Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
    Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Preturi abonamente provideri DTH in europa

Am deschis acest thread nou, dupa ce am vazut interesul userilor de a face un abonament la pachetele europene ( motivele postarii in aceasta sectiune cred ca sunt clare: CS ). Foarte important cred ca sunt promotiile aparute in anumite momente:
    Si am sa incep cu DTH romanesti la care stiu ca exista promotii la momentul postarii, altele decit cei doi "grei", Digi si Dolce, care cred ca sunt supercunoscute:
    -FOCUSS:
    http://www.focussat.ro/mod_plata.html#focussat_total
    -AKTA:
    http://www.akta.ro/akta.php?akta=subcategorie&id=34
    Rog postati mai ales la pachetele mari promotii de care ati beneficiat si stiti ca merg in CS, cu linkuri aferente.
    ...si cardurile pre-pay sunt binevenite, numa sa fie cumparate de pe site-uri sigure, cu recomandari.
    Cred ca va dati seama ca scopul aesttui thread este de a ne face o idee despre preturile DTH europene "adevarate"...si foarte important: ABONAMENTE OFICIALE !

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

este interesant threand-ul dar nu stiu citi din Romania isi permit
    la preturile de aici
    http://www.satmedia.ro/Cartele.html

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Important e sa stim preturile, comparativ ...si caile de a incheia un anumit abo depind de posibiliatati individuale. Decizia vine dupa....Eu asi propune chiar un TOP al preturilor.
    Ce ziceti ?

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by sifo View Post
    este interesant threand-ul dar nu stiu citi din Romania isi permit
    la preturile de aici
    http://www.satmedia.ro/Cartele.html
    Cartele prepaid din linkul respectiv sint exagerat de scumpe.

Sky de full incl.HD costa la dealerul respectiv: 3486 roni = 833,35 € pe an.

Pe situl oficial: http://www.sky.de/web/cms/de/abonnieren-preisinfos.jsp

59,90 x 12 = 718,80 € full. Incl. HD

P.S. Clientii noi pot primii pana 100 € premiu. Deci 618,80 € in primul an.

Recomand dorniciilor de abonamente precum sky.de,it,uk care nu se gasesc in tara lor, sa le faca printr-o ruda, cunostiinta etc.

@barghy. O super ideie.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

eu inca cred ca europenii ne vad undeva in afara granitelor europei iar asta se vede in tot ce se comercializeaza la noi//ca sa ai un abo la un provider de afara ori accepti tarifele de la noi fara alta batai de cap ori gasesti o posibilitate de a lua un abo de afara si cred ca per total te duce la un pret mai mare!
    eu am vorbit pe mail, cu cineva de la bis tv cind a aparut si mi-a confirmat ca pot avea un abo de la ei dar in momentul cind am intrebat cum pot plati[transfer bancar] brusc au uitat sa mai raspunda la mailuri,de ce oare?
    1,2 offset dish/lnb inverto/dream 500hd/dream 525 hd

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gladix View Post
    eu am vorbit pe mail, cu cineva de la bis tv cind a aparut si mi-a confirmat ca pot avea un abo de la ei dar in momentul cind am intrebat cum pot plati[transfer bancar] brusc au uitat sa mai raspunda la mailuri,de ce oare?
    N-o fi stiut omul, ca bis Tv nu are licenta de a comercializa carduri in Ro.
    Si mie mi-a promis un sat dealer din CH un card srg. Dupa ceva timp mi-a raspuns fara domiciuliu in CH nu se poate...

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Thumbs down

Si pina la urma ce legatura are pretul abonamentului DTH cu sectiunea DREAMBOX

Banned Teacher

Posts Thanks / Likes

de exempu polsat costa in Polonia pachetul Familijny i Relax Mix
    57.80 zł ceea ce inseamna cca 60 de lei pe luna si daca iei o cartela de la noi
    de la satmedia te ajunge la aproape 2600 pe an ,cei de la satmedia iti dau si receverul ,dar totusi mi se pare aberant de mare diferenta iata sursa
    http://www.cyfrowypolsat.pl/telewizj...u_familijny.cp
    nu stiu eu poloneza dar este destul de semnificativ ce scrie acolo pe siteul lor

Banned Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by first_zipper View Post
    Si pina la urma ce legatura are pretul abonamentului DTH cu sectiunea DREAMBOX
    poate vrei sa iti iei o cartela Sky Italy si sa o pui in dreambox

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca e deranjat cineva de prezenta topicului la sectiunea DM, rog moderatorii sa mute unde considera ca e OK... Si scuzele de rigoare!

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by picollo08 View Post
    Ziper e deranjat la cap de la beutura
    Unde era sa-l pui?
    La rubrica bancuri cu kb§?
    Eu nu is baut... intre altele ti-am mai spus sa nu ma mai citezi ... pt cei ca tine toporu ii in beton pe veci...

PS. Topicu e inca unul in care aia cu ceafa grosa ne dau lectii cit de mult dau ei pe abonament si ce tari is ca fac tunneling ordinar la 5 kB/s.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Preturi abonamente provideri DTH in europa care merg in share pe DREAMBOX.

Poate schimba cineva titlu topiclui? Ca sa fie multimita toata lumea. Legatura cu dreambox se poate intelege destul de clar din posting.
    @barghy motivele postarii in aceasta sectiune cred ca sunt clare: CS )

Ex: Preturi abonamente provideri DTH in europa care merg in share pe DREAMBOX

Intentia deschiderii acestui topic am inteles-o eu astfel. Este pur si simplu orientativa pentru viitorii abonati al oricarui DTH Eu.
    In postingul de mai sus am incercat sa deschid ochii, sau sa le dau un sfat celor care intentioneaza sa incheie un abonament sky si pot economisi niste bani.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Asa cum a intuit corect @chris-walter, intentia era exact de a ne orienta putin si mai ales de a afla promotiile existente la un anumit moment. Si foarte mult ne-ar ajuta cei din afara tarii.
    Poate ne spune cineva din tarile nordice, de exemplu, cit e un abonament la CD Nordic cu optiunile HD si daca exista ceva promotii...

Haideti sa fim putin mai constructivi si sa vedem intentia.

Banned Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by barghy View Post
    Asa cum a intuit corect @chris-walter, intentia era exact de a ne orienta putin si mai ales de a afla promotiile existente la un anumit moment. Si foarte mult ne-ar ajuta cei din afara tarii.
    Poate ne spune cineva din tarile nordice, de exemplu, cit e un abonament la CD Nordic cu optiunile HD si daca exista ceva promotii...

Haideti sa fim putin mai constructivi si sa vedem intentia.
    OFERTA

cannal digital nordic in Suedia aproximativ 150 lei/luna pAchetul familia cu 10 canale HD

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Digital+

Oferta pentru Digital+ incepe cu 15€/luna 40 de canale,din care doar 1 e demn de vazut,Canal+Liga(bineinteles e doar opinia mea,nu dati cu pietre!),iar cel mai scump e 62,95€/luna(Premium Total cu peste 85 de canale)!La toate acestea mai adaugati aproape 21,50€ pentru optiunile:Barca Tv,Caza y Pesca,Playboy si 2 canale de muzica(Clasico si Mezo)!
    O zi faina tuturor!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)