Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default AV sender_Audio/Video si IR !!!

Doresc sa -mi cupar unul . Rugamintea mea este, daca ma poate cineva ajuta unde as putea gasi in Cluj , o adresa de magazin daca stiti ? !

De genul cum este la Elstar Oradea ...sau recomandare o marca, ceva mai bun !

Multumesc !
    Opticum AVS 100

Conector:
    3 x RCA

Frecventa:
    2,4 - 2,4835 GHz

Canale:
    4

Distanta:
    In aer liber: 80 m
    In casa: 50 m

Accesorii:
    Senzor IR
    Alimentator 9V
    cablu scart-RCA
    Cred ca Dumnezeu a pierdut Romania la poker!
    Suntem o natie de cersetori...

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Am eu Opticum, dar nu sunt foarte incantat. Prin mai mult de doi pereti din beton (armat) semnalul trece foarte greu. Probleme si cu orientarea, sunt destul de directionale. Poate prin caramida sa nu fie probleme.

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

incearca aici("Site-ul nostru poate expedia comanda dumneavoastra teoretic la orice adresa din Romania.")

@MariusT merci pentru informatie, si eu ma gandeam la el, pentru a lega un DVR de securitate la TV.
    Se pare ca nu prea se merita,nu?

FLEX-IBIL Expert
    Posts Thanks / Likes

Exclamation

Quote Originally Posted by qwess View Post
    incearca aici("Site-ul nostru poate expedia comanda dumneavoastra teoretic la orice adresa din Romania.")

@MariusT merci pentru informatie, si eu ma gandeam la el, pentru a lega un DVR de securitate la TV.
    Se pare ca nu prea se merita,nu?
    Am mai pus si eu problema unei transmisii indoor la mare distanta sau, ma rog, la mare dimensiune a grosimii zidurilor. Cine imi garanteaza o solutie wireless AV si IR pe o distanta de 50 m, linie dreapta, prin trei ziduri beton armat, cu juma de metru grosime fiecare, are stima, banii clientului si respectul meu.
    LABOR OMNIA VINCIT IMPROBUS (lat.) munca stăruitoare învinge totul – Vergiliu, „Georgica”
    NON OMNIA POSSUMUS OMNES (lat.) nu toți putem toate – Vergiliu, „Bucolica”, VIII, 63.

Pentru prost, umorul e o formă indivizibilă de insultă, e ceva care-l vizează personal. Umorul mușcă, înțeapă, provoacă, sfidează, și face toate astea involuntar, uitîndu-și mereu foloasele, așa cum procedează electricitatea. Bușcu dixit.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Sa mai discutat cu ceva timp in urma 2008...deschis tot de mine , scuze acuma mi-am amintit numai , stiam repostam acolo.
    Ma intereseaza sa cumpar acuma unul de la ceva magazin numai din Cluj care se ocupa de comercializarea lor .
    O adresam-ar ajuta foarte mult nu mai sunt la zii cu magazinele Satelitare noi deschise din Cj

http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=79326&highlight=AV+Sender
    Cred ca Dumnezeu a pierdut Romania la poker!
    Suntem o natie de cersetori...

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Daca se merita sau nu, depinde de necesitatile fiecaruia.
    Scapi de cabluri, poti folosi si telecomenzile in cealalta camera, ai o oarecare mobilitate.

Un dezavantaj ar fi si o pierdere a calitatii semnalului datorita transmisiei aeriale. Pe un tv mic nu e e semificativ dar pe unul mare cred ca ar fi deranjant.
    Practic calitatea imaginii ajunge undeva la nivel de antena de camera / transmisie analogica.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes
    DM7080 , DM8000, DM800-SE,VU+Zero, DM500-s, DM500-s/clone, Humax5400, Nokia 9500, Hyundai 1120 (polizat) , T90 / 23°,19°,16°,13°,9°,5°est,1°w .Panasonic 46GT30.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)