Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Digi sport

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Digi sport

Digi sport din nou de cacao,trebuia sa fie la ora aceasta meciul Fiorentina-Roma si nimic,isi bate joc de abonati.Eu unul ma uit pe Sky It,oricum nu ma uitam pe digi ca imaginea este de tot rasul ca in anii 80.dar cei care nu au posibilitate macar sa aiba bunul simt sa il transmita asa.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Vicu432 View Post
    Digi sport din nou de cacao,trebuia sa fie la ora aceasta meciul Fiorentina-Roma si nimic,isi bate joc de abonati.Eu unul ma uit pe Sky It,oricum nu ma uitam pe digi ca imaginea este de tot rasul ca in anii 80.dar cei care nu au posibilitate macar sa aiba bunul simt sa il transmita asa.
    asa e. si eu i am zis lui taica miu de meciul asta, si m a sunat ca mi bat joc de el..

culmea ca e pe EPG aparea in continuare..
    Stai linistiti ca nu ne va raspunde nimeni...
    VU+Solo2, Samsung ue40D7000,ue37D5700,Diablo Wifi, Offset 0,9m - 9E-13E-19E-23E, Offset 1.2m -28 E , 1.2m - 36 E, Offset 0.9m - 1w

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

simbata, transmisia live programata la ora 17:00, manutd-portsmouth a inceput cu vreo 10-15 minute intirziere, intr-un format neobisnuit pentru digisport, 4:3
    tot acest timp nu a existat nici un anunt de intirziere, dificultate tehnica, doar promo-uri rulate la nesfirsit

in acelasi timp, digisport hu transmitea acealasi meci din minutul 1, fara nici o intirziere, in format 16:9

Goin' Ape Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by imeDB View Post
    simbata, transmisia live programata la ora 17:00, manutd-portsmouth a inceput cu vreo 10-15 minute intirziere, intr-un format neobisnuit pentru digisport, 4:3
    tot acest timp nu a existat nici un anunt de intirziere, dificultate tehnica, doar promo-uri rulate la nesfirsit

in acelasi timp, digisport hu transmitea acealasi meci din minutul 1, fara nici o intirziere, in format 16:9
    DigiSport Hu la profesionalism este la ani lumina in fata fratelui mai mare din RO

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Asa este. In general, dupa ce i-am urmarit peste 15 ani, am concluzionat ca Ungurii stiu sa faca Televiziune, din punct de vedere al Productiei si al Emisiei Tehnice, adica se respecta, ..Nu ca fusereala de la noi, Exceptie mai ales Productia de la T.V.R.-ul de pe vremuri...

Si sunt foarte atenti la Detalii, de asemenea.. se ocupa Serios inclusiv de TeleText-uri...

Apropo, am vazut pe Net cum ca, in UNGARIA, DIGI HU. are si un canal Generalist numit chiar DIGI, cu Emisiuni, Reportaje, Dezbateri, NU doar canal de tip Informativ al propriilor servicii...

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

pai ce vreti ca DigisportRo sa fiie peste sky Italia sau Anglia sau peste Spanioli sau peste Portugezi. Daca ar fi asa cred ca nu ar mai comenta nimeni dar sar plange ca e foarte scup daca ati plati pt un singur cana de sport 23de euroi atuncea nu as mai vedea pe nimeni pe acest forum vorbim.An timp ce an DIGI are toate canalele de sport an baza si nu va ia nici un ban an plus atunci cred ca nici nu ar trebui sa ne planeg .
    1Digi Extra Complet+1Max+1FergusonAF3018+SkyStar HD2

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default x

Quote Originally Posted by naspa View Post
    pai ce vreti ca DigisportRo sa fiie peste sky Italia sau Anglia sau peste Spanioli sau peste Portugezi. Daca ar fi asa cred ca nu ar mai comenta nimeni dar sar plange ca e foarte scup daca ati plati pt un singur cana de sport 23de euroi atuncea nu as mai vedea pe nimeni pe acest forum vorbim.An timp ce an DIGI are toate canalele de sport an baza si nu va ia nici un ban an plus atunci cred ca nici nu ar trebui sa ne planeg .
    tu te agita ca transpiri. digi nu va fi jamais nici macar la nivelul genunchiului celor mentionati de tine

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Uitete bine pe saitu-l de la SkY It si e super oferta cu 30€ pachetul Full.Asa cum au celelante DTH-uri care au canale SD si aceleasi canale care sant in HD.Cine isi permite vede in HD cine nu in SD.Ce vrei mai mult.Acestea sant profesionisti , nu mai merge asa sa terminat cu prosteala,sau lucrezi pt ei.Hai sa privim realitatea in fata.
    Last edited by Vicu432; 9th February 2010 at 10:09.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Decat sa pozezi in avocatul lui Digi, asa aiurea, mai bine ai face cateva ore de gramatica ... " an, an, an, an ...."

Goin' Ape Expert
    Posts Thanks / Likes

Ati vazut noul site http://www.digisport.ro/ nu stiu cand a fost refacut dar arata foarte bine

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

De tot rasul aseara comentariul la El Clasico. Dupa 1 luna de reclama facuta la Real-Barcelona, a venit momentul adevarului si Digisport o da in bara, comentariul o ia inaintea imaginii, de te face sa te uiti la meci fara sunet. Nota 2 Digisport
    Last edited by palink; 11th April 2010 at 11:44.
    Sa nu ai incredere in cineva care sangereaza 5 zile si nu moare

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Cand exista Sky Italia cu comentatori profi tu te uiti la Digi Sport? Esti masochist?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nrares View Post
    Cand exista Sky Italia cu comentatori profi tu te uiti la Digi Sport? Esti masochist?
    Ti se pare cumva ca am vreo tangenta cu Italia? Sunt un simplu abonat Digi din Romanica.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default comentaru

Quote Originally Posted by palink View Post
    De tot rasul aseara comentariul la El Clasico. Dupa 1 luna de reclama facuta la Real-Barcelona, a venit momentul adevarului si Digisport o da in bara, comentariul o ia inaintea imaginii, de te face sa te uiti la meci fara sunet. Nota 2 Digisport
    Daca ai fi observat, sunetul a fost live de pe stadion si imaginea preluata de pe satelit, de asta a fost delay de 2 sec. La italieni/spanioli/englezi e altceva, la meciurile din Anglia/Spania comentariu e din studio.
    "Success is not finale, failure is not fatale, is the courage to continue that counts."

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by miniatus View Post
    Daca ai fi observat, sunetul a fost live de pe stadion si imaginea preluata de pe satelit, de asta a fost delay de 2 sec. La italieni/spanioli/englezi e altceva, la meciurile din Anglia/Spania comentariu e din studio.
    In cazul asta prefer comentariul din studio. Ala striga gol si dupa 2 secunde intra si mingea in poarta, e misto nu..? Hai serios, asta nu este o scuza, sunt sigur ca la Sky Italia (ca tot veni vorba) a fost comentariul tot de pe stadion si nu cred ca a existat acest delay.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)