Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Receiver dublu pt. DIGI

Cine imi spune si mie de unde pot sa cumpar un rec. dublu in Bucuresti.Am cartela noua dar s-a stricat receiverul pe care il aveam si vreau sa-l schimb cu unul dublu.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

eu am primit al doilea recepror Digi de la caserie ptr prelungire de contract cred ... intreaba la ei daca se mai dau asa.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Si eu am avut aceeasi problema cu DIGI. Voiam sa iau un receptor dublu pentru a beneficia de serviciile DIGI la doua TV-uri.
    Evident ca rezolvarea este pe cale de a se intampla. Am fost la un punct DIGI si in urma solicitarii mele mi s-a sugerat sa inchei un nou contract desi contractul actual este in desfasurare.
    Asadar am incheiat un nou contract in urma caruia urmeaza sa inapoiez actualul receptor pe care-l detin in custodie si sa-mi aduca alte doua receptoare (unul imi va apartine in schimbul sumei de 270 ron iar cel de-al II-lea tot in custodie ca si actualul). In aceasta suma de bani intra si inlocuirea lnb-ului simplu cu alutul dublu.
    Curiozitatea mea a fost si inca ramane in ceea ce priveste incheierea unui nou contract. NU vad de ce mi s-a solicitat incheierea unui nou contract atata timp cat eu detineam unul. Mai mult.. am pastrat acelasi pachet de programe. Mi se parea mai simplu sa sa achit o suma pentru cel de-al II-lea receptor daca tot nu se impune acordarea unui receptor dublu.
    Ramane de vazut daca termenul de 2 saptamani estimat de operatorul DIGI pentru efectuarea operatiunii va fi respectat.

Numai bine!

Cheers BADE !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

De ce?
    Simplu,doar facand un alt contract te mai prinde ca client inca un an de zile,dupa un an de zile poti renunta oricand,stiu ca era si o taxa de activare de 50ron pentru al doilea decodor.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by paduraru View Post
    De ce?
    Simplu,doar facand un alt contract te mai prinde ca client inca un an de zile,dupa un an de zile poti renunta oricand,stiu ca era si o taxa de activare de 50ron pentru al doilea decodor.
    puteau oricum sa te puna sa semnezi un act aditional la primirea celui de-al doilea decodor prin care sa iti mareasca perioada contractuala cu 1 sau chiar cu 2 ani. ca intodeauna rds-ul se scarpina ca olteanul.

p.s. pentru cei care faceti schima asta sa aveti pregatiti 50 ron pentru lnb-ul dublu. s-ar putea sa vii ceara echipa de instalatori, cunosc pe cineva care a patit-o la contract nou direct cu 2 recivere.
    Last edited by maistorul; 2nd December 2009 at 13:54.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Aaaaaa... sa pofteasca. Dupa ce ca m-au pus sa inchei un nou contract sa sa mai "pupe" inca 50 ron de laaa ... mos gerila .
    Deci, eu stiu bine ca am incheiat un contract pe care domnii de la instalari trebe sa-l duca la indeplinire, asta presupunand ca in urma instalarii trebuie sa vad la ambele TV-uri separat, independent, fara ca un TV sa-mi afecteze programele de la al II-lea TV pe anumite polaritati, etc.
    Corect, nu?!?! bag seama eu ca .. suma de 50 ron pt lnb este o mica spaga a instalatorilor. Nu cred ca Digi ar face una ca asta

S-auzim de bine si sa vedem cum se va solutiona !

Quote Originally Posted by maistorul View Post
    puteau oricum sa te puna sa semnezi un act aditional la primirea celui de-al doilea decodor prin care sa iti mareasca perioada contractuala cu 1 sau chiar cu 2 ani. ca intodeauna rds-ul se scarpina ca olteanul.

p.s. pentru cei care faceti schima asta sa aveti pregatiti 50 ron pentru lnb-ul dublu. s-ar putea sa vii ceara echipa de instalatori, cunosc pe cineva care a patit-o la contract nou direct cu 2 recivere.

Cheers BADE !

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by tdy_sat View Post
    Aaaaaa... sa pofteasca. Dupa ce ca m-au pus sa inchei un nou contract sa sa mai "pupe" inca 50 ron de laaa ... mos gerila .
    Deci, eu stiu bine ca am incheiat un contract pe care domnii de la instalari trebe sa-l duca la indeplinire, asta presupunand ca in urma instalarii trebuie sa vad la ambele TV-uri separat, independent, fara ca un TV sa-mi afecteze programele de la al II-lea TV pe anumite polaritati, etc.
    Corect, nu?!?! bag seama eu ca .. suma de 50 ron pt lnb este o mica spaga a instalatorilor. Nu cred ca Digi ar face una ca asta

S-auzim de bine si sa vedem cum se va solutiona !

citeste contractul..se specifica de acele canale...lipsa la al 2- lea...poate si in carte...
    sa auzim de bine

Junior Member Teacher
    Bucale si citeadata prin provincie la 50 km de bucuresti
    Posts Thanks / Likes

Deci acum nu mai sunt receptoare duble, ci folosesc receptoare simple cite doua.
    Intrebarea mea este se pot cumpara doar marca Hunday sau poti primi humax?

antena 0,9 m Al (clona) pe
    16 E +19 E

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

in cateva zile apare in bucuresti oferta dth dublu. reciver reconditionat - 250 lei .

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Unde in Bucuresti sau pe site-ul DIGI

in cateva zile apare in bucuresti oferta dth dublu. reciver reconditionat - 250 lei .

Cheers BADE !

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Multumesc dar sunt satul de reconditionate ( jeguri , scuza expresia dar asta este adevarul ).Am avut si eu onoarea sa iau un receiver reconditionat si pot sa va spun ca nu este de imaginat in ce hal arata.Mai bine dati un ban in plus si aveti liniste.Eu totusi mai sper sa gasesec undeva unul nou.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cristianio View Post
    Deci acum nu mai sunt receptoare duble, ci folosesc receptoare simple cite doua.
    Intrebarea mea este se pot cumpara doar marca Hunday sau poti primi humax?
    Din cate am auzit DIGI a rezilit contractul cu Hunday,sa vedem de acum cu ce decodoare ne mai surprind.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

probabil incearca sa se descotoroseasca de cele ramase pe stoc.
    probabil de la anu' vor aduce conserve cu HD inclus.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)