Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    Nukem Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Red face DTH o cam ia la vale...

Dupa cum observ , furnizori de programe prin satelit se cam duc in jos, Digi face mai mult rezilieri decat instalarii, chiar daca are cineva numarul real de abonati sa`l posteze il rog frumos aici... Boom are abonamentul prea scump... si antenele nu sunt chiar asa bine reglate ca si in cazul digi Tv, serviciul de facturare este jalnic in ambele cazuri, si romanul deja si`a facut o parere despre Antena de Satelit, si nu una buna, in cazul meu, sunt sunat aproape zilnic de catre clienti instalati de mine la Digi si Boom ca sunt nemultumiti de : in cazul Boom . Tarif exagerat in comparatie cu multe abonamente, ca le vin facturi uriase , etc
    in cazul digi,, Antenele de proasta calitate ,problema bratelor inghetate, si service din an in pastele cailor, cat despre focus si akta care sunt cu adevarat DTH bune, si mult mai bine puse la punct decat Boom Dolce sau Digi, de la antene pana la receptor , facturare, plata etc
    trebuie sa stea sub papucul celor 3 grei , pentru ca nu au avut investitii mari si agenti mincinosi care sa insele lumea (gen BOom) ca este 20 ron abonamentul pe luna,. sau alte cauze de reclama, parerea mea? Dolce Digi boom, au avut multa reclama, bani imprumutati,of....... macar de as apuca sa vad si eu in romania un DTH pus la punct cu adevarat.. programe HD si nu 2 prog ,,, cand zic programe insemnand peste 10.... un receptor destept, o antena buna ,etc..... daca adun de la toti partile bune aproape ca as reusi sa fac un DTH adevarat,, max : posibilitate de folosire a orcarui tip Rec, Digi : reclama, grila programe, Focus, stabilitate.... Boom : programe proprii multe. si un serviciu bine pus la punct... dolce...stabilitate.... antene bune.... facturare buna......
    deci nu ne putem compara cu alte tari... sau alte firme DTH gen SKY , PREMIER ,etc
    am inceput bine am sfarsit prost(premier si digi aveau la un moment dat acelasi tip rec hss1160)
    Va cer si voua parerea , poate a mea este eronata.. dar vreau mai mult decat avem acuma
    Telecomunicatii - > Wi - FI - > 3G -> 4G Maniac>_)(!

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Stim ca esti cablist , deci cacealmaua nu tine . Bagi Liga1 pe sub mana ?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by DukeNukem View Post
    ...chiar daca are cineva numarul real de abonati sa`l posteze il rog frumos aici... ...
    Nimeni pe acest forum din cate stiu eu nu este actionar la Digi, asa ca nu ne intereseaza. Nu incercati sa creati flame-uri ca sterg tot imediat. Se inchide aici.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)