Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Pe cand BOOMERANG si pe DIGI DTH

Pe cand BOOMERANG si pe DIGI DTH?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by d3sc3nt View Post
    Pe cand BOOMERANG si pe DIGI DTH?
    In unele orase e deja pe DigiCablu.
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Intrebarea era pentru Digi DTH. Oricum, se pare ca se axeaza in prezent pe transmisiile de cablu iar abonatii DTH mai asteapta. E si cazul DigiFilm. Adica daca ai cablu vezi gratis iar daca ai DTH platesti fiecare film. Mai sa fie, si-au gasit fraierii.........

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Eu am doar DTH si de aceea intrebam cand apare pe DTH, ca am vazut ca este deja pe cablu.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by d3sc3nt View Post
    Eu am doar DTH si de aceea intrebam cand apare pe DTH, ca am vazut ca este deja pe cablu.
    N-as putea sa dau raspuns corect si prostii nu vreu sa spun... vom trai si vom vedea ce ne aduce anul care vine.
    Moteck DigiPower SG-2100

Junior Member Teacher
    Bucale si citeadata prin provincie la 50 km de bucuresti
    Posts Thanks / Likes

Ce am ajuns? sa cersim un post TV, iar ei, Digi conserva minune, modifica posturile cind vor....

pai nu-i dau dreptate lui Becali, "pai pe bani mei...faci ce spun eu"

antena 0,9 m Al (clona) pe
    16 E +19 E

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca nu ma insel, in contractul semnat de tine cu ei nu se specifica nicaieri ca ei sunt obligati sa faca ce vrei tu pe banii tai. Scrie doar ca daca nu-ti convine poti sa pleci oricand, fara nici o clauza de timp.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nrares View Post
    Daca nu ma insel, in contractul semnat de tine cu ei nu se specifica nicaieri ca ei sunt obligati sa faca ce vrei tu pe banii tai. Scrie doar ca daca nu-ti convine poti sa pleci oricand, fara nici o clauza de timp.
    Ia mai citeste durata contractului si obiectul contractului.

Durata e perioada pentru care se desfasoara contractului.Nu mai mica de 12 luni.
    Obiectul reprezinta furnizare de programe de televiziune.Totodata Digi pune la dispozitie si echipamentul, deci implicit se obliga sa iti furnizeze un echipament prin care poti vedea constat pachetele de programe TV, altfel nu se poate indeplini obiectul..

Care nu respecta contractul: cel care pune la dispozitie o conserva de receptor, o antena care cind ploua nu mai ai semnal, care schimba canalele dupa cum ii convine si amaratul care plateste , regulat.

Destepti olandezi care au cea mai mica audienta la TV, (iar in pachetul de programe peste 50 % sunt posturi straine, BBC,RTL,etc) prefera o iesire la un bar, terasa orice seara decat TV.Traind acolo am inteles ca viata poate avea al sens si fata TV si e normal sa te duci in justitie daca un drept al tau este incalcat.

16 E +19 E

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cristianio View Post
    Ia mai citeste durata contractului si obiectul contractului.

Durata e perioada pentru care se desfasoara contractului.Nu mai mica de 12 luni.
    Obiectul reprezinta furnizare de programe de televiziune.Totodata Digi pune la dispozitie si echipamentul, deci implicit se obliga sa iti furnizeze un echipament prin care poti vedea constat pachetele de programe TV, altfel nu se poate indeplini obiectul..

Care nu respecta contractul: cel care pune la dispozitie o conserva de receptor, o antena care cind ploua nu mai ai semnal, care schimba canalele dupa cum ii convine si amaratul care plateste , regulat.

Destepti olandezi care au cea mai mica audienta la TV, (iar in pachetul de programe peste 50 % sunt posturi straine, BBC,RTL,etc) prefera o iesire la un bar, terasa orice seara decat TV.Traind acolo am inteles ca viata poate avea al sens si fata TV si e normal sa te duci in justitie daca un drept al tau este incalcat.
    Buuuuuun, hai sa citim, daca vrei si tii neaparat sa citesti, deci sa spicuim:
    1.1 Furnizarea, prin intermediul tehnologiei DTH („Direct To Home”), de programe audiovizuale sau a altor servicii similare se realizează, conform ofertei în vigoare a Operatorului şi opţiunii Beneficiarului, începând cu data instalării/schimbării pachetului de programe şi/sau servicii, în schimbul plăţii contravalorii acestora.

1.3. Structura pachetelor de programe, pentru care poate opta Beneficiarul, la data semnării contractului, este conformă ofertei comerciale şi structurii serviciilor de programe retransmise prin DTH de către RCS&RDS. Pachetele de programe şi structura acestora sunt prezentate în casierii şi/sau în ofertele publice ale RCS&RDS şi/sau prin programul info-text şi/sau prin intermediu site-ului www.digitv.ro, Beneficiarul luând cunoştinţă de acestea la semnarea contractului.

1.3. RCS&RDS îşi rezervă dreptul de a modifica şi de a afişa la sediile casieriilor sau de a prezenta prin intermediul programului info-text sau de a informa abonaţii prin mijloace publice de comunicare, pe parcursul derulării contractului, cu privire la pachetele şi structura ofertei serviciilor de programe retransmise, în funcţie de oferta programelor pe piaţa audiovizuală, de negocierile cu furnizorii de programe, de audienţa programelor retransmise prin DTH, de necesitatea eliberării anumitor frecvenţe, potrivit dispoziţiilor legale, precum şi în funcţie de alţi factori care pot influenţa conţinutul structurii ofertei serviciilor de programe retransmise. Modificările se vor afişa la sediile casieriilor sau se vor comunica prin programul info-text şi/sau prin intermediu site-ului www.digitv.ro.

2.1. Serviciul va fi furnizat de către RCS&RDS, exclusiv pe teritoriul României, Beneficiarul purtând intreaga răspundere cu privire la orice posibila utilizarea a serviciilor în afara teritoriului României

2.4. Operatorul acordă o garanţie pentru Echipamentele DTH vândute Beneficiarului potrivit dispozitiilor legale aplicabile. Remedierea defecţiunilor se va realiza, pe cheltuiala Operatorului, pe întreaga perioadă de garanţie, dacă defecţiunile sunt datorate unor vicii de fabricaţie sub condiţia utilizării normale şi corecte din punct de vedere tehnic a Echipamentelor DTH şi serviciului DTH. Dacă defecţiunile sunt datorate unei utilizări necorespunzătoare, Beneficiarul va suporta costul reparaţiilor şi alte costuri accesorii. Dacă viciile de fabricaţie ale Echipamentelor DTH nu mai permit repararea acestora, sau dacă perioada necesară reparării este mai mare de 10 (zece) zile Operatorul le va înlocui, cu echipamente similare.

Deci explica-mi si mie te rog care ti-e problema? Imi cer scuze ca sunt mai irascibil, dar nu e din cauza ta... Majoritatea vorbiti in nestiinta de cauza...
    Cine nu respecta contractul?
    Moteck DigiPower SG-2100

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Ai vazut tu sa scrie undeva in contract ca sunt obligati sa-ti bage Boomerang , Digifilm si alte alea , iar a aparut un moftangiu care numai stramba din nas , schimba bre operatorul (daca gasesti altul mai bun) ca mai sunt vreo patru si lasa-ne cu aerele astea de client "nesatisfacut" . Unii dintre voi intelegeti democratia numai prin dreptul vostru de a avea lumea la picioare insa si operatorii au dreptul de a face profit , nu-s obligati sa-ti dea tie pentru 40 de lei pe luna , chiar tot ce-ti pofteste sufletelul . Hai sa fim mai realisti si sa lasam mofturile la iesirea din "palat" .!
    PS Daca ai un contract Digi , cu ce s-a schimbat in rau oferta lor de la data abonarii si pana acum ca sa sustii ca n-au respectat contractul (asta in cazul in care stii sa citesti si ai avut curiozitatea sa citesti ce-ai semnat) si daca nu ai contract de ce dracu' te mai bagi in seama ca mitocanul in targ ?!

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

La aceasta situatie aveti raspuns ? Am impresia ca lucrati la Digi Tv ? Pai daca lucrati acolo de ce nu spuneti in sedintele de analiza a sistemului despre aceste probleme sefilor !?
    Vreti sa le spun eu un amarat de consumator, nemultumit de conserva digi, care incercam in zadar sa-i explic bunicului sotiei mele (atat eu cat si operatoare telefonica Digi) ca trebuie sa faca upgrade la hyunday receptorul minune, ca ploua afara si nu are semnal, iar daca ploua si nu ai semnal constant si faci upgrade atunci il lasi asa....pana are operatoare raspuns.Ma intreba bunicul daca trebuie sa punem o umbrela la antena, protectie la ploaie.Evident ca trebuit sa ma plimb cu el la caserie sa reziliez contractul si apoi am dat un telefon la dolce care au venit au instalat sistemul si totul e ok.

Mister johny-m sa pastram regulamentul forumului si sa nu trecem la chestii de cartier.
    Pentru spartacus: Un contract ca definitie reprezinta o intelegere intre parti, ori daca una isi rezerva dreptul, fara notificarea celeilate parti, contractul devine nul, deoarece contractul ramane fara obiect.Afisare publica la sediul caseriei nu reprezinta o solutie, deoarece in justitie nu e mereu aceptata.Si am sa ma exemplific: De ce acum bancile notifica pentru orice schimbare intr-un contract de imprumut, beneficiarii creditului. Acum ceva vreme o companie de telefonie mobila a trecut tarifele din dolari in euro, cine nu era de acord, a reziliat contractul fara alte comentarii.

Revenind la topicul forumului nu cred ca se specifica in contract o posibilitate ca utilizatorul sa poata solicita un canal.E adevarat ca nici la celelalte DTH-uri nu ai posibilitatea, dar sunt canale din pachetele extra,la care pot fi platite abonament individual la celelalte DTH.

Ma scuzati daca am intrat pe forumul RCS(parca scrie RDI) si am jignit angajatii, pe viitor ma voi adresa in alta parte.

totusi sa lasam mofturile la iesirea din "palat"

16 E +19 E

Junior Member Friend
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by johnny-m View Post
    de ce dracu' te mai bagi in seama ca mitocanul in targ ?!
    Ai terminat bautura de Revelion ?
    FOCUSSAT,DIGI.....si multe altele

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

off topic.

cand m-am abonat la gigi s-a facut la un sediu linga biserica elefterie si receptorul era doar in limba engleza, fara scart . cezar petrescu (parca) era la vinzari acolo, dar de 6 luni a plecat de la rcs.

16 E +19 E

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

Fereasca Dumnezeu, daca ati ajuns sa va certati de la un amarat de program numit boomerang, ei bine, pot sa zic ca e grav.exe

Moderator Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cristianio View Post

dispozitie o conserva de receptor, o antena care cind ploua nu mai ai semnal, care schimba canalele dupa cum ii convine si amaratul care plateste , regulat.[/I]

[/B]
    just for you to know, am o conserva, merge mirific de cand o am, am o antena care a fost reglata bine, si nu am probleme si nici nu am avut vreodata cand a plouat, nins, etc.

fi amarat si mergi la alt provider, daca nu iti convine sa fii amarat si sa stai la providerul asta

La multi ani!
    yada yada

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)