Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Media player La Cie LaCinema_Classic HD

sal,
    Am achizitionat de doua sapt un media player LaCie LaCinema_Classic HD.
    L-am pus la treaba cu toate formatele posibile video si audio si la toate rezolutiile inclusiv 1080p pe o plasma PanaFullHD de 105.
    L-am cumparat pentru rap pret-calitate excelent. Are si hard de 1T inclus in pretrul de 799 lei
    Functioneaza impecabil dar nu reda sunet DTS si Dolby, ceea ce scrie si producatorul francez si stiam de la achizitie. Deci trebuie un Home cinema sau un receiver.
    Ce ma sfatuiti sa achizitionez pana in suma de 700-800 lei ca sa nu am probleme nici cu mkv_dts?
    Maresalu

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Ideal ar fii un receiver , dar unul mai performant chiar si sh te ajunge la aceasta suma sau chiar mai mult si in plus mai trebuiesc si boxe la el , deci alta investitie destul de marisoara
    Asa poate gasesti la sh un Logitech ZX5500 ( parca ) , cel care in comert este la vreo 10-1200roni cu decodorul separat , la sh poate il gasesti la suma ta
    Ultima solutie ar fii un home-cinema nou incadrat in suma ta , dar acesta fiind un "all-in-one" , automat si calitatiile vor fii cele mai "slabe" in comparatie cu celelalte 2 variante scrise mai sus ( receiver si/sau logitech-ul )

Reclamant Expert
    Posts Thanks / Likes

@maresalu
    Un home cinema nou pleaca de pe la 300 de lei incolo (Orion, Akai, Panasonic, etc). Dar un lider de piata, cum este Pioneer, de exemplu, nu cred sa existe sub 700. Dar cu ala nu prea poti gresi, mai ales daca ai pretentii la fidelitate.
    Cit despre Lacie, la 800 de lei e scump, cu hard de 1 tera cu tot. Stiu ca astea sint preturile, stiu ca asa se vind in Ro, dar e nejustificat, dupa parerea mea. Si pretul de peste 200 de dolari, cu cit se vinde aici, mi se pare ridicat. Mai ales ca, din cite vad aici, specificatiile HDD sint in "blank" (viteza, buffer, etc). Iar sound-ul, cum spui si tu...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)