Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 65
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

judetul antwerpen, republica regatul belgiei
    Posts Thanks / Likes

Default Hispanofonii, ajutor va rog

Salut
    Nu stiam unde sa postez, sper ca e ok aici.
    Omul asta a cerut 2 linii (pt ca are 2 servere cica). I-am dat, acum imi trimite textul de ma jos si 1 linie. Cred ca mai degraba datorita stilului lui aburit decat slabelor mele cunostinte de esp, nu inteleg mare lucru decat ca nu se pot pune 2 linii cu acelasi port in decoder (?) si nush ce cu linie N si linie L. Initial a folosit traducerea online si a iesit varza si mai mare, i-am spus sa scrie in esp dar se pare ca tot avem probleme (eu cu esp, el cu restul, sau amandoua ). Pt. claritate mentionez ca e vorba de cccam aici, deci nush despre ce linii N si L vorbeste omu'.

hola mil perdones
    te decia que me esplique mal . yo te daba , dos linea por una linea N, pero de dos server distintos , porque en un deco no puedes poner dos con el mismo puerto 2 lineas , te mando la mia si te vale , porque no puedo crear linea N , solo lineas L ,asi que te mande una linea C , si es de tu agrado espero , y si no pues tan amigos como antes . sin mas , un saludo y gracias * rdi

Merci mult

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Vroia si el o linie N de la tine, ca sa aibe si el local...... ca defapt multi dintre spanioli, si incearca sa te abureasca aiurea cu doua linii C (una de la el si una de pe unde apuca...) pt. una N....
    Relaxeaza-te... daca poti!

iphone unlocker Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by jerkoffsky View Post
    Salut
    Nu stiam unde sa postez, sper ca e ok aici.
    Omul asta a cerut 2 linii (pt ca are 2 servere cica). I-am dat, acum imi trimite textul de ma jos si 1 linie. Cred ca mai degraba datorita stilului lui aburit decat slabelor mele cunostinte de esp, nu inteleg mare lucru decat ca nu se pot pune 2 linii cu acelasi port in decoder (?) si nush ce cu linie N si linie L. Initial a folosit traducerea online si a iesit varza si mai mare, i-am spus sa scrie in esp dar se pare ca tot avem probleme (eu cu esp, el cu restul, sau amandoua ). Pt. claritate mentionez ca e vorba de cccam aici, deci nush despre ce linii N si L vorbeste omu'.

hola mil perdones
    te decia que me esplique mal . yo te daba , dos linea por una linea N, pero de dos server distintos , porque en un deco no puedes poner dos con el mismo puerto 2 lineas , te mando la mia si te vale , porque no puedo crear linea N , solo lineas L ,asi que te mande una linea C , si es de tu agrado espero , y si no pues tan amigos como antes . sin mas , un saludo y gracias * rdi

Merci mult
    Zice ca pentru o linie N de la tine e dispus sa-ti dea 2 linii C din 2 servere diferite pentru ca intr-un receptor nu poti pune 2 linii cu acelasi port,el iti trimite linia lui C pentru ca nu poate creea linii N ,numai linii L.Daca esti de acord bine daca nu ramaneti prieteni ca si inainte.Te saluta si iti multumeste.
    If you want unlock your iPhone contact me.

Nobody is Perfect
    I am Nobody

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Ciudat, omul stia ca am cccam si nu newcs, si ca skimb linii C, asa ca ce draq linie N sa-i dau. Si oricum, mi-a trimis 1 linie C functionala. Nu reiese daca poate ramane asa sau nu. Draq sa mai inteleaga
    Merci mult de traducere

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Sper ca e bine asa cum i-am scris.
    Lo siento, no puedo enviarle linea N, no tengo newcs, tengo solo cccam. Gracias.

iphone unlocker Expert
    Posts Thanks / Likes

Sper ca e bine asa cum i-am scris.
    Lo siento, no puedo enviarle linea N, no tengo newcs, tengo solo cccam. Gracias.
    incet,incet inveti spaniola!
    If you want unlock your iPhone contact me.

Nobody is Perfect
    I am Nobody

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Pai ar fi timpul. Prea multi romani cred ca cojones inseamna capshuni

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Mai apelez inca o data, ultima, promit
    Ce dracu vrea asta? Sa ma omori si nu inteleg mai mult decat ca sa il ajut cu nu-stiu-ce hop 1 si imi va fi recunoscator pe veci si alte abureli. Mai ajutati-ma o data va rog.
    Merci

Hola se que vas a pasar de mi porque no soy local es lo que tiene ser virtual pero bueno te pido de rodillas que me ayudaras a subir el hop 1 ya que tengo muchos cortes tengo algo que ofrecer si me ayudas te lo agradeceria eternamente un saludo compñero

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Mai apelez inca o data, ultima, promit
    Ce dracu vrea asta? Sa ma omori si nu inteleg mai mult decat ca sa il ajut cu nu-stiu-ce hop 1 si imi va fi recunoscator pe veci si alte abureli. Mai ajutati-ma o data va rog.
    Merci

Hola se que vas a pasar de mi porque no soy local es lo que tiene ser virtual pero bueno te pido de rodillas que me ayudaras a subir el hop 1 ya que tengo muchos cortes tengo algo que ofrecer si me ayudas te lo agradeceria eternamente un saludo compñero
    Buna ziua ai de gând să-şi petreacă locale mea pentru că eu sunt nu este ceea ce trebuie să fie virtuale, dar bine genunchi, vă rog să mă ajute să ridice de hamei 1 pentru că am multe bucăţi avea ceva de oferit, dacă vă ajută-mă veşnic te lo agradeceria Un saludo compñero

e prea tare traducerea sa nu o postez..
    VU+Solo2, Samsung ue40D7000,ue37D5700,Diablo Wifi, Offset 0,9m - 9E-13E-19E-23E, Offset 1.2m -28 E , 1.2m - 36 E, Offset 0.9m - 1w

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Buna,stiu ca no sa ma bagi in seama pentru ca nu am local,asta e sa fii virtual,dar totusi te rog in genunchi sa ma ajuti sa cresc hop1(statistica) pentru ca am multe intreruperi,am ceva de oferit,daca ma auti o sa-ti fiu recunoscator pe veci!Un salut tovarase!

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Merci.
    Pentru ca e certat cu semnele de punctuatie (ce sa-i fac, asa e sa fii virtual), o sa ii raspund si eu tot virtual.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Mah, da' spaniolii astia chiar sunt toti tampitzi? Nu imi plac generalizarile, dar parca pe astia prea i-a adunat gramada acolo. Scuzele mele celor stabiliti acolo si care ii iubesc dar asta e impresia pe care o lasa oricarui om intreg la minte.
    M-au exasperat cu virtualul lor. Posteaza pe "cccam exchange local", zic ca "tengo d+hd" si etc, dupa care vezi ca de fapt tengo pe mortzii mamii lor. Si te aburesc ca sa vezi ca de fapt e virtual, ca e cotita, ca e nushce. Astia ori nu inteleg ce e cccam, ori local, ori exchange. Si nu au nici scuza ca sunt "smekeri", pentru ca nu sunt. Chiar nu inteleg ce spera, ca omu' e orb sau nu testeaza linia?
    Eu am inceput sa ii trimit la exchange free, acolo unde se poate da reply, chit ca ma baneaza aia. Ii f_t cu forumul lor cu tot daca tolereaza asemenea tzepari numai pt ca le aduc trafic.
    Ce e drept, unele posturi ar putea fi distractive daca nu ar fi imbecile. Depinde de starea de spirit din momentul cand le citesti (desi dupa catziva din astia pe zi iti piere cheful).
    Eu as propune infiintarea unui thread cu perle din astea. Va garantez ca material este kklau, cred ca aveti/ati avut cu totii. Trebuie sa mai si ridem, nu? Si sa-i cunoastem pentru a ne putea feri de ei. Bagam copy/paste cu nick cu tot, bineinteles ascundem hostul idiotilor sau alte kestii personale, si bineinteles nu spunem nici de pe ce forum sunt, ca nu facem reclama la alte forumuri
    Ce ziceti? Fanta, Blana, sau care mai sunteti shefii ai mari, va rog sa imi spuneti daca am voie sa deschid un asemenea thread, si daca da, cam prin ce coltz.
    Saru' mana.

PS Daca romanu' e capsunar, spaniolu' e cocalar hanalfabetar, na!
    Revenge fratzilor! Hasta la mama Vittoria, sora cu Omida, siempre!

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Si mi se face o sila cand ii aud cu brother si friend...Sau astia sunt marocanii lor? Oops, acum o sa aud: da' ce mah, esti rasist? Da, sunt, urasc toate rasele cand vad umanoizi de genul asta

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Uite o mostra, in asteptarea autorizatiei de constructie a coltzului de dat cu capu'

apache2222
    Junior Member
    Thanked 0 Times in 0 PostsRep Power:0

digital+full Spain HD
    tengo digital+ españa si alguien esta intersado en conpartir por pm
    solo locales ya tengo muchas virtuales
    mandar estadisticas por favor

Repet, eram pe sectiunea cccam exchange local. Ca om normal, il credeam si ii trimiteam o linie activa. Ca roman insa , si patzit pe deasupra:

jerkoffsky
    Member
    Thanked 0 Times in 0 PostsRep Power:1

No comprendo, tenga d+hd local o no?
    You have d+hd local or not?

Lasati, nu rideti daca nu le nimeresc in esp, ca nu asta e imp

In fine, le scurtez:

apache2222

Friend as said in the forum i have full in digital virtual+ if you send your online and i am giving you the mia,a greeting

Deja minte de pute, o ia razna.

Yo de colo:

"i have full in digital virtual+", what the **** is that supposed to mean? You have d+hd local or not?
    On the forum you said:
    "digital+full Spain HD
    tengo digital+ españa si alguien esta intersado en conpartir por pm
    solo locales ya tengo muchas virtuales"
    Never mind how many "virtuales" you have, do you have the bloody local or what?

Vede mishelu' (sau o fi miguelu'?) ca nu mai are incotro, si:

serve virtual española
    Friend in the forum i digital + full HD but i am virtual means not local but if you change,a greeting

Si cica sa mai fii gingas si sa nu o iei pe ma-sa la p cand danseaza manele flameco pe masa intre doua corride de-ale lu' ta-su (care e descacador, strange balega taurlui din arena, nu...)
    Dar tre' sa pastram decentza, fara atacuri la persoana, ca na, cu ce a gresit omu' cand ne-a f***t timpul si eventual configul si restartul, testatul si deletatul in caz ca nu suntem atenti?

I-am zis si yo cum m-a invatat tovarasa la gradinita:

A greeting?
    You're damn right you're virtual. You ain't real. Because if you were, you wouldn't have posted in the "cccam exchange local" section.
    You either have a problem with English (I know a good teacher), or with your head (I know a good shrink), or you're a ****ing cheater (I know the moderator).
    Anyway, move your virtual ass (or arse, if you prefer) to the "cccam exchange free" section. Friend.

Inutil sa mai spun ca l-am "dat in gat" si la "bad peers section", desi idiotul nu era chiar un peer . Pacat ca nu toate forumurile au sectiunea asta. Dar m-am saturat de ei, si pe unde ii prind mi ti-i f_t.
    Dar sa nu credeti ca numai spaniolii . Urmeaza, daca nu ma opriti/deletati.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Talking

.......Bravo!
    Relaxeaza-te... daca poti!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)