Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 79
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Peruvision - sugestii, intrebari, oferte

In primul rand vreau sa va salut pe toti si sa va multumesc pentru toate parerile si informatiile care se gasesc aici pe forum.
    Deoarece am vazut ca multi dintre voi cunoasteti foarte bine lumea receptei satelit si deasemenea sunteti sau nu sunteti multumiti de magazinul Peruvision, as vrea sa va propun sa spuneti aici sugestiile voatre referitoare la imbunatatirea calitatii serviciilor acestui magazin, intrebarile despre produsele comercializate de Peruvision, ce produse ati dori sa gasiti aici, cereri si pareri referitoare la preturile echipamentelor ce sunt comercializate de Peruvision, etc.

Sper ca nu mai exista un thread pe aceeasi tema. Daca se condidera ca nu aici trebuia postat, rog a fi mutat unde se crede de cuviinta. Multumesc.
    http://www.peruvision.ro/index.php

YM: peruvision.timisoara

GOLD Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default LNB Banda-C

Buna.M-ar interesa un LNB pentru Banda C Inverto,cand aduceti?Merci.

Have Fun

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cardmaster View Post
    Buna.M-ar interesa un LNB pentru Banda C Inverto,cand aduceti?Merci.
    Momentan nu mai este nici un tip de LNC banda C pe stoc. Te anunt cand vine, o sa cer.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

acumulatori satlook ? stoc 0
    Cind apar ?
    pentru cccam caut "peeri adevarti nu cabanieri cu carduri in distanta 69"

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by giolgau View Post
    Cind apar ?
    idem ...

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mastertech View Post
    In primul rand vreau sa va salut pe toti si sa va multumesc pentru toate parerile si informatiile care se gasesc aici pe forum.
    Deoarece am vazut ca multi dintre voi cunoasteti foarte bine lumea receptei satelit si deasemenea sunteti sau nu sunteti multumiti de magazinul Peruvision, as vrea sa va propun sa spuneti aici sugestiile voatre referitoare la imbunatatirea calitatii serviciilor acestui magazin, intrebarile despre produsele comercializate de Peruvision, ce produse ati dori sa gasiti aici, cereri si pareri referitoare la preturile echipamentelor ce sunt comercializate de Peruvision, etc.

Sper ca nu mai exista un thread pe aceeasi tema. Daca se condidera ca nu aici trebuia postat, rog a fi mutat unde se crede de cuviinta. Multumesc.

ar fi foarte interesant daca cei care se ocupa de siteul Peruvision ar face un site asa cum este la alti distribuitori de aparatura satelit, adica sa apara o poza cu produsul care il vindeti ,datele tehnice ,pretul , daca aveti pe stoc si un magazin virtual asa cum are orice firma care se respecta,cu toate ca stau la numai 15 Km de un magazin Peruvision am avut surpriza sa fac citeva drumuri degeaba la el si atunci a trebuit sa ma reorientez la magazine virtuale si recunosc ca de o buna perioada nu am mai fost pe acolo dar niciodata nu este tirziu

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

m-am ţepuit cu peruvison si oricine imi cere o parere despre peruvision ii spun sa se fereasca ca dracu de tămâie

http://www.rdi-board.com/showthread....ght=peruvision

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Teapa cu antena de 1,1 am luato si eu ,plus ca era sa iau si cu una de 0,6 zgariata varza, un ss2 care nu a mers a tebuit schimbata ........ Dar dm800 pe care lam luat a fost ok. Scor final 3-1

Sa mai incerc ? La cate tepe iti ies pene ?

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by giolgau View Post
    Cind apar ?
    Imi cer scuze pentru treaba cu acumulatorii. Sunt comandati de cel putin 1 luna, dar nu au fost nici la furnizor. Saptamana asta am discutata(ieri) inca o data si mi s-a promis ca se aduc. Sper sa nu dureze mai mult de o saptamana. Oricum va anunt cand au sosit (si pentru Valentyn , nu am uitat de tine)

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default 1837

"quote=stargate99ro;852105]m-am ţepuit cu peruvison si oricine imi cere o parere despre peruvision ii spun sa se fereasca ca dracu de tămâie

http://www.rdi-board.com/showthread....ght=peruvision "

Am citit acuma postul tau si imi pare rau daca asa s-a intamplat (desi asupra partii cu "umbrela de ploaie" am mari dubii). Din pacate am vazut ca treaba este destul de veche (nici nu eram in firma) si acum este cam tardiv sa te mai ajut. Oricum antenele de 1,1 offset au specificatiile producatorului de pe site si ar trebui sa ai un castig mai bun cu ele decat cu cele de 0,9m. Si pe sediul de la TM sunt 3 astfel de antene identice si mie mi se par foarte ok comparate cu parabolele mai mari pe care le mai folosim. Daca pe viitor mai intampini astfel de probleme te rog sa-mi dai PM sau sa suni la Timisoara.

P.S. Valabil si pt. Zgrongy
    Last edited by mastertech; 27th January 2010 at 22:14.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by sifo View Post
    ar fi foarte interesant daca cei care se ocupa de siteul Peruvision ar face un site asa cum este la alti distribuitori de aparatura satelit, adica sa apara o poza cu produsul care il vindeti ,datele tehnice ,pretul , daca aveti pe stoc si un magazin virtual asa cum are orice firma care se respecta,cu toate ca stau la numai 15 Km de un magazin Peruvision am avut surpriza sa fac citeva drumuri degeaba la el si atunci a trebuit sa ma reorientez la magazine virtuale si recunosc ca de o buna perioada nu am mai fost pe acolo dar niciodata nu este tirziu
    In mare parte ai dreptate, dar din pacate aceste aspecte le-am discutat deja si momentan nu se vor face. Site-ul a fost schimbat de maxim 1 an, iar acum incercam sa-l tinem mult mai actualizat decat inainte. Preturile in Euro le gasiti la sectiunea "lista de preturi", din pacate nefiind un e-shop nu apar si in dreptul fiecarui produs, deoarece nu pot fi puse in Euro (legislatia). Problema actualizarii stocului in timp real va ramane momentan, multe din articole fiind disponibile la comanda (nu cele uzuale), de aceea va rog fie sa ne contactati de pe site, fie PM, sau telefon inainte de a veni sa cumparati un articol care nu este foarte uzual pentru a evita neplacerile unui drum degeaba. Datele tehnice am incercat sa fie cam la toate produsele (macar descrierea generala si numele exact al produsului cu care il puteti gasi la producator - unde gasiti de obicei si user manual sau data sheet in cazul ca cele de pe site nu va satisfac). Va rog sa scuzati eventualele greseli care mai pot aparea pe site (cum a fost poza conectorilor din spate ai lui DM800).

P.S. Imi cer scuze ca am postat cu ghilimele sau asa, dar cand vroiam sa citez imi tot dadea ceva cu "token are missing". Eventual daca stie careva de ce sa-mi dea pe PM.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

http://forum.paytv.ro/showthread.php?t=103519
    Aveti asa ceva ca pe site nu apare ? Daca da da ceva detalii .
    Am fost de vreo trei ori , in ultimele 2 luni , la mag in Brasov sa cumpar un lnc Inverto twin flanse si nu primisera de la Timisoara . Aprovizionati si sucursalele .
    DM 800 clona ; 1,9 Al ; si altele

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by kuki222 View Post
    http://forum.paytv.ro/showthread.php?t=103519
    Aveti asa ceva ca pe site nu apare ? Daca da da ceva detalii .
    Am fost de vreo trei ori , in ultimele 2 luni , la mag in Brasov sa cumpar un lnc Inverto twin flanse si nu primisera de la Timisoara . Aprovizionati si sucursalele .
    Am la Bucuresti 1 bucata, daca te intereseaza il trimit la Brasov sa-l ridici de acolo. Pretul este 125 Euro+TVA.
    Model: Maximum MR 2000
    MR-2000 will broaden your access to music like you have never experienced it before and it is compatible with any audio system with audio input. After an easy connection, get immediate access to thousands of radio stations over the Internet, including on-demand radio programs (Podcasts), plus all your favorite FM and DAB stations. MR-2000 also transfers your music stored on PC or UPnP server to your main sound system and can playback music via USB slot.
    FEATURES

• DAB, DAB+, FM and Internet radio receiver
    • WIFI and Ethernet connection (RJ45) to network with coded access key
    • Music stream from PC in network, UPnP
    • WIFI antenna hidden in the cabinet
    • Spdif output, coax
    • Line output, RCA connector
    • USB 2.0 input
    • Access over 10.000 stations
    • Create your favorite radio stations list via Frontier webpage
    • Displays information about the station
    • Included Accessories: remote control, power cord, audio cable, coax cable and user manual.
    • DC connector
    TECHNICAL SPECIFICATIONS
    Internet tuner Solution: Frontier Venice 6
    Create your favorite radio stations list: Yes - via Frontier webpage
    Displays information about the station: Yes
    DAB tuner Compatible with: DAB & DAB+: 174 - 240MHz
    FM tuner FM range: 87,5 - 108MHz
    Music streaming from your PC Streaming from: Shared folder or UPnP server
    Displays music information: Yes
    Connectors Rear: LAN, audio out, SPDIF and DC
    Left side: USB
    Requirement PC system: Windows/MAC PC system compatible
    Network connection: Via wireless router or ethernet cable
    Encrypted network: WEP, WPA, WPA2 encryption compatible
    General information Included accessories: Remote control, power cord, audio cable, coax cable and user manual
    Wall mountable: Yes
    Dimension: 210 x 120 x 150
    Display: 128 x 64 dot matrix LCD display
    On screen display: Dutch, Danish, English, German, Norwegian, Italian, French, Spanish, Swedish
    Power supply: External

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Smile

vedeti ca nu merge adresa...te rog sa faci putina ordine..am facut cursa CRIOVA-TIM degeaba am cautat un FUN 5 naveau de un an alte componente ni nu mai vorbesc...............IA TAURU DE COARNE

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

ar fi bine venite in mag. Peruvision din BV nişte ghiduri de undă pt. prime focus şi ceva actuatoare Superjack! Mulţumesc.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)