Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6

Thread: fisiere .trp

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default fisiere .trp

Un prieten are nevoie de niste capturi in format .trp ptr niste teste (in scop educational :P)
    Din cate am cautat pe net nu am gasit prea multa info doar ca kaon ar salva in acest format si cateva placi dvb. Am postat la sectiunea HD ptr ca vrea captura de pe canale hd.
    multzam anticipat
    buc. | parabola 1.5 | invacom 0.3 dB | dm500 | dm800 | 62E -> 30W

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Smile

Kathrein salveaza deasemena in acest format (cel putin UFS910-le sigur).
    Inregistrarile sint splitate pe bucati de 2GB (asa e compatibil si cu FAT32).
    Daca inregistraile facute cu Kaon pot fi redate pe Kathrein si/sau invers nu stiu.
    Am niste inregistrari HD si la 1080i. 3 ore la ca. 15-18 Mbit/s consuma cam 25-27 GB.
    O transmisie de calitae buna (si FTA) are LuxeTV HD de pe 9°E.
    Nu vad metoda prin care sa-l pot transfera pe net in timp util astfel de cantitate de date.
    Cam ce inregistrare vrea prietenul tau (da niste date ca si lungime in minute, rezolutie si eventual continut)?

Alf

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by alf View Post
    Kathrein salveaza deasemena in acest format (cel putin UFS910-le sigur).
    Inregistrarile sint splitate pe bucati de 2GB (asa e compatibil si cu FAT32).
    Daca inregistraile facute cu Kaon pot fi redate pe Kathrein si/sau invers nu stiu.
    Am niste inregistrari HD si la 1080i. 3 ore la ca. 15-18 Mbit/s consuma cam 25-27 GB.
    O transmisie de calitae buna (si FTA) are LuxeTV HD de pe 9°E.
    Nu vad metoda prin care sa-l pot transfera pe net in timp util astfel de cantitate de date.
    Cam ce inregistrare vrea prietenul tau (da niste date ca si lungime in minute, rezolutie si eventual continut)?

Alf
    pai nu vrea decat niste sample`uri de maxim 1 minut..fa`mi niste capturi random de pe canalele nordice de la 1 west daca ai posibilitatea..ceva cu sub si multiple audio pid..gen..history hd. Asta daca ai receptorul respectiv
    Una peste alta, care este implicarea receptorului in container si in ce sens il modifica pentru ca din cate am citit il modifica totusi, nu doar redenumeste

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Iti pot face niste capturi de pe FTA-uri HD swiss si TVR HD, restul nu am cum ca
    nu merg numai in share sau cu card original.

Alf

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by alf View Post
    Iti pot face niste capturi de pe FTA-uri HD swiss si TVR HD, restul nu am cum ca
    nu merg numai in share sau cu card original.

Alf
    el vrea si ceva stream cu sub in el si multiple audio pids ptr niste teste cu un mc din cate am inteles
    fa`mi daca/cand n`ai ce face de pe ce poti...30-40 sec si multzam fain anticipat

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Smile

Quote Originally Posted by freeloader View Post
    el vrea si ceva stream cu sub in el si multiple audio pids ptr niste teste cu un mc din cate am inteles
    fa`mi daca/cand n`ai ce face de pe ce poti...30-40 sec si multzam fain anticipat
    Am inregistrat 13 fragmente a ca. 2 minute. Stream sub nu au (nici nu stie Kathreinul), multiple audio pids da rezolutie 1080i si 720p.
    Ai pm cu linkul pentru descarcare.

Alf

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)