Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Question Ajutor! Receiver Linux VS Old School

Salut,

Fratilor, sunt nou dupa cum se vede. Am si eu o mica/mare dilema si trebuie sa ma consult putin cu niste oameni experimentati.

Intentionez sa imi iau un receiver HD pe satelit sau combo. Am observat ca exista in mare doua tipuri. Primul, care e dotat cu Linux (fiind mai complex etc), iar al doilea fiind pe model clasic (cartela etc).

Intrebarile mele sunt:

1. Care dintre cele doua tipuri de receivere amintite mai sus reprezinta o investitie de lunga durata?

2. Ca sa folosesti key de pe internet pentru a vedea si "alte" programe este bun doar modelul cu Linux sau nu? (cand am zis "alte" ma refeream la cum as vrea sa prind programe platite pe gratis)

3. O cartela + programator sunt o solutie OK pentru un receiver cu cartela?

4. Ce saracie este CCAM, Diablo si celelate minuni, ca am citit pe forumuri si tot nu m-am prins! (scuzati-mi cretinismul...)

5. Te pot detecta satelitii daca folosesti key de decriptare? Daca da, care sunt consecintele tehnice si cum se poate rezolva aceasta problema.

Va multumesc pentru timpul acordat! Imi cer scuze daca unele intrebari suna cam copilaresti, dar nu vreau sa dau bani aiurea! (e criza)

Stima si consideratie,
    Swappie

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by swappie View Post
    Salut,

Intentionez sa imi iau un receiver HD Primul, care e dotat cu Linux (fiind mai complex etc),

Intrebarile mele sunt:

1. Care dintre cele doua tipuri de receivere amintite mai sus reprezinta o investitie de lunga durata?

2. Ca sa folosesti key de pe internet pentru a vedea si "alte" programe este bun doar modelul cu Linux sau nu? (cand am zis "alte" ma refeream la cum as vrea sa prind programe platite pe gratis)

3. O cartela + programator sunt o solutie OK pentru un receiver cu cartela?

4. Ce saracie este CCAM, Diablo si celelate minuni, ca am citit pe forumuri si tot nu m-am prins! (scuzati-mi cretinismul...)

5. Te pot detecta satelitii daca folosesti key de decriptare? Daca da, care sunt consecintele tehnice si cum se poate rezolva aceasta problema.

Va multumesc pentru timpul acordat! nu vreau sa dau bani aiurea! (e criza)

Stima si consideratie,
    Swappie
    1. DM 800/8000 HDTV DVB-S2 PVR ( original )

2. Stie ke*s, dar era lor se cam incheiei.

3. Un abonament iti este de mare folos, uita caretele mosc si programatoare.

4. Cccam este un soft/emulator installat in image dreamului cu ajutorul caruia iti este citit cardul local, stie ke*s si poti sharui.

5. Satelitii nu te pot detecta la ce te uiti tu. Ei emit doar signalul audio/video care este receptionat Fta/cryptat de fiecare.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

pentru mai multe informatii intra aici

http://forum.paytv.ro/showthread.php?t=632
    http://uploadimage.ro/images/04034302560823760342.jpg

Cumpara de la PcGarage folosind acest voucher : VPT7KWLZ si beneficiezi de 1% reducere !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)