Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6

Thread: Dm 500 hd

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Dm 500 hd

Exista vreo sansa sa apara pana la sfarsitul anului? Doresc sa imi cumpar un dm pentru hd dar inca nu sunt decis care.(dm 500hd sau dm 800hd)
    Din cate am vazut pe internet viitorul 500 hd are un procesor mai bun BCM7405. Datasheetul lui pare ca ar stii sa decodifice si formate divx? Oare poate sa suporte si fisiere avi?
    Asadar se merita asteptare lui 500 hd sau sa incerc un dm 800?
    Multumesc

* rog un moderator sa mute topicul aici.
    Last edited by sandilau; 19th December 2009 at 21:55. Reason: Imi trebuie ochelari
    DM7020HD (Gbox git 800) + Toroidala T90 (5-4W,1W,4.8E,7E,9-10E,13E,16E,19E,23.5E,26E,31.5E,39E)+1 Antena fixa 1m 30W+1 Antena fixa 1.2m 28 E.

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Pai vrei receiver pentru hd (1920x1080) dar care sa redea filmele tale divx (384x28? Chiar si asa, exista plugin-ul vlc cu care vezi pe dream toate formatele din pc care nu sint suportate de dm800, *.avi, *.flv, etc., mkv care este "urmasul" divx-ului este redat de dm800. Si merge acum super stabil, dm500hd va avea bug-uri gramada asa cum a avut si dm800 la aparitie. Deci nu mai ai ce astepta, daca ai banii si vrei sa-l iei ia-l si gata.

bafta
    19,2°E + 0,8°W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Pai eu spuneam ca procesorul lui 500 hd pare ca ar stii avi nativ fara alt plugin vlc etc. Si de aia sper ca o sa apara cat mai repede ca sa vad cum se comporta.
    Intrebarea mea era daca stie cumva cineva cand o sa apara 500 hd.
    Totusi cum am asteptat atata vreme ca 800 hd sa fie cat se poate de stabil si sa nu se mai incinga tunnerul, mai pot sa il astept pe 500 hd ca sa vad cum se comporta. NU doresc sa ma grabesc numai ca sa am hd. Astept sa vad cum o sa fie.
    DM7020HD (Gbox git 800) + Toroidala T90 (5-4W,1W,4.8E,7E,9-10E,13E,16E,19E,23.5E,26E,31.5E,39E)+1 Antena fixa 1m 30W+1 Antena fixa 1.2m 28 E.

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by sandilau View Post
    ...Doresc sa imi cumpar un dm pentru hd dar inca nu sunt decis care.(dm 500hd sau dm 800hd)...

...Asadar se merita asteptare lui 500 hd sau sa incerc un dm 800?
    ...
    Quote Originally Posted by sandilau View Post
    ...Totusi cum am asteptat atata vreme ca 800 hd sa fie cat se poate de stabil si sa nu se mai incinga tunnerul, mai pot sa il astept pe 500 hd ca sa vad cum se comporta. NU doresc sa ma grabesc numai ca sa am hd. Astept sa vad cum o sa fie.
    Se pare ca nu esti nehotarit care sa-l cumperi ci daca sa cumperi sau nu. Iar pt asta cu data cind va apare mai este un thread nu trebuia deschis altul, foloseste functia "search" si iti primesti raspunsurile aproape intotdeauna.

bafta
    19,2°E + 0,8°W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ruk22 View Post
    Se pare ca nu esti nehotarit care sa-l cumperi ci daca sa cumperi sau nu. Iar pt asta cu data cind va apare mai este un thread nu trebuia deschis altul, foloseste functia "search" si iti primesti raspunsurile aproape intotdeauna.

bafta

Sincer sa fiu sunt decis sa mai astept inca nu stiu ce sa iau.
    Dar astept ca sa am de unde alege. Momentan am o singura optiune dm 800. Cand o sa am doua optiuni o sa o aleg pe cea care mi se pare optima pentru mine. Stiu si despre dm 8000 dar nu se afla pe lista mea - nu sunt de acord cu pretul lui.

Aseara am vazut threadul celalalt, despre dm 500 hd, dar dupa ce am postat aici.

* rog un moderator sa mute topicul aici.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Dreambox 500HD ramane un receptor valabil de viitor. Putina rabdare oameni buni,asteptati-l si nu cred ca va aduce pareri de rau nimanui ca l-a asteptat. Numai bine!
    Antena Parabolica 1,8m Al cu 1 Lnb Invacom Quad 0,3db/Montura Polara/Actuator 18"/Pozitioner Diseqc Moteck V-BoxII/Antena Offset 1,2m AL fixa cu 1 Lnb Inverto Quad 0,2db/1xDM920UHD 4K.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)