Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Cumpar receptor digital cu cam sau viaccess incorporat

Ma intereseaza un receptor digital cu Cam sau Viaccess incorporat pentru imperechere cu cartela TVR Cat mai ieftin cu atat mai bine

ofertele aici sau pe PM
    http://uploadimage.ro/images/04034302560823760342.jpg

Cumpara de la PcGarage folosind acest voucher : VPT7KWLZ si beneficiezi de 1% reducere !

Nukem Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Red face salut

MST micromedia cu cam ? da nam camu viaccess sau poate gasesc al receptor .. cat oferi?
    un pret asa aprox
    Telecomunicatii - > Wi - FI - > 3G -> 4G Maniac>_)(!

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default lipsa de seriozitate ...

Quote Originally Posted by wasexx View Post
    Ma intereseaza un receptor digital cu Cam sau Viaccess incorporat pentru imperechere cu cartela TVR Cat mai ieftin cu atat mai bine

ofertele aici sau pe PM

salut,

am lamurit problema sa iti vand receptor in conditiile puse de tine ... am tratat pretul pe care l-ai vrut ... mi-ai data adresa am trimis si era adresa gresita data in pm chiar de tine ... esti neserios amice ...

atentie tuturor celor care trateaza cu acest user ... eu am patit-o ... am corespondat pe pm cu el ne-am inteles la pret ... am trimis receptorul la adresa specificata de el si s-a intors pachetul ... adresa incorecta a fost mesajul de la posta ...mi-am pierdut timpul cu el ... am platit rambursul si trebuie sa il dau exemplu negativ tuturor ... mare grija ...

theghostbuster
    DM 800 HD, DM 500s
    offset fix 1,5m, offset 1,4m mobil, lnb inverto ultra black, opticum dm2800 ...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by theghostbuster View Post
    salut,

am lamurit problema sa iti vand receptor in conditiile puse de tine ... am tratat pretul pe care l-ai vrut ... mi-ai data adresa am trimis si era adresa gresita data in pm chiar de tine ... esti neserios amice ...

atentie tuturor celor care trateaza cu acest user ... eu am patit-o ... am corespondat pe pm cu el ne-am inteles la pret ... am trimis receptorul la adresa specificata de el si s-a intors pachetul ... adresa incorecta a fost mesajul de la posta ...mi-am pierdut timpul cu el ... am platit rambursul si trebuie sa il dau exemplu negativ tuturor ... mare grija ...

theghostbuster
    hopa esti sigur ca eu sunt cel neserios ? sau tu care ai zis ca tia murit nus cine cateva zile de nu mi-ai raspuns la telefon iar dupa ce ai raspuns ai zis ca ai incurcat telecomenzile etc si sa ma duc eu la nu stiu care gara sa iti trimit inapoi nu stiu ce telecomanda si in final na mai ajuns nici un colet

deci nu stiu cum ai curajul sa apari pe aici si 2 la mana sa zica cata lume a cumparat de la mine ceva si cu cati am fost neserios .

Cumpara de la PcGarage folosind acest voucher : VPT7KWLZ si beneficiezi de 1% reducere !

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default mai baiatule ...

hopa esti sigur ca eu sunt cel neserios ? sau tu care ai zis ca tia murit nus cine cateva zile de nu mi-ai raspuns la telefon iar dupa ce ai raspuns ai zis ca ai incurcat telecomenzile etc si sa ma duc eu la nu stiu care gara sa iti trimit inapoi nu stiu ce telecomanda si in final na mai ajuns nici un colet

deci nu stiu cum ai curajul sa apari pe aici si 2 la mana sa zica cata lume a cumparat de la mine ceva si cu cati am fost neserios .

sa ne facem intelesi ... s-a intors coletul ca nu ai mai dat tu adresa buna nu ca mi-a murit mie tatal ... eu de alfel am un numar de telefon la care tu nu mai raspunzi deloc VREI SA IL FAC PUBLIC SA TE CONVING ... coletul a ajuns inapoi la destinatie ... nu ma fa ca te fac de tot rahatul aici pe forum nesimtitule ... am gresit eu ca m-am coborat la nivelul tau ... inchei aici reafirmand ca ESTI NESERIOS DE ASTA TE-AM DAT DE EXEMPLU PE FORUM ...

TINE MINTE CA TU MI-AI DAT ADRESA GRESITA NU M-AM APUCAT EU DE NEBUN SA TRIMIT COLET CA SA AIBA DE UNDE SE INTOARCE ... MAI BINE AVEAI BUNUL SIMT SI RECUNOSTEAI DAR DE UNDE ...
    LAS-O ASA CUM A CAZUT SI PACE ...

theghostbuster
    DM 800 HD, DM 500s

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by theghostbuster View Post
    sa ne facem intelesi ... s-a intors coletul ca nu ai mai dat tu adresa buna nu ca mi-a murit mie tatal ... eu de alfel am un numar de telefon la care tu nu mai raspunzi deloc VREI SA IL FAC PUBLIC SA TE CONVING ... coletul a ajuns inapoi la destinatie ... nu ma fa ca te fac de tot rahatul aici pe forum nesimtitule ... am gresit eu ca m-am coborat la nivelul tau ... inchei aici reafirmand ca ESTI NESERIOS DE ASTA TE-AM DAT DE EXEMPLU PE FORUM ...

TINE MINTE CA TU MI-AI DAT ADRESA GRESITA NU M-AM APUCAT EU DE NEBUN SA TRIMIT COLET CA SA AIBA DE UNDE SE INTOARCE ... MAI BINE AVEAI BUNUL SIMT SI RECUNOSTEAI DAR DE UNDE ...
    LAS-O ASA CUM A CAZUT SI PACE ...

theghostbuster
    Bai nene ce nu inteleg eu : ori esti idiot ori esti prost ! Nu mai arunca pastile aiurea si recunoaste ca esti INCOMPETENT si ai scris in primul rand gresit adresa si apoi mai umblii si cu minciuni ( ai zis ca ai pus alta telecomada , si pe urma sa umblu eu sa pun telecomanda la autocar etc si tot felul de minciuni de ale tale ca tia murit tatal etc si de aia nu mi-ai raspuns cand te-am sunat ) . Eu am vandut aici componente de zeci de milioane si nam dat teapa la nimeni si nici nam luat teapa de la nimeni ; Numarul meu de telefon e 0744.177761 il mai au si altii si nu e secret e postat in anunturile mele cu vanzari pentru ca nu am nimic de ascuns .

Scaneaza aici si posteaza bonul de la posta cand ai trimis tu coletul ca sa-ti arat ca esti si INCOPENTENT si NESIMTIT !

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Bai nene ce nu inteleg eu : ori esti idiot ori esti prost ! Nu mai arunca pastile aiurea si recunoaste ca esti INCOMPETENT si ai scris in primul rand gresit adresa si apoi mai umblii si cu minciuni ( ai zis ca ai pus alta telecomada , si pe urma sa umblu eu sa pun telecomanda la autocar etc si tot felul de minciuni de ale tale ca tia murit tatal etc si de aia nu mi-ai raspuns cand te-am sunat ) . Eu am vandut aici componente de zeci de milioane si nam dat teapa la nimeni si nici nam luat teapa de la nimeni ; Numarul meu de telefon e 0744.177761 il mai au si altii si nu e secret e postat in anunturile mele cu vanzari pentru ca nu am nimic de ascuns .

Scaneaza aici si posteaza bonul de la posta cand ai trimis tu coletul ca sa-ti arat ca esti si INCOPENTENT si NESIMTIT !

mai baiatule,

la cata scoala am eu nu ai avut tu vacanta mai BEJAN PETRU DIN IASI , TATARASI ... DACA ESTI LABIL PSIHIC DU-TE TATA ...AVETI VOI UN SPITAL PENTRU CAZURI MULT MAI USOARE DECAT AI TU ... IN PM MI-AI DAT ADRESA PE CARE AM SCRIS-O PE MANDAT MAI SANATOSULE ... DE LA ADRESA AIA MI S-A INTORS PACHETUL MAI TANAULE ... CHIAR AR TREBUI SA CAUT ACTUL DE LA POSTA SA TE FAC DE CACAT MAI OBOSITULE ...

CA SA TE LAMURESTI SI TU AI SCRIS PE 09.11.09 MESAJUL IN PM:

Re: salut
    Quote:
    Originally Posted by theghostbuster
    Quote:
    Originally Posted by wasexx
    Quote:
    Quote:
    Quote:
    Quote:
    Quote:
    salut,

te-ai hotarat ? ... da-mi un telefon ...

theghostbuster

sal am fost plecat din zona si nu am mai intrat . Ideea e in felul urmator mam mai documentat si mai toti miau recomandat ca nu se merita sa iau 9800s ci daca am asa ceva sa scap cat mai repede ... in fine stiu defectele receptorului ... totusi pt ce vreau eu cred ar merge si asa insa nu la pretul ala totusi . Deci il iau dar ofer 70 ron + transport cam asta e pretul real .

numai bine

nu e voba de negociat aici e vorba pur si simplu ca atata face .. un receptor cu Viaccess nou e 125 ron plus ca problemele lui 9800s sunt arhicunoscute , nu mai are suport de multi ani etc dar nu asta mai conteaza eu ofer 70 ron + transport ; daca e ok il iau daca nu e iar ok si bafta la vanzare .

o zii buna

salut,

e dreptul tau sa negociezi ... nici ca mine nici ca tine ... 80 ron si platesti trimiterea ... daca esti de acord imi pui adresa si il ai intr-o zi ...

theghostbuster

salut,

inteleg ... vrei sa ma refuzi cu cuvintele mele ... este si asta o alegere ... nu ma dau de ceasul mortii sa il vand ... daca vroiai receptor nou nu punea anunt pe forum ... apropos stii ce tuner are receptorul ala de 125 ron in comparatie cu tunerul lung de la nokia ... ok ... spor la cumparaturi ...

numai bine,

theghostbuster

deci sincer nu e vorba de refuz etc pur si simplu nu face si daca vrei sa-ti zic sincer dupamine nci 70 ron nu mai face . dar pt ceea ce a fost si cat a costat am zis sa ofer 70 ron . Zici de tuner ok tunerul e bun si cu ce ma incalzeste daca bei 3 cafele sa schimbi 6 canale ? sau nu mai zic altele . Receptorul ala la 125 ron nou face atata cat costa dar le face bine . Citeste si tu de pe forum ce sa mai scris despre Nokia 9800s si o sa imi dai dreptate ... acuma revenind la 70 ron + taxe il iau .

numai bine .

salut,

da-mi adresa completa sa iti pun aparatul ... 70 roni ai mei si platesti taxa de trimitere a pachetului ...

numai bine,

theghostbuster

Deci trimite coletul prin posta cu ramburs la POST RESTANT .

Nume : Bejan Petru
    Oficiul Postal Nr 4 Iasi Tatarasi

Adresa: Str.Vasile Lupu nr. 83,bl.D1
    Telefon: 0232/254951

il pui ramburs cu 70 ron + cat mai dai tu acolo sal trimiti .

numai bine

DACA LA MINTEA TA ESTE GREU SA SCRII ADRESA DUPA CE O COPII DE PE UN MESAJ CA AL TAU ATUNCI TE-AI OPRIT LA CLASA I DE SCOALA PRIMARA ...

AR FI BINE SA O LASI ASA CUM ACAZUT CA MA FACI DE-TI TRIMIT SI BONUL ALA DE POSTA PE LANGA PM-UL DE RASPUNS CU ADRESA TA COMPLETA CICA ...

nici nu meriti sa te salut ... obositule ...

IMI CER SCUZE ADMIN SI CELOR DE PE FORUM CA I-AM DERANJAT CU ACESTE MESAJE DAR TREBUIA MARLANULUI SA I SE DEA O LECTIE CA ALTFEL NU SE LINISTESTE ...

AVIZ AMATORILOR ESTE TOTAL NESERIOS SI MAI ARE SI TUPEU ... NU FACETI NICI UN FEL DE TRANZACTII CU EL ... NU VA DA ADRESA EXACTA DUPA CARE NU MAI RASPUNDE LA TELEFOANE ... VOI DECIDETI ... EU M-AM FRIPT ...
    Last edited by theghostbuster; 19th January 2010 at 22:22.
    DM 800 HD, DM 500s

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

ce sa cauti ma ? stai tu calm ca NU VEI GASI ACEL ACT de la posta pentru CA NU VREI SA-L gasesti ! pentru ca o sa se vada ce LAKE esti ! Scaneaza si pune aici chitanta respectiva din care sa reiese ca tu ai pus coletul la aceea adresa ! si am terminat cu tine CIOBAN DE LA BACAU ! Cum se face ca pana acuma nai scos o vorba ca teas fi tepuit si acuma HOPA te trezesti ca parca te-am fraierit Vezi ca te vede Dumnezeu ma tarane nu mai mintii lumea ca oricum nu te crede nimeni dar zi aici cum atunci cand te-am sunat o puneai pe nevastata sa-mi raspunda si sa-mi dea tot felul de motive cretine ca sa nu raspunzi tu .

Rog un moderator sa stearga posturile dezaxatului asta pentru ca nu am nevoie de ele ! Sa posteze la Reclamatii cu Probe chitante etc si ce mai vrea el ; si asa nu trebuia sa-i raspund ca e cu mult sub nivelul marii saracul .

FLEX-IBIL Expert
    Posts Thanks / Likes

Angry

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaa!
    LABOR OMNIA VINCIT IMPROBUS (lat.) munca stăruitoare învinge totul – Vergiliu, „Georgica”
    NON OMNIA POSSUMUS OMNES (lat.) nu toți putem toate – Vergiliu, „Bucolica”, VIII, 63.

Pentru prost, umorul e o formă indivizibilă de insultă, e ceva care-l vizează personal. Umorul mușcă, înțeapă, provoacă, sfidează, și face toate astea involuntar, uitîndu-și mereu foloasele, așa cum procedează electricitatea. Bușcu dixit.

Senior Major Expert
    Posts Thanks / Likes

Post moldovenesc. Lupta intre moldoveni. Sa vedem cine castiga. Poate ungurii.
    --BUIE MLANA-- MAI BINE O ZI SOIM DECAT O SAPTAMANA CIOARA

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Nokia View Post
    Post moldovenesc. Lupta intre moldoveni. Sa vedem cine castiga. Poate ungurii.
    nu e vorba de nici o lupta dar cand vezi cum se trezeste unul ca ala care dupa ce el e neserios mai vine si cu tupeu sa acuze ca eu as fi tepar ; iam zis sa aduca probe dar dupa cum vezi acuma sa facut mic si sa dat lovit . Stie prea bine ca a facut o serie de greseli si numai din vina lui nu sa realizat respectiva vanzare ( a completat aiurea adresa si de aia marfa sa dus prin alte parti )
    Last edited by wasexx; 20th January 2010 at 11:03.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

opentell ods 4000 ( 2 sloturi via) - 150 ron tp inclus
    Cand esti mort , nu stii ca esti mort . E greu doar pentru ceilalti !
    La fel si cand esti prost ...
    __________________________________________________ _____________________________________________

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by armandino View Post
    opentell ods 4000 ( 2 sloturi via) - 150 ron tp inclus
    ma intereseaza oferta insa stai sa rezolv problema cu Teparul ala care zice ca iam dat teapa ... doar nu vrei sa zica ca te-am tepuit si pe tine

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)