de la ei ( ADSL ) iti schimba gratuit modemul si primesti receptorul gratis . Viteza o fac ei la 10 Mb minim fara sa schimbe pretul abonamentului. Aceasta informatie este sigura ( din interior ).

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bmihai500 View Post
    Daca ai net de la ei ( ADSL ) iti schimba gratuit modemul si primesti receptorul gratis . Viteza o fac ei la 10 Mb minim fara sa schimbe pretul abonamentului. Aceasta informatie este sigura ( din interior ).
    Nu conteaza daca in zona nu este vdsl? doar adsl...

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Exclamation

In momentul acesta am terminat convorbirea telefonica, cu cei de la Romtelecom.
    Ca si puncte de informatie am primit urmatoarele:

1. Acest serviciu este disponibil exclusiv zonelor care au posibilitatea instalarii serviciului VDSL.

2. Extinderea acestui serviciu pe intreg teritoriul Romaniei poate dura pana la maxim 2 ani.

Concluzie: noi cei care locuim in zonele in care avem doar serviciul ADSL putem sa uitam deocamdata de IPTV.

Bafta tuturor,
    Dodo

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dodo1979 View Post
    In momentul acesta am terminat convorbirea telefonica, cu cei de la Romtelecom.
    Ca si puncte de informatie am primit urmatoarele:

1. Acest serviciu este disponibil exclusiv zonelor care au posibilitatea instalarii serviciului VDSL.

2. Extinderea acestui serviciu pe intreg teritoriul Romaniei poate dura pana la maxim 2 ani.

Concluzie: noi cei care locuim in zonele in care avem doar serviciul ADSL putem sa uitam deocamdata de IPTV.

Bafta tuturor,
    Dodo
    Si eu am sunat acum. Mi-au zis exact altceva. In fine, ce vor face cei care au mai mult de 800 metrii pana in centrala? La ei nu va merge niciodata VDSL.
    PS: nu mai zic nimic, se pare ca operatorii ( de la ''f''elatii cu clientii ) spun care cum vor.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)