Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Talking Discurs politic Made in Romania :)

Gigi Becali, candidatul PNG-CD la alegerile prezidenţiale, a declarat la postul public de televiziune că nu mai doreşte ca Traian Băsescu să iasă preşedinte pentru ca Romānia "să nu fie distrusă".

"Tot ce comandă Traian Băsescu nu funcţionează. Nu mai pot să suport ca Romānia să fie condusă de un om care seamănă cu un căruţaş care cară sfeclă toamna. Cred că, după 6 decembrie, Romānia se va lumina. La momentul ăsta este intunecata de un diavol", a declarat Becali.

Gigi Becali mai susţine că s-a săturat de discursul lui Băsescu spunānd că acesta "vorbeşte aiurea".

"Dacă nu voi intra īn turul doi, Romānia are nevoie de oricare preşedinte, dar nu de ăsta care ne distruge. Eu ce văd la omul ăsta, el nu īşi dă seama. El are ceva, i s-a māncat creierul, nu mai gāndeşte. Vorbeşte aiurea. Nu mai trebuie să candideze. Vreau să atenţionez poporul romān că omul ăsta nu mai poate să conducă ţara, omul ăsta ne va distruge", a mai declarat Becali.

Bătrīn fără minte Expert
    Posts Thanks / Likes

Default ajutati va rog parlamentari macar cu un litru

Pe autostrada : ambuteiaj,clxoane,balamuc!
    -Ce s-a intamplat?
    -Un comando terorist a luat ostateci cei 322 de parlamentari (care alcatuiesc acum majoritatea de la Grivco,de 65%) si cer cate 1000 000 Euro pentru fiecare ,in caz contrar ameninta ca arunca benzina pe ei si le dau foc!
    -Si voi ce faceti?
    -Cheta !
    -Si dumneata ai dat ceva?
    -Da,7 litri jumate,n-am avut mai mult.

ps: ce drak de legi sint in rominia ca Patriciu sia vindut afacerea si nu a platit nimic taxe la stat
    Voiculescu si pus averea pe numele lui fisa si nu a platit taxe
    aici in canada eu daca ii vind casa lui fimiu cu un dolar el plateste la stat pina la 30% din valoare
    asa de spurcate sint antenele-tv ca asi vrea tot Base sa iasa presedinte

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cartof_prajit View Post
    aici in canada eu daca ii vind casa lui fimiu cu un dolar el plateste la stat pina la 30% din valoare
    asa de spurcate sint antenele-tv ca asi vrea tot Base sa iasa presedinte
    Ioane evalueaz-o bine, mergi la notar si poti scoate o ipoteca buna pe ea si mai cumperi una si atunci si tu si fiul tau aveti unde sa stati - in cel mai rau caz daca se intampla ceva si nu poti plati toata ipoteca tot ramai cu o casa din cele doua. Practic poti lua ipoteca pe casa pe care o ai (asta se numeste si refinantare)si o alta ipoteca pe cea care o cumperi. Cu dobanzile mici de acum macar poti profita cat poti...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)