Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Telefon mobil si fix RDS

Domnilor,
    Cui sa ma plang pentru a intra si eu in posesia celor 2 telefoane oferite de RDS(gratuit)?. Sunt, hai sa zic nu disperat(ca nu e cazul),dar suparat la culme. Am fost de 5-6 ori la biroul din Marasti(Cluj) si acelasi raspuns :"NU AVEM", reveniti spre sfarsitul saptamanii. ...... Si am revenit de vreo nustiucate ori de m-am saturat. Am primit si o lista cu toate telefoanele de la birourile din Cluj dar decateori am sunat nu a binevoit nimeni sa-mi raspunda. Platesc abonamentul de vreo 4-5 ani iar din partea RDS cheltuieli zero cu mine. Macar atat sa pot beneficia si eu (daca tot fac atata reclama).

Multumesc

Astept un raspuns sau o rezolvare(dau mita ) , din partea celor care gestioneaza aceasta actiune.
    Parabola 1,5 Al;DiseqC1.2;Strong SRT A12 maxi;LNB Inverto Twin 0,3 db, 1X DIGI, OPTIBOX 500, Skystar 2 r2.3

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Din pacate nu sunt telefoane nici la casieria de la Interservisan. Daca apar intre timp, am o intelegere cu fata de acolo sa-mi rezerve pentru 2 vecini, asa ca te anunt si pe tine.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Nici in Timisoara nu se gasesc telefoane mobile si implicit nici SIM-uri. Eu vreau sa portez 2 abonamente din Vodafone si nu pot!
    Cred ca niciunde in tara nu se gasesc telefoane!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Vezi ca fixomobile cu port de date se gasesc la casieria Interservisan.

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by DanHDTV View Post
    Nici in Timisoara nu se gasesc telefoane mobile si implicit nici SIM-uri. Eu vreau sa portez 2 abonamente din Vodafone si nu pot!
    Nu sunt nicaieri, si eu vreau sa portez un nr si nu reusesc.
    Nu inteleg pt ce s-au mai platit bani pe reclame, astfel alungandu-si potentialii clienti. Reclama se face cand ai ce vinde, parerea mea, altfel se intoarce impotriva ta, concurenta are destule echipamente pe stoc...

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Da' nu te primesc n reţea dect dacă ţi dau şi telefonul lor? Nu poţi veni cu aparatul tău şi ei să ţi dea doar SIM-ul?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by DanHDTV View Post
    Unde ai intrebat,telefonic 0356.400.401?sau ai fost pe Bogdanestilor?
    Vezi ca sunt in Marasti si pe Girocului

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nrares View Post
    Vezi ca fixomobile cu port de date se gasesc la casieria Interservisan.
    Multam`

Lucrez pana la 17 .
    Am sa incerc sa ajung pana la ora 18.
    Din discutiile cu cei de la RDS fixmobilul se poate da si fara mobil urmand ca ulterior sa ridici si mobilul, dar invers nu.
    Parabola 1,5 Al;DiseqC1.2;Strong SRT A12 maxi;LNB Inverto Twin 0,3 db, 1X DIGI, OPTIBOX 500, Skystar 2 r2.3

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

vezi ca maine, in jur de ora 12, voi returna eu, la casieria din marasti (a.vlaicu) , prin cineva, un mobil de la rds, cu tipla pe el. nu l`am folosit si m`au somat sa`l restitui. daca esti in zona, macar te rezolvi cu mobilul

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by suitaroh View Post
    vezi ca maine, in jur de ora 12, voi returna eu, la casieria din marasti (a.vlaicu) , prin cineva, un mobil de la rds, cu tipla pe el. nu l`am folosit si m`au somat sa`l restitui. daca esti in zona, macar te rezolvi cu mobilul
    Din pacate nu se da mobil fara fix, invers merge.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Atentie,cei care vor sa se porteze la aria de acoperire,care in comparatie cu ceilalti operatori e foarte mica...
    DM 500S,Hyundai Digicablu,Humax DIGI C HD,Diablo CAM,VU+ UNO,HH DM3800s,Triax TDA110,Inverto single black

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by yo3fuu3 View Post
    Atentie,cei care vor sa se porteze la aria de acoperire,care in comparatie cu ceilalti operatori e foarte mica...
    Intradevar, deocamdata sunt gauri mari ca si acoperire, dar pe traseul meu, pe care petrec 90% din timp, e semnal beton. In rest cand plec undeva iau un prepay de la Orange pt backup.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rpintea View Post
    Intradevar, deocamdata sunt gauri mari ca si acoperire, dar pe traseul meu, pe care petrec 90% din timp, e semnal beton. In rest cand plec undeva iau un prepay de la Orange pt backup.
    Adevarul e ca anul trecut intr-o vreme erau telefoane garla (cel putin la Interservisan unde imi platesc eu factura). Se pare ca, campania publicitara de sarbatori a dat roade, erau tot timpul cozi majoritatea cu contracte. Nici eu nu mi-am luat mobilul, am zis din start ca nu vreau citind cu atentie contractul cu clauza care ma obliga sa-l dau inapoi daca nu-l folosesti (daca imi dadeau doar simul l-as fi luat).

Saptama trecuta mi-a murit fixul (ceva problema in cutia de pe casa scarilor) si trebuia sa anunt deranjamentul, nu ca vorbesc eu pe fix, dar deh, nu mergea... Evident nu aveam chef sa sun de pe orange (desi in general nu astepti mult), am luat unul dintre mobilele de la firma (nou, cu tipla) statea in sertar de cateva luni, si ramane la mine, ideea e totusi sa nu exagerez. Oricum o sa-l folosesc pentru apeluri in retea si pe fix.

Off topic: modemuri sa gasesc in cluj? ca sa stiu daca are rost sa migrez de la fl1 la fl2. Aceasi chestie, daca mi-ar fi dat numai simul, as lua numai simul, am un modem express card decodat care leveneste prin casa. Chiar nu ii inteleg, daca eu vreau numai simul, de ce nu mi-l dau? si modemul care mi l-ar da mie sa il da la alt client...

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Ciudat , daca iti dadeau telefonul nu il luai si daca iti dadeau doar simul il luai .

Nu puteai lua telefonul si sa ii scoti simul ?

Decat sa aibe abonati d'astia , mai bine dau telefonul cuiva care il chiar foloseste si se bucura de el . Cred ca si lor de atatea fitze le e plin podul .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by suitaroh View Post
    nu il poate da imediat altui client.
    Quote Originally Posted by don Pedro View Post
    Din pacate nu se da mobil fara fix, invers merge.
    se da si doar mobil fara fix. fie cu abonament de doi euro fi cu abonament zero.
    Quote Originally Posted by bufny View Post
    Chiar nu ii inteleg, daca eu vreau numai simul, de ce nu mi-l dau? si modemul care mi l-ar da mie sa il da la alt client...
    este in lucru.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)