Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 2 of 2
    ionut742000
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

Default Calitate imagine sunet Digi Tv

Stiu ca s-a mai discutat...dar redeschid un topic pe marginea calitatii imaginii Digi Tv!Intrebarea mea este de ce pe unele programe,cateodata imaginea este comparabila calitatii DIVX?Parca m-as uita la un film divx.Pentru asta inca nu am trecut la alt tip de televizor mai mare gen plasma sau lcdNici nu merita sa inregistrez pe vreun suport documentare sau evenimente importante.Apoi calitatea sunetului pe canalele muzicale sau cele de film lasa de dorit.Chiar nu se poate marii bitrate-ul audio?
    Sper sa nu fiu luat peste picior cu cele expuse aici.Sunt abonat Digi din 2007 si trecand peste cateva episoade urate(gen instalare necorespunzatoare a antenei,dereglari antena etc)am ramas fidel acestui serviciu.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Care au fost criteriile pentru alegerea facuta?Daca pretul a contat,atunci asta e raspunsul.Ieftin=calitate proasta.Daca ai posibilitate de cablu treci pe UPC digital+8HD,si gata...
    DM 500S,Hyundai Digicablu,Humax DIGI C HD,Diablo CAM,VU+ UNO,HH DM3800s,Triax TDA110,Inverto single black

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)