Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 67
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default FTA, o rusine ???

Din ce citesc pe acest forum toti cei ce mai fac inaca receptie FTA sunt un fel de copii de gradinita si este chiar o mare rusine sa vizionezi FTA-uri, mai ales ca ptr. foarte multa lume sinonimul lui FTA este OTV ?!? sa fie adevarat sau este doar impresia mea gresita ?

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Amatorii vizioneaza FTA , dar nu e nici o rusine .

Toti am inceput de la FTA , doar ca unii am mai evoluat .

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Membrana Expert
    Posts Thanks / Likes

E impresia ta gresita.
    Citeste o carte daca nu ai ce face.

offtopic
    spersanutiiamulttimpsacitesticanuamsemnatura

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

e k si kand ai cadea de pe bloc si cand iti revi te iei de primu de pe strada ca dc te-a aruncat....
    Dreambox_82

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Bravo! Foarte bine zis!
    185 cm Al,110 offset, 140 Al, ss2, srt 4125, DSB-791S HQ, AR 400, DIGI Satelit

Faithful Member Expert
    casa cu flori, strada sperantei, la etaj...
    Posts Thanks / Likes

Nu e o rusine... Daca stai sa te gandesti putin, aici sunt foarte multi care sunt pasionati de RECEPTIA SATELIT (). Daca te uiti la numele forumului: ******** Forums > Satellite > ... , cred ca o sa intelegi mai usor. Vezi tu eu am in lista sateliti pe care nu ai ce vedea sau pe care gasesti un singur program (43,5w), fta si absolut neinteresant. Din cand in cand mai ma duc cu antena pe el, asa de placere
    Do you want to see a picture of a beautiful person? Hold up a mirror...

Reclamant Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Amatorii vizioneaza FTA [...]
    Toti am inceput de la FTA , doar ca unii am mai evoluat .
    Cei mai inapoiati fac chiar DX-ing pe posturi FTA. Rusine, de trei ori rusine.
    Quote Originally Posted by dimitria View Post
    ptr. foarte multa lume sinonimul lui FTA este OTV ?!?
    Pentru care lume?

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

DX e hobby , FTA e amatorism iar PayTV e semi pro si pro .

Adevarul e ca sunt in majoritate canale foarte bune FTA , tarot , ghicitoare italiene , teleshoping englezesc , sonerii de telefoane si dating germane , etc

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dimitria
    FTA, o rusine ?
    Cea mai rusinoasa intrebare care s-a pus pe acest forum,creat anume pentru userii romani,fie ca sint cu stare{putini} sau,cum e cazul nostru,saraci,majoritatea,ce nu-si pot cumpara atitea gadget-uri sau alte scule ce le-ar permite sa vada nu numai programe FTA dar,in mod special,si pachetele de programe codate.Pe linga acest aspect,cel material,mai e si unul psihologic si de mentalitate:satisfactia atitor useri-cu bani-,fie romani,fie straini,de a da cu tifla atitor autoritati de tot felul,in primul rind juridice,sau furnizorilor de programe tv,ce se imbogatesc in buna parte din taxarea inutila a multor programe care altminteri n-ar intra decit in categoria FTA.Sint atitea programe de umplutura in multe pachete straine sau romanesti.
    Ca sa scapam de un fals "complex" FTA-urist ce-l observi,gresit din punctul meu de vedere,pe acest forum,ar trebui sa se schimbe ceva subtantial{economia romaneasca} in posibilitatile noastre materiale incit userii romani sa scape de conditia de "saraci" ai Europei!

satelescu

Reclamant Expert
    Posts Thanks / Likes

Adevarul e ca sunt in majoritate canale foarte bune FTA , tarot , ghicitoare italiene , teleshoping englezesc , sonerii de telefoane si dating germane , etc
    Asa e, daca e sa mergem pe exemple grotesti, numa' alea mai sint FTA, restul sint toate codate.
    In alta ordine de idei, in SUA nu se gaseste aproape nimic necodat. Pe canalele FTA transmise prin satelit abia de gasesti un film per saptamina, ca sa nu mai vorbesc de muzica si altceva. Numarul de canale transmise terestru este de circa 60-70, din care bune sint vreo 7-8. Atit.
    Ma uit oricind la FTA-ul european cu placere. FTA-urile englezesti, italiene, frantzesti, germane, etc sint programe de calitate. Ca sa nu zic ca daca vreau film in limba originala, sigur am de unde sa aleg. Nu ultimele racnete, dar e clar ca nu shomez.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default Fta

DX e hobby , FTA e amatorism iar PayTV e semi pro si pro .

despre clasament cred ca trebuie impartit in doua sectiuni sau sa ne referim aici numai la cei ce-si instaleaza si regleaza sistemul singuri si rezulta DX , banda C pro sau hoby ? iar la PayTV ar trebui mentionata si modalitatea prin care ne "intra" pe Tv nu ptr. ca exista si o categorie de oameni care beneficiaza de PayTv si nici nu stiu ce este aia mufa F ! stiu doar unde este caseria PayTv si BRAVO lor !

despre canalele bune FTA de pe 19.2E si 13E : eurosport,mtv,rai-urile,berlusconi,NUVOLARI,cele nemtesti si pentru mine BBC WORLD unde ma uitam la TOP GEAR cand inca nu exista nici in romania si nici youtube ...

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Pentru care lume?[/quote]

pai eu cred ca ptr cei care nu mai platesc digi si au antena fixa pe 1w singurul fta este OTV

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Oferta FTA in Europa este bogata, ai de unde alege. Ai canale italiene (RAI, berlusconi), franceze (France2,3, arte..), germane.
    SHALOM

MuSic & So mucH MoRe! Expert
    Posts Thanks / Likes

Thumbs up Shalom :)

Quote Originally Posted by hgfdgfui View Post
    Asa e, daca e sa mergem pe exemple grotesti, numa' alea mai sint FTA, restul sint toate codate.
    In alta ordine de idei, in SUA nu se gaseste aproape nimic necodat. Pe canalele FTA transmise prin satelit abia de gasesti un film per saptamina, ca sa nu mai vorbesc de muzica si altceva. Numarul de canale transmise terestru este de circa 60-70, din care bune sint vreo 7-8. Atit.
    Ma uit oricind la FTA-ul european cu placere. FTA-urile englezesti, italiene, frantzesti, germane, etc sint programe de calitate. Ca sa nu zic ca daca vreau film in limba originala, sigur am de unde sa aleg. Nu ultimele racnete, dar e clar ca nu shomez.
    Hehehe ce sa-i faci in Europa nu pot controla chiar toate tarile evreii )
    DVB-S:
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.25
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.15
    Prime focus (Alu) 1.50m, 1.90m
    Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
    Offset 35.cm (Camping), Triax BSKYB (72x58 cm), etc
    DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
    Abo: Focussat, Dolce, HD+, TivuSat, Freesat, etc.
    DVB-T:
    TechniSat MultyMedia TS 1, Televes DAT HD, DIGIALITY OUTDOOR ANTENNA, etc

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)