Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4
    Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Receptorul strong 4356pvr

Am acest receptor de vreo 2ani si sunt f multumit de el avand si hardisc in el,cu exceptia ca nivelul de semnal nu-l arata si in procente pe imagine daca vrei sa il vezi cu exactitate in timp ce vizionezi un prgram. Iar ceea ce este cel mai naspa,e ca nu se gaseste un patch si pt el sa nu mai tot depind de Magic cam-ul penta 1.04,transformat ulterior in Matrix cam vs.1230 si o cartela Titanium cea albastra pe care le am de vreun an jumate. Tv Cabo,nu merge,chiar daca i-am bagat ultimile chei si pe cartela si in cam,nu mai vorbesc,mai nou,de Nagra2 sau MTV-urile de pe Astra 19grade.Nu stiu ce sa fac,avand in vedere ca nu vreau sa renunt la hardisc,ptca este f util daca vrei sa mai tragi cate ceva de pe programele tv sau radio la aceeasi calitate a transmisiei. Ma bate gandul sa-mi iau un Dreambox 7020s,la care pot pune un hardisc chiar de 300,si mai cu seama ca are suport softwer in viitor.Dar,totusi,ma tem ca nu e la fel de bun tuner-ul din el la semnalele astea cacaciose ca Viva sau Tps fascicolul super de pe Hotbird...
    Antena 1,8m/Montura polara/Lnb Invacom quad 0,3db/Actuator 12"/Pozitioner diseq Moteck/DB 7020s/DigiTv

MuSic & So mucH MoRe! Expert
    Posts Thanks / Likes

Dragon Cam!
    DVB-S:
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.25
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.15
    Prime focus (Alu) 1.50m, 1.90m
    Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
    Offset 35.cm (Camping), Triax BSKYB (72x58 cm), etc
    DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
    Abo: Focussat, Dolce, HD+, TivuSat, Freesat, etc.
    DVB-T:
    TechniSat MultyMedia TS 1, Televes DAT HD, DIGIALITY OUTDOOR ANTENNA, etc

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Asa am zis si eu,dar din cate am inteles din discutiile de aici de pe forum ca nu prea se pupa Dragon cam-ul cu Strong-urile Evolution.Si chiar daca ar fi,peste un an iarasi patesc ce am patit cu Magic cam-ul(Matrix cam-ul),ca nu mai gasesti nimc pt ele,si iarasi o iau de la capat.De aia ma gandeam la un Dreambox 7020s,dar tuner-ul ala ma pune pe ganduri la semnalele jegoase.Poate vreun Humax sau un Kaon cu hardisc...ceea ce posibil sa ma incurce iarasi hardisc-ul la gasirea unui patch care sa decodeze sistemele de codare care le mai scot astia in viitor. Are cineva vreo idee ce e de facut?
    Antena 1,8m/Montura polara/Lnb Invacom quad 0,3db/Actuator 12"/Pozitioner diseq Moteck/DB 7020s/DigiTv

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Triple Dragon. Tuner mai bun ca Dreambox si suport soft de viitor.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)