Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 43
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default CCcam 2.1.4 cum il instalez manual?

Salutare. Am descarcat cccam 2.1.4 tar.gz. si nu stiu cum il instalez pe dm800 cu dcc. L-am transferat in tmp si mai departe m-am impotmolit! Ce trebuie sa fac in continuare? Pe dm800 am nabilo black hole 0.12!
    Triax TDA110, LNB Inverto black ultra 0,2dB, H-H Optibox DM 3800S, NEO-095 & Conrad rotor, DM800 HD PVR, Optibox Raptor, Amiko 8800, Optibox CX PVR, General Satellite VA-7200, 90E-30W!

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

judetul antwerpen, republica regatul belgiei
    Posts Thanks / Likes

Nici eu nu am reusit, pare fake. Se "instaleaza" intr-o secunda (cica installed succesfully, vrajeala), dar nu imi apare la emuri. Vorbesc de dm800, de server nu am tupeu sa ma ating. Pare vechea abureala (cum pluteste de mult aia cu cccam 3.0), o versiune veche redenumita.
    Desi il vad postat pe situri serioase. Draq sa mai inteleaga.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default fake

Quote Originally Posted by jerkoffsky View Post
    Nici eu nu am reusit, pare fake. Se "instaleaza" intr-o secunda (cica installed succesfully, vrajeala), dar nu imi apare la emuri. Vorbesc de dm800, de server nu am tupeu sa ma ating. Pare vechea abureala (cum pluteste de mult aia cu cccam 3.0), o versiune veche redenumita.
    Desi il vad postat pe situri serioase. Draq sa mai inteleaga.
    l-am istalat pe Dm 500, nu deschide nimic. e sigur fake!
    dx4567an
    sonic

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

A mers pana la urma. Se pare ca astea aveau ceva cu gemini, a trebuit sa iau unul special pt gemini. Nu pot sa testez decat pe thor, daca invart antena la ora asta am scandal cu vecinul . Nu pot sa imi dau seama daca e mai rapid pe conax, sa vedem dimineatza pe nds, cica acolo ar fi ajutat ecm-ul. Si cica ar merge sky it, fara oscam. In orice caz, au pastrat suportul pt key n2. Si cica le-ar fi dat la cap astora cu linia N de fake hop1, daca pui 256 la coada iti apare hop 10 .
    Banuiesc ca nu am voie sa dau link la alte forumuri, dar pana dimineata cred ca apare peste tot.
    baFTA

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

TVR nu e via 2.6? Sau ce draq de via e? Se tot bucura astia ca merge 2.6 cu emu, habar n-am ce provideri sunt aia. Ar fi prea frumos sa mearga si tvr hd

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Chiar nu stie nimeni cum se fac instalarile de emulatoare pe nabilo prin dcc?
    Triax TDA110, LNB Inverto black ultra 0,2dB, H-H Optibox DM 3800S, NEO-095 & Conrad rotor, DM800 HD PVR, Optibox Raptor, Amiko 8800, Optibox CX PVR, General Satellite VA-7200, 90E-30W!

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Florynsv View Post
    Chiar nu stie nimeni cum se fac instalarile de emulatoare pe nabilo prin dcc?
    Foarte simplu :
    1. Transferi fisierul CCcam_214 in usr/bin si dai atr.755
    2. In usr/camscript redenumesti scriptul vechiului CCcam utilizat
    Ex:
    1. Ncam_CCcam2.1.3.sh - redenumesti - Ncam_CCcam2.1.4.sh ( atr.755 )
    2. Apoi il editezi si modifici in script CCcam_213 in CCcam_214 ....... salvezi si gata.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Da' cu arhiva tar.gz. nu se poate, ca pare mai simplu asa, o transfer in tmp, si pe urma am inteles ca ar trebui sa intru la adons in BP, numai ca eu nu gasesc nicaieri in BP optiunea asta "adons" la nabilo black hole 0.12! Cum mi-ati explicat dvs pare mult mai greu plus ca nu stiu ce fisier cccam trebuie sa transfer acolo si ce terminatie trebuie sa aiba!
    Si inca ceva, imaginea e proaspat instalata prin null-modem, deci nu a mai fost instalat inainte nimic in ea!
    Last edited by Florynsv; 4th February 2010 at 11:14.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default re

multumesc pentru explicatii, dar nu ajuta cu nimic, explicatiile sunt date ca pentru unul care stie despre ce este vorba, dar noi daca stiam nu mai intrebam. te rog daca vrei sa ne ajuti da-ne explicatii mai detaliate. multumesc.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Da' cu arhiva tar.gz. nu se poate, ca pare mai simplu asa, o transfer in tmp, si pe urma am inteles ca ar trebui sa intru la adons in BP, numai ca eu nu gasesc nicaieri in BP optiunea asta "adons" la nabilo black hole 0.12! Cum mi-ati explicat dvs pare mult mai greu plus ca nu stiu ce fisier cccam trebuie sa transfer acolo si ce terminatie trebuie sa aiba!
    Si inca ceva, imaginea e proaspat instalata prin null-modem, deci nu a mai fost instalat inainte nimic in ea!
    Pentru BH 0.12 :
    buton albastru/buton galben/Addons Download Manager/Nabilo E2 Image Cams/CCcam_2.14
    ps. mai simplu chiar nu se poate.....

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Ok, deci am un dream 800 original pe care vreau sa-l fac "folositor". Problema e ca nu ma pricep deloc cum sa instalez ceva pe el cu exceptia imaginii! Vreau sa instalez neaparat cccam si mgcamd, versiunile astea noi care deschid viaccess 2.6, si ceva skin-uri da' asta nu neaparat! M-a ajutat un user de pe alt forum sa-l fac sa comunice cu PC-ul dar pe partea de emulatoare nu se pricepea nici el! Am vazut ca emulatoarele astea sunt diferite pentru fiecare imagine in parte, deci vreau sa fie pentru nabilo. Nabilo permite instalarea arhivelor tar.gz. pt ca am inteles ca nu toate imaginile sunt compatibile! Nu ma puneti sa le instalez direct de pe net pt ca nu am net pt dream, e conectat numai prin lan la pc, deci nu pot sa ies pe net cu el!
    Domnule Didi daca apas butonul albastru/galben ma baga la "info" mi-afiseaza ram swap, total memory hdd temp, total space, CF, USB, HDD Space, process, etc! Oare nu e buna imaginea?
    Last edited by Florynsv; 4th February 2010 at 11:43.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Arhivele .tar.gz sunt pentru imagini Gemini, pentru Nabilo ai nevoie de arhive .tgz

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Si de unde fac rost de arhive tgz, ca n-am vazut nicaieri si nu vreau sa pun gemini, mi se pare naspa rau imaginea asta singuru' atu pe care il are in fata lui black hole, este ca se incalzeste mai putin dreamul decat cu nabilo!

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

instalat si:
    - nu vad nimic nou
    - linii N nu mai merg ca si locale
    - TVR pe 16e -nu s-a rezolvat
    - emu -merge in continuare

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Si de unde fac rost de arhive tgz, ca n-am vazut nicaieri si nu vreau sa pun gemini, mi se pare naspa rau imaginea asta singuru' atu pe care il are in fata lui black hole, este ca se incalzeste mai putin dreamul decat cu nabilo!
    la ce te complici? instaleaza manual cu dcc ,da acelasi nume la ccam 2.1.4 cu cel care il ai instalat ,restart cam si asta e

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)