Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11
    100% Tiran Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Are cineva o cunostiinta la Dish Network?

Apelez la vechea si noua formula a relatiilor care rezolva "problema".
    Un amic de-al meu din Kakanada s-a abonat la DN cu ajutorul unui tigan paki. Asta i-a activat receiverul cu pachetul cerut si a disparut ca magarul in ceata. Amicul meu vrea sa modifice pachetul de programe si sa activeze inca un receiver dar nu stie nici contul, nici numarul de telefon sau zip codul pe care l-a folosit paki.
    Tot ce are acum ca info este numarul receiverului si credit cardul din care isi ia DN banu'. Insa nu e suficient pentru inregistrare la DN.
    https://customersupport.dishnetwork....ment/verify.do
    Are cineva o relatie sau o idee buna si functionala?

Moderator Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by zuzel View Post
    Apelez la vechea si noua formula a relatiilor care rezolva "problema".
    Un amic de-al meu din Kakanada s-a abonat la DN cu ajutorul unui tigan paki. Asta i-a activat receiverul cu pachetul cerut si a disparut ca magarul in ceata. Amicul meu vrea sa modifice pachetul de programe si sa activeze inca un receiver dar nu stie nici contul, nici numarul de telefon sau zip codul pe care l-a folosit paki.
    Tot ce are acum ca info este numarul receiverului si credit cardul din care isi ia DN banu'. Insa nu e suficient pentru inregistrare la DN.
    https://customersupport.dishnetwork....ment/verify.do
    Are cineva o relatie sau o idee buna si functionala?
    idea mea este daca nu se rezolva sa declare CC pierdut si ii da altu si DN in trimite invoice (o sa stea cred ceva timp fara TV daca nu se face plata pina la primirea de invoice dar stie ca rezolva o problema)
    poate pakistanezu are mai multe recivare pe acountul ala si prietenu beneficiaza numai de un reciver

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu se rezolva nimic daca se declara CC pierdut, firma isi trage bani din contul aferent CC, nu de pe plasticul ala inseriat.
    Dar de ce nu se duce la DN sa le spuna adevarul? Care e problema daca le spune ca a disparut pakistanezul?

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default idee

O idee ar fi sa cumpere Slinger sau Nfusion

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Default idee

Quote Originally Posted by SatWien View Post
    Nu se rezolva nimic daca se declara CC pierdut, firma isi trage bani din contul aferent CC, nu de pe plasticul ala inseriat.
    Dar de ce nu se duce la DN sa le spuna adevarul? Care e problema daca le spune ca a disparut pakistanezul?
    1. se da telefon la firma de CC si se blocheaza autorizatia pe care o are dish pe contul de card.

2. Canadienii nu au acces la abonamente dish

3. Se renunta la abonament si se merge pe varianta prepaid sau se cauta persoana de incredere (lucru care trebuia facut cu cap de la inceput .. no comment)

Moderator Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by SatWien View Post
    nu stiu exact cum este in canada dar am facuto aici in US si se schimba si acount # cu schimbarea CC #
    curios ca persoana este in Canada si are DN cum a reusit ? chiar se poate ?

100% Tiran Teacher
    Posts Thanks / Likes

Se poate, stiu f multi care au activate receivere DN, cu ajutorul unor smecheri care stiu pe cineva la DN.
    Legal nu merge din Kakanada deci nici vorba sa suni la ei cu intrebari sau....sa le spui situatia adevarata asa cum a sugerat cineva aici. Iti taie abonamentul imediat. Asa cel putin omul are ceva dar vrea mai multe canale. Alte idei sau o ...relatie?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

La B3v poti sa faci modificari on-line, poti sa activezi receivere etc. Nu cunosc Dick dar daca poate sa-si creeze un cont pe site-ul lor...
    o zi buna

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Daca totul este legal cel mai usor este sa suni customer service la Dick si sa le explici situatia.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by laurentiu1 View Post
    Daca totul este legal cel mai usor este sa suni customer service la Dick si sa le explici situatia.
    Nu rezolvi nimic sunand la Dick. Probabil cel care a facut contul a cumparat un magicjack shi si-a tras numar de state.
    Ai optiunea ptr 10 $ sa alegi ce numar vrei tu cind instalezi magic jack, dintr-o lista de numere de state sau Canada.

Solutia in cazul asta, daca ash fi in situatia asta, ash bloca banii prin banca, daca e nevoie as anula cardul.

Daca tot vreau sa platesc in contnuare, cumpar un magic jack pentru 10$/an am shi un alt telefon shi ash cumpara service de la dick singur fara paki intermediar care oricum nu stie pe nimeni la Dick. ASta cu stiutu pe cineva cred ca e mentalitatea noastra de care paki profita

Bafta

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by danbxx View Post
    Nu rezolvi nimic sunand la Dick. Probabil cel care a facut contul a cumparat un magicjack shi si-a tras numar de state.
    Ai optiunea ptr 10 $ sa alegi ce numar vrei tu cind instalezi magic jack, dintr-o lista de numere de state sau Canada.

Solutia in cazul asta, daca ash fi in situatia asta, ash bloca banii prin banca, daca e nevoie as anula cardul.

Daca tot vreau sa platesc in contnuare, cumpar un magic jack pentru 10$/an am shi un alt telefon shi ash cumpara service de la dick singur fara paki intermediar care oricum nu stie pe nimeni la Dick. ASta cu stiutu pe cineva cred ca e mentalitatea noastra de care paki profita

Bafta
    Ce te faci daca iti verifica cineva instalatia ? nu e mai bine sa cunosti pe cineva care are acest abonament ? Mai ales ca iti trebuie adresa de US...Deci varianta MagicJack pica...

Legat de mentalitate in acest caz se aplica foarte bine vorba "ce isi face omu cu mana lui se numeste lucru manual"... sau cum multi fac si se scarpina cu mana dreapta la urechea stanga...

Daca tot se chinuie omu sa faca o treaba ilegala macar sa o faca k lumea si sa isi instaleze directv si nu abonament de 2 lei de la dish network.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)