Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default DOLCE...cum isi bate joc de vechii abonati

buna....asa acum am mai spus si cu putin timp in urma, am abonament la dolce de nevoie, deoarece nu am pozitie la antena pentru a receptiona ceilalti operatori...anul trecut am facut un abonament pe 2 ani.... precizez ca nu am avut nici o luna gratuit....si doar instalarea care era gratuita...am facut-o eu.
    prin septembrie dolce a schimbat grila de programe...si mie ca vechi abonat mi-au inchis pt cateva zile cateva canale...acelea care acum sant in pachetul star....dar care eu le aveam in pachetul de baza...exceptie cele 3 canale de filme....dupa putin timp...iar mi-au deschis acele canale... eu am sunat la romtelecom si le-am spus ca nu vreau nici o modificare la abonament....
    de cateva zile.....dolce iar mi-a facut o surpriza neplacuta....(precizez ca am abonamentul platit integral pe acest an).....dolce imi inchide cartela...sun la ei si imi sune ca este ceva deranjat....
    cand vad ca , cartela merge iar...am iar surpriza FOARTE NEPLACUTA DE LA DOLCE...ca mi-au inchis iar TCM....care imi place, plus SPORT KLUB, AXN CRIME SI SCI-FI....care acum parca fac parte din pachetul STAR.... la un moment dat dau drumul la unul dintre ANX-uri...il inchid iar, dar surpinzator este ca nu au inchis VH1.
    stiind ca dau tcm si impreuna cu C.network..astept seara sa vad daca intra TCM-UL.....isa surpriza...ziua CN se vede ..iar seara TCM IL CODEAZA......
    EU SINCER CRED CA DOLCE ISI BATE JOC DE ABONATII SAI IN STIL MARE.....NU DAU DOVADA DE SERIOZITATE SI DE ACEEA......NU RECOMAND....DOLCE
    as dori sa stiu daca lucul asta mi s-a intamplat numai mie sau si la altii.....
    VA MULTUMESC!

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default dolce

Quote Originally Posted by anthonyy View Post
    buna....asa acum am mai spus si cu putin timp in urma, am abonament la dolce de nevoie, deoarece nu am pozitie la antena pentru a receptiona ceilalti operatori...anul trecut am facut un abonament pe 2 ani.... precizez ca nu am avut nici o luna gratuit....si doar instalarea care era gratuita...am facut-o eu.
    prin septembrie dolce a schimbat grila de programe...si mie ca vechi abonat mi-au inchis pt cateva zile cateva canale...acelea care acum sant in pachetul star....dar care eu le aveam in pachetul de baza...exceptie cele 3 canale de filme....dupa putin timp...iar mi-au deschis acele canale... eu am sunat la romtelecom si le-am spus ca nu vreau nici o modificare la abonament....
    de cateva zile.....dolce iar mi-a facut o surpriza neplacuta....(precizez ca am abonamentul platit integral pe acest an).....dolce imi inchide cartela...sun la ei si imi sune ca este ceva deranjat....
    cand vad ca , cartela merge iar...am iar surpriza FOARTE NEPLACUTA DE LA DOLCE...ca mi-au inchis iar TCM....care imi place, plus SPORT KLUB, AXN CRIME SI SCI-FI....care acum parca fac parte din pachetul STAR.... la un moment dat dau drumul la unul dintre ANX-uri...il inchid iar, dar surpinzator este ca nu au inchis VH1.
    stiind ca dau tcm si impreuna cu C.network..astept seara sa vad daca intra TCM-UL.....isa surpriza...ziua CN se vede ..iar seara TCM IL CODEAZA......
    EU SINCER CRED CA DOLCE ISI BATE JOC DE ABONATII SAI IN STIL MARE.....NU DAU DOVADA DE SERIOZITATE SI DE ACEEA......NU RECOMAND....DOLCE
    as dori sa stiu daca lucul asta mi s-a intamplat numai mie sau si la altii.....
    VA MULTUMESC!
    Cartoon Network nu e transmis in partaj cu Tcm la Dolce...sunt 2 canale dinstincte...

Dolce e de kko la faza asta cu scosul canalelelor.... eu am rezolvat aceasi problema ...i-am sunat si am cerut reziliera contractului cu ei.... in aceasi zi mi-au dat drumul la canalele incriminate si de tine iar in myacount si-a facut aparitia unui PACHET EXTRA care imi era oferit GRATUIT. Incearca si tu asa..suna-i si spunele ca doresti reziliera de contract pt ca respectivele canale erau in grila lor, la abonare... in momentul cand te-ai abonat, si isi incalca propriul contract. La mine a functionat...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default buna

buna....o sa vad ce zic cei de la dolce....vroiam sa vad daca si la alti abonati s-a intamplat lucrul asta....
    eu receptionez TCM si CARTOON NETWORK astfel:..... TCM distinct..care acum e codat...adica nu il vad cu abonamentul de baza, CN distinct...care se vede...si TCM plus CN ....se vede CN ziua ..iar cand intra TCM seara nu se mai vede....

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default re:dolce

Quote Originally Posted by anthonyy View Post
    buna....o sa vad ce zic cei de la dolce....vroiam sa vad daca si la alti abonati s-a intamplat lucrul asta....
    eu receptionez TCM si CARTOON NETWORK astfel:..... TCM distinct..care acum e codat...adica nu il vad cu abonamentul de baza, CN distinct...care se vede...si TCM plus CN ....se vede CN ziua ..iar cand intra TCM seara nu se mai vede....
    Deci:...la mine sunt asa pe receiver:
    Cartoon Network 24/24...pozitia 351
    TCM 24/24...pozitia 161

Pe ce pozitie exista la tine Cartoon Network partajat cu TCM...?... pt ca eu nu receptionez asa ceva....

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Ăștia de la Romtelecom o duc prea bine și nu știu ce să mai facă pentru a scăpa de clienți.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Eu unul sunt very multumit de dolce (mai putin cu aranjarea canalelor care nu este posibila). Nici nu visam vreodata ca o sa vad mtv dance , vh1 classic, tcm + canalele de filme proprii ( care transmit filme si se vad pe tot ecranul tv-ului ceea ce nu am vazut la nimeni asa ceva ) pe unul din dth-urile noastre !
    Esti om cu mine ......cu tine ! . E bine sa faci ce stii si sa stii bine ceea ce faci. h-h strong,kaoneros,yumatu.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Sa-i dam cezarului... Uitativa la platformele straine si nu o sa vedeti programele care sunt la dolce si la banii astia.
    Esti om cu mine ......cu tine ! . E bine sa faci ce stii si sa stii bine ceea ce faci. h-h strong,kaoneros,yumatu.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

eu banuiesc ca dvs. nu puteti receptiona Cartoon partajat cu TCM la Dolce, deoarece pe aceasta platforma DTH cele doua programe au emisie non-stop, fiind transmise pe doua frecvente separate. Pe una Cartoon, iar pe cealalta TCM.
    TCM emite pe canalul 161 (in receiverul Dolce)
    Cartoon emite pe canalul 351 (in receiverul Dolce).
    Datorita faptului ca la Dolce nu se pot modifica oridinea aranjarii canalelor in grila de programe datorita sistemului folosit (NDS), va rog sa reverificati pe receiverul dvs. existenta acestor programe pe frecventele respective.
    Totodata ar fi bine sa verificati calitatea semnalului receptionat de catre antena dvs., deoarece s-ar putea sa nu aveti antena reglata corespunzator pentru receptia satelitului Hellasat (39 grade Est).
    Deasemenea va puteti adresa operatorului DTH pentru a solicita o oferta regionala valabila in zona dvs., care s-ar putea sa fie mai avantajoasa decat cea existenta la nivel national.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by yonut View Post
    Eu unul sunt very multumit de dolce (mai putin cu aranjarea canalelor care nu este posibila). Nici nu visam vreodata ca o sa vad mtv dance , vh1 classic, tcm + canalele de filme proprii ( care transmit filme si se vad pe tot ecranul tv-ului ceea ce nu am vazut la nimeni asa ceva ) pe unul din dth-urile noastre !
    Dolce are canale proprii de filme

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by *Victor* View Post
    Ăștia de la Romtelecom o duc prea bine și nu știu ce să mai facă pentru a scăpa de clienți.
    Da...al dracu de bine o duc,ca pe mine personal ma tin in asteptarea rezilierii contractului de servicii de mai bine de 2 luni,si asta multumita unui tehnician de teren cu 8 clase care a incheiat nota de "reziliere" zice-se in fata mea,iar lor le-a trimis BLV si "abonatul doreste rezilirea".
    Ieri am aflat ca povestea cu rezilierea sta altfel-aranjata desigur de lucratorul de teren care sa deplasat la reclamatii
    No bun lasa-l pe nenea cu 8 clase ca va veni sa-l spal eu de pacate curand,pentru ca azi am platit pentru reactivarea partiala a serviciilor si va veni "dansul" la o viitoare reclamatie ca de...am telefonul deranjat-sa vedem ce explicatii stie sa ofere el
    Asa ca se tin scai de noi nu ca nu stie cum sa scape de noi
    De vina bineinteles sunt amaratii care lucreaza pe teren

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default buna

buna ....ceea ce vreau sa spun eu este faptul ca eu nu pun in discutie grila de programe la dolce....
    eu sant foarte nemultumit de faptul ca am semnat ceva cu dolce....si ei inchid canale asa cum vor ei....ma deranjeaza ca ei nu respecta contractul semnat....la noii abonati e corect...sa zicem ca stiu grila cand fac abonamentul ..dar mie de ce sa imi schimbe grila de canale daca eu nu vreau...nu sa imi forteze mana sa ma abonez la niste canale de 2 bani(cinestar...etc...la care nici cand au fost gratis nu m-am uitat...eu vreau sa platesc pt ceea ce vreau eu.....de exemplu as da si 5 euro pe luna numai sa vad ^ab moteurs^...dar care din pacate nu-l transmite nimeni...)
    asta este deranjant la dolce ...ca nu isi respecta abonatii.....sincer m-am cam acrit de figurile lor.....dar cred ca in Romania asa va fi mereu... niciodata nu se va schimba ceva.....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)