Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14
    zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

Default yahoo , contul tau este blocat

yahoo messenger mi-a blocat contul din motive necunoscute, eroare 81003003

ce ma fac acuma?

contul are vreo 5ani de zile daca nu mai mult

Senior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Si mie mi s-a mai intamplat asa ceva....mai asteapta o zi sau doua si isi revine ,mai au si cei de la YAHOO probleme..

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Talking

hakeri frate , hakeri ....mai ales aia romani ... hihihihiihi :P)

zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

pai si ce ma fac acuma cu toata lista de prieteni,amici,fetite

aveam asigurari,conturi,rezervari la avioane inregistrate pe adresa

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

le inviti pe feisbuc ca si asa toata lumea e acolo....God that shiet is hella scarry!
    in alta ordine de idei, se poate sa fie o chestie temporara, mai fac maintenance din cand in cand pe unele servere si cateva ore...12..24 iti da senzatia ca te`a ecarit sulea spataru...Parola nu se poate "sparge" decat cel mult fura prin phishing (unde tre sa fii prea prost sa pici in plasa) sau schimba, daca respectivul te`a gasit pe facebook/twitter si a aflat despre tine nimicuri gen...cand te`ai c***t ultima oara..ce`ai mancat de dimineata etc etc . Terminati cu astea, numai cine e pe net de ieri crede in ecari de berceni care sparg parole peste noapte, noi suntem profesionisti ce dreaq.
    buc. | parabola 1.5 | invacom 0.3 dB | dm500 | dm800 | 62E -> 30W

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Incearca sa te loghezi de pe mail prima data dupa care merge si de pe messenger.
    Traieste ca si cum ai muri maine. Invata ca si cum ai trai vesnic.
    Mahatma Gandhi
    ... ha-ha.ro ...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

@papilllon: S-ar putea sa ai dreptate. In alte ordine de idei eu am folosit de mult pe yahoo messenger 8 care de cateva luni facea loginul peste un minut. Cei de de la yahoo au schimbat ceva in protocol prin care vechi clienti yahoo mess (de 8 in jos) sa nu mai fie compatibile 100%. yahoo 10 face loginul instant.

[DIGI-S/C Extra Complet] [0.8m Fe, LNB 0.2dB 1W+19.2E, DM500S] [0.9m Al, LNB 0.2dB Quad 1W, HSS-1160NA] [1.5m Al Motorized (15W-53E), LNB 0.2dB, Sunray4 SR4 TripleTuner] [Humax DIGI+C][15W-68.5E]

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Rezolvare

Singura solutie e sa astepti cateva ore, sa dai restart la pc si sa stergi coockie-urile dupa care te loghezi pe Mess.
    Patesc frecvent deoarece am mai multe id-uri si folosesc multi mess-ul.
    HD, DM 500S, Offset 1,2m Al, H-H Opticum DM2800, VBox II, LNC Twin , 30V <-> 60E.
    Placa baza Gigabyte soket 775, memorii DDR 2 X 2048, Intel Pentium 4 3 GHz, HDD Sata 2 x 2 TB Seagate, Asus ATI Radeon 128MB, A4tech 5.1, Creative Live Audigy,etc...
    Zi de Zi Recomandarea Zilei

zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

am rezolvat prin schimbarea parolei.

posibil ca cineva sa fi incercat de mai multe ori sa introduca parola

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by costinitalia View Post
    am rezolvat prin schimbarea parolei.

posibil ca cineva sa fi incercat de mai multe ori sa introduca parola
    mai citeste odata si cu atentie postul meu chiar daca suna un pic la misto.
    se poate si ce spui tu, dar se poate sa te si fi "bunghit" la recover pass cu niste informatii relativ usor de procurat zilele astea cand facebook...twitter&shit sunt o mana cereasca ptr asa zisii "hackeri"
    baphta
    buc. | parabola 1.5 | invacom 0.3 dB | dm500 | dm800 | 62E -> 30W

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Parola de Yahoo nu poate fi sparta, poate fi in schimb furata prin mai multe metode:
    cea mai simpla cu un keylogger instalat pe calculatorul de pe care va logati acesta poate fi instalat odata cu un alt program fara sa stiti ca odata cu acesta instalati si un keylogger care poate trimite parola pe o adresa de mail, sau poate a fost instalat chiar de proprietarul calculatorului,
    alta metoda e un fake yahoo messenger care de fapt se bazeaza tot pe un keylogger, si ultima metoda phishing care este o pagina clonata a sitului Yahoo doar ca parola si userul scrisa se transfera intr-o baza de date a celui ce face phishing.

Eu am spus sa te loghezi de pe pagina de mail deoarece mai mult ca sigur ai fost atacat cu un Yahoo Account Locker sunt o gramada pe net oricine are acces la ele, acestea trimit pachete de date spre tine (Flood) si te deconecteaza de la yahoo pana la 5 zile insa dupa ce te loghezi de pe adresa de mail poti sa te loghezi si de pe mess.
    Traieste ca si cum ai muri maine. Invata ca si cum ai trai vesnic.
    Mahatma Gandhi
    ... ha-ha.ro ...

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Si eu am primit acel mesaj cu blocarea contului dar era un fake! aparea o adresa oficiala de yahoo.com insa in substrat erau rusii o adresa cu dot.ru asa ca nu am mai dat clic pe nimic si am trimis la aspam absolut tot apoi am sters..si uite ca nu mi au blocat nimic. Sunt incercari de fraierire a oamenilor creduli cu metode gen raifeisen bank si ce mesaje mai trimiteau astia pe net cu verificarea contului asa ca atentie pe ce si unde dati clic

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default eroare mess

eroarea de mai sus mi-a aparut si mie dar numai la munca, acolo avem net de la click, si a aparut cand netul cadea. Chiar daca isi revine degeaba parola este memorata sau o introduci iar, nu merge. A trebuit sa dau exit la mess .

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default eroare yahoo

Eroarea ca eroarea, dar nu mai fiti atat de siguri pe net de voi.Este openspace si nu aveti nici un fel de intimitate.
    Eu am patit urmatoarea chestie:
    Cautam niste retele wireless neprotejate , dupa aceea am reintrat pe reteaua cablata si am lasat deschis "Cain" in bara.Cand l-am ridicat in 10 minute din bara aveam insiruite cincizeci de adrese mail cu tot cu parole si cateva conturi de Telnet.Si asta pe un server protejat, in toata regula si cu abonament platit la zi.
    Cine foloseste asa ceva iti afla si contul si parola si tot ce ai.Bineinteles ca am oprit imediat programul si l-am dezinstalat, dar exista asa ceva si nu mai poti fi sigur de nimic.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)