Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Stoc receivere hd pentru dvb-c

Fanta stocul pt HD e pregatit ?

In oradea unde deja grila a ajuns la 91 canale se prinde EUROSPORT HD, DIGI SPORT HD si DISCOVERY HD ............ in final uramand a fi 10 canale ........

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

98, nu 91 !

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default sal

ok victor la cat mai multe inainte ...........
    si 10 HD obligatoriu si receivere in casierii in 1009

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default receivere dvb-c hd

fanta ne ajuti cu data lansarii la nivel national a ofertei HD prin DVB-C?
    Are RCS pe stoc receiverele sau tocmai asta e problema?

Mai e vreo sansa sa lanseze anul acesta?

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

poate inca nu se stie
    Antena TRIAX TDS88,SKyStar2 2.6D,Optibox,Strong Zapbox,Antena PrimeFocus 1.5AL de dat ...

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default peste un an de lipsa receivere in Bucuresti

A vazut cineva un receiver HD de la RDS? Stie cineva ce modele vor distribui?
    Tot apar zvonuri (si asta de cateva luni) si pe alte forumuri ca vor veni receivere in caserii in 1-2 saptamani, termene care trec unul cate unul. Acum citeam undeva ca de luni 21.12 vom avea aceste receivere.

Ideea este ... macar cei de la RDS au idee ce receivere or sa foloseasca? ... si daca da, s-au comandat aceste receivere?

Eu incerc sa obtin un receiver DVB-C de prin 2006.
    Initial raspunsul de la relarii cu clientii era ca acest serviciu este doar pentru cei care locuiesc la case si pentru zonele unde reteua nu este modernizata. Eu aveam pachete de programa asa ca nu puteam sa beneficiez de aceste receivere, nici macar contra-cost.
    Din noiembrie 2008 situatia s-a schimbat in Bucuresti, nu a mai vazut nimeni receivere in caserie. Pe pagina lor se scrie ca mergi in caserie si ai luat receiverul ... foarte simplu si usor ... dar nu s-au mai adus in Bucuresti receivere din noiembrie 2008.

Puteau macar sa ne vanda niste receivere compatibile cu ce incearca ei sa faca in DVB-C HD.

Daca stie cineva ce modele de receivere pentru HD vor fi folosite ar fi interesant sa ne spuneti si noua.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

S-a tot zvonit pe aici ca ar fi vorba de Kaon KCF-S660HD, dar din septembrie pana la sfarsitul lui noiembrie inca nu se gasise o metoda de a se pune un firmware in romana (sursa).

Sa speram ca se va trece peste hop-ul asta si sa vedem receiver-ele cat mai curand in casierii.

Last edited by boggie; 20th December 2009 at 00:53.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Dar pe bune acum, crezi ca le cumpara de la piata?

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by boggie View Post
    S-a tot zvonit pe aici ca ar fi vorba de Kaon KCF-S660HD, dar din septembrie pana la sfarsitul lui noiembrie inca nu se gasise o metoda de a se pune un firmware in romana (sursa).

Sa speram ca se va trece peste hop-ul asta si sa vedem receiver-ele cat mai curand in casierii.
    http://www.kaonmedia.co.kr/eng/produ...hp?org_num=164

Poza e de la KSF-S660 cred ... scrie pe el daca te uiti atent "Digital Satellite Receiver" ... ideea este: A vazut cineva in Romania un receiver HD de la RDS?
    Modelul de care zici tu nu mai apare pe pagina producatorului coreean Kaon Media ... dar poate pentru RDS mai produce ... sau le inlocuiesc pe cele din Ungaria.

Modelele pentru cablu:
    http://www.kaonmedia.co.kr/eng/produ...ode=1&s_code=1

cel mai aproape de KCF-S660HD este: KCC-S660HDCO
    http://www.kaonmedia.co.kr/eng/produ...hp?org_num=177

Dar astea sunt presupuneri. Asteptam o poza de la cineva care utilizeaza in Romania aceste receivere HD ... despre care spui ca se zvoneste ca sunt si mai le trebuie doar firmware in romana.

MICROCHIP Expert
    Posts Thanks / Likes

Kaon nu se mai bazeaza pe productia sd cat despre HD kaon inca in urma dar...nu cred ca de curd va mai fii ce a fost odata!
    ....Nu e orfan cel fara tata si fara mama, ci cel fara invatatura......

Possiamo perdonare un bambino che ha paura del buio.
    La vera tragedia della vita č quando gli uomini hanno paura della luce.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Maine e 11 ianuarie! Putem sa incepem le cautam la reprezentantele RCS&RDS locale?

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by DanHDTV View Post
    Maine e 11 ianuarie! Putem sa incepem le cautam la reprezentantele RCS&RDS locale?
    De cautat putem sa cautam de maine 11 ianuarie ... intrebarea e de cand vom putea gasi ceva? ... raspuns greu de dat ... e posibil sa mai intarzie o spatamana cu receiverele.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default sal

Quote Originally Posted by johnnympd View Post
    De cautat putem sa cautam de maine 11 ianuarie ... intrebarea e de cand vom putea gasi ceva? ... raspuns greu de dat ... e posibil sa mai intarzie o spatamana cu receiverele.
    exact ... ele de venit au venit dar cel mai sigur e din 18.01.2010 sa fie in casierii ..........
    miercuri, joi avem si oferta intermediara (minim 119 canale)si cea comerciala pe DVB-C iar din 18 si pe IPTV ...

vestea proasta (nu pt mine eu le as scoate de tot dar nu se poate imediat) .... pe analogic se mai scot cateva canale ........... pt a se introduce pana la 175 canale ....

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Daca si-ar permite sa dea 2...3, receivere de familie ar putea sa le scoata pe toate din analogic!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by boggie View Post

Eu nu cred ca o sa fie receptor Kaon !daca ar fi sunt sigur ca @Fanta nu ar fi deloc multumit de aceasta marca considerand-o "un jeg" mai apoi @Fanta "cenzurand" acest aspect comform urmatorului topic!

http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=102612

din punctul meu de vedere marca Kaon are receptoare3 foarte bune si nici o data nu au dezamagit clienti (like hyundai)!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)