Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
    Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Exclamation Scrisoare deschisa adresata TVR-ului !

Scrisoare deschisa catre conducerea TVR

Va rog postati aici tot ce va nemultumeste in legatura cu problemele intampinate la receptia si decodarea programelor TVR transmise prin satelit.
    Toate plangerile voastre vor fi sintetizate si inaintate conducerii TVR.
    Se poate veni in acest topic chiar cu un exemple concrete argumentate tehnic.

Se stie faptul ca, pentru a viziona programele TVR ridicate prin satelit, este nevoie de
    o cartela pe care, slava Domnului o gasim mai peste tot si de un receptor compatibil sistemului de criptare adoptat de TVR.
    Din luna iunie 2008, cand s-au efectuat modificari tehnice, aceasta compatibilitate s-a transformat, pentru majoritatea posesorilor de receptoare cu Viaccess incorporat, in incompatibilitate.
    Desi s-au tras mai multe semnale de alarma nici pana astazi factorii (i)responsabili din TVR nu au rezolvat aceasta problema!

Comerciantii de receptoare ridica din umeri neputinciosi si spun, pe buna dreptate, ca atat timp cat receptoarele lor functinoneaza corect in acelasi sistem de criptare pe alti provideri ( de.ex. AKTA, SRG ) problema este in curtea TVR!
    Prin aceast denunt, speram ca vom reusi sa determinam factorii de conducere din TVR sa ia masuri
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Piciule,
    Si ce-o sa faceti in final?
    Pichetati intrarea din Pangrati?
    Nesimtiztii vor trece pe langa voi fara sa le pese!
    Dar, ma rog, picatura chinezeasca!
    Incercatzi!
    Eu m-am saturat!
    Mi-e Szilaaaaaaaa!
    Poate doar sa intratzi in audientza la Sasha!
    P.S. Sunt si eu printre cei care au importat aparate si care merg bine-merci pe AKTA si SRG iar pe TVR ba, desi au functionat perfect si pe TVR pana in iunie 2008!
    Interesant este ca pe site-ul TVR "jalbele"...postate nu apar!
    Cine le cenzureaza atat timp cat sunt scrise intr-un limbaj decent si documentat tehnic.
    Exista o "cloaca" acolo care trebuie sparta!
    Nu sunt singurul care a semnalat inca din 2008 aceasta problema!
    Magarii astia uita ca sunt platiti din banul public!

Basescu I Love You!
    Je t'áime ...sa moara mama!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Hai sa facem o lista cu receptoarele cu via incorporat care NU merg. Apoi sa dam fiecare telefoane si mailuri foarte des cu reclamatia: "io-te domle, am receptorul asta, am cumparat si card (eu am doua) vreau sa vad tvr si nu poci, ce fac ca am dat o gramada de bani pe el?" Nici nu trebuie argumentatii tehnice.
    E o idee buna?
    SHALOM

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by 007/Ro View Post
    Piciule,
    Si ce-o sa faceti in final?
    Teoretic TELEVIZIUNEA NATIONALA ROMANA este o televiziune publica si ca orice televiziune publica,in urma unei asfel de "scrisoare",prin lege este obligata sa dea si un raspuns!

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Doar daca o inregistrezi la registratura institutiei , cu numar de ordine , etc , nu daca o postezi aiurea pe forumuri .

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by 007/Ro View Post
    Piciule,
    Interesant este ca pe site-ul TVR "jalbele"...postate nu apar!
    Cine le cenzureaza atat timp cat sunt scrise intr-un limbaj decent si documentat tehnic.

Apropo de remarca ta,pe site http://forum.tvr.ro/ chiar daca esti logat nu poti sa deschizi nici un topic in legatura cu problema noastra fara a fi moderator pe acel forum!
    Chestia asta http://forum.tvr.ro/viewforum.php?f=18 mi se pare cea mai tare poanta

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Doar daca o inregistrezi la registratura institutiei , cu numar de ordine , etc , nu daca o postezi aiurea pe forumuri .

Si ce ne costa?

Banned

Posts Thanks / Likes

Prima data trebuia facuta aia , si apoi postat pe forumuri scanari ale cererii inregistrate .

Daca vrei sa faci ceva cu cap .

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Prima data trebuia facuta aia , si apoi postat pe forumuri scanari ale cererii inregistrate .

Daca vrei sa faci ceva cu cap .
    Ai vreo nemultumire care pot sa o trec in "aia"?

Banned

Posts Thanks / Likes

Niciuna , ma multumesc deplin programele TVR mai cu seama ca nu le urmaresc niciodata .

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by piciul View Post
    Scrisoare deschisa catre conducerea TVR

Va rog postati aici tot ce va nemultumeste in legatura cu problemele intampinate la receptia si decodarea programelor TVR transmise prin satelit.
    Toate plangerile voastre vor fi sintetizate si inaintate conducerii TVR.
    Se poate veni in acest topic chiar cu un exemple concrete argumentate tehnic.

Se stie faptul ca, pentru a viziona programele TVR ridicate prin satelit, este nevoie de
    o cartela pe care, slava Domnului o gasim mai peste tot si de un receptor compatibil sistemului de criptare adoptat de TVR.
    Din luna iunie 2008, cand s-au efectuat modificari tehnice, aceasta compatibilitate s-a transformat, pentru majoritatea posesorilor de receptoare cu Viaccess incorporat, in incompatibilitate.
    Desi s-au tras mai multe semnale de alarma nici pana astazi factorii (i)responsabili din TVR nu au rezolvat aceasta problema!

Comerciantii de receptoare ridica din umeri neputinciosi si spun, pe buna dreptate, ca atat timp cat receptoarele lor functinoneaza corect in acelasi sistem de criptare pe alti provideri ( de.ex. AKTA, SRG ) problema este in curtea TVR!
    Prin aceast denunt, speram ca vom reusi sa determinam factorii de conducere din TVR sa ia masuri
    In 2008 am avut si eu problema cu cardul TVR, dar am sunat la ei, si un Domn, (Nicusor), foarte amabil ma ajutat, si am rezolvat problema.Receptoare cu care am incercat, si merge bine:Otibox 7710 HD, Echosmart HD 7109, Opticum 9500 HD, Echosmart 791,792,991, Optibos Prima CX

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Sincer eu am doi amici care au carduri si le tin in sertar decit sa cumpere un receptor dedicat doar pt TVR , personal cred ca e o lipsa de respect pentru client si sa nu vorbim de HD .... si receptoare compatibile

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Sa nu uitati sa scrieti in petitie faptul ca nu merge cardul TVR in cccam si nici in share... Apropo, care sunt receptoarele alea cu Via in care nu merge cardul ?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Cardul de tvr merge in orice receptor ce stie via.
    Pe receptoarele " linux " daca nu merge direct in slot se pot face adaptari " phoenix interface " + newcs si nu intampinati nici o problema privind sharing-ul.
    Din newcs se poate da spre orice : mgcamd, mgcamd 1.35(client cccam), mbox, acamd, hadu, wincsc ...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nirolf View Post
    Feri a pus o lista de receivere. care din ele e dedicat tvr ?
    ma refer la cumpararea unui receptor in care sa ai cardul TVR ,eu personal am DM800,500S,AZ BOX si cardul via de la AKTA merge pe toate ,TVR il am pe un dm800 cu mbox CA CCAM NU VREA

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)