Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26

Thread: Sursa Digi Tv

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Sursa Digi Tv

Primi ~ 22.000 de posesori Digi TV isi pot schimba gratuit sursa de alimantare la orice casierie RCS din tara care distribuie receptoare Hyundai.
    Foarte curand RCS va scoate o versiune noua de soft pentru toate receptoarele vandute pana acum.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Hockey Fan Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

@Fanta
    Io am 2 de 1120, unu luat pe 02.02, cealalta la 02.09. Daca duc la BV imi schimba sursa in aceeasi zi, sau tre` sa las acolo? Stau la 100 km de BV mai la nord.
    3 X DIGI TV in chirie (2X1120 + 1X1160), două receptoare analogice (Teletronic Kopernikus şi Fuba) nefolosite, tuner KWORLD-DVBS-300U.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Culmea era sa iti schimbe sursa pe bani !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cristi
    Culmea era sa iti schimbe sursa pe bani !
    In Romania nimic nu e imposibil
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

mie mi-au schimbat fara nici o intrebare sursa pe loc si am primit si ultimul soft tot degeaba,noroc,nirolf

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nirolf
    mie mi-au schimbat fara nici o intrebare sursa pe loc si am primit si ultimul soft tot degeaba,noroc,nirolf
    Ce norocos esti frate,ti-au dat noul soft gratis+ sursa
    Tot sa faci afacere cu cei de la Digi
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Tare as vrea sa vad si eu ce inseamna soft nou, ca daca face cu motorizarea cum face si acum, nu e nici o schimbare. De ce nu baga in soft mai multi sateliti cu tp`urile lor, etc. nu sa stai sa introduci ca berbecul si sa constati dupa aia ca se face maioneza in conserva...
    1,2 Offset Al., 0,2 db lnb, HUMAX DIGI II+, STRONG 6155 + Strong DiSEqC 1.2 - SRT DM-2100

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by satelitfan
    Tare as vrea sa vad si eu ce inseamna soft nou, ca daca face cu motorizarea cum face si acum, nu e nici o schimbare. De ce nu baga in soft mai multi sateliti cu tp`urile lor, etc. nu sa stai sa introduci ca berbecul si sa constati dupa aia ca se face maioneza in conserva...
    Cum frate nu exista soft nou,are schimbata data,vrei mai mult s-ar putea sa platesti ,de la Gigi este ori ce posibil
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

imi place ca @piciul este unul dintre cei mai mari critici ai lui digi, dar el are 3 rec digi.....
    i-ati frate max sau focus......

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

@Fanta

La aia care stau la peste 1500 de km de casierie RCS le plateste si transportul????
    Cand am spus eu in ianuarie ca sunt niste jafuri toata lumea a aruncat cu pietre in mine. Uite ca acum e oficial...ai spus-o cu gura ta.

Adrian.

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

@piciul:
    Ce norocos esti frate,ti-au dat noul soft gratis+ sursa
    Tot sa faci afacere cu cei de la Digi
    asta s-a intimplat dupa ce am facut vocalize.o conserva in garantie si-a dat suflul.o duduita cu puteri paranormale a vazut prin conserva oarece
    arsuri care de altfel erau bine dezvoltate si pe capacul rapciugii.a pus rapid diagnosticul de atac traznet.cind a pretins sa suport costul readucerii
    la viata am renuntat sa mai fim prieteni.ca o bizarerie a fost nevoie de o adeverinta de la protectia cumparatorului ca in acea perioada nu au fost fulgere prin zona.culmea obrazniciei a fost ca a trebuit sa platesc abonamentul si pentru perioada in care a stat in reparatie.culmea a fost ca intr-o luni de dimineata nu era nici un sef dispus sa stea de vorba cu mine sa-mi explice anomalia.
    ai dreptate,ce norocos sint frate.noroc,nirolf

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by adipopa
    @Fanta

La aia care stau la peste 1500 de km de casierie RCS le plateste si transportul
    Cand am spus eu in ianuarie ca sunt niste jafuri toata lumea a aruncat cu pietre in mine. Uite ca acum e oficial...ai spus-o cu gura ta.

Adrian.
    Asa cum a strabatut 1500 de km la cumparare il mai poti trimite si pentru update sau are rau de masina ?

Intrebare pentru tine : Dreambox,Humax,Nokia,Echostar si toate receptoarele din lume nu a avut de fiecare data o versiune de soft initiala si apoi au urmat zeci de versiuni software pentru update ?

Asta inseamna ca Digi Tv a colectat cu ajutorul dv bugurile inerente descoperite pe parcurs si a facut eforturi pentru a le remedia.

@all
    Vreau pareri echilibrate (nu marca "ovex" ) in care cei ce au ultima versiune de soft pt Hyundai-ul oferit de Digi sa-mi raporteze problemele ivite pe parcursul functionarii.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

am noul soft (08.08.2005) pt 1120 si singura pb e ca nu pot misca motorul cand e legat in loop cu dm500

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta
    Quote Originally Posted by adipopa
    @Fanta

La aia care stau la peste 1500 de km de casierie RCS le plateste si transportul

Adrian.
    Asa cum a strabatut 1500 de km la cumparare il mai poti trimite si pentru update sau are rau de masina ?

Fanta
    RDI Team
    cred ca e mai simplu sa arunce conserva la gunoi si sa cumpere un card de MAX care il poate primi prin posta si il foloseste cum vrea el.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Focus nu ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)