Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    Hockey Fan Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default LNB Inverto 0.3db

Ce parere aveti despre noile LNB-uri Inverto 0.3 db, oferite de DIGI cu noile Kituri?
    Intereb asta, fiindca vreau sa schimb si eu lnb-ul pe care-l folosesc acuma (Cal;ifornia Amplifier 0.5 db), si nu stiu, ce sa cumpar.

Astept sfaturile voastre
    3 X DIGI TV in chirie (2X1120 + 1X1160), două receptoare analogice (Teletronic Kopernikus şi Fuba) nefolosite, tuner KWORLD-DVBS-300U.

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

ma gandesc ca in spiritul traditiei de a ne oferi lucruri de "calitate", rcs-rds nu o sa isi dezminta reputatia...
    daca intrebai de invacom de exemplu, puteam sa-ti spun ca-l am de trei ani si merge ireprosabil....(cu toate ca au fost si din astea cu probleme, zice lumea....)

ramane de vazut daca lnb-ul care-l ai tu nu cumva are 0,5 reali pe cand inverto sa aiba 0,3 pe o bucata de hartie ....
    cel mai bine ar fi sa probezi intai sa vezi ce poate in plus....

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Salutare!
    Eu folosesc LNC inverto la kit-urile digi de trei luni si nu am avut pana acum asolut nici un fel de probleme! La nivel de semnal,este net superior MTI-uluide o,6 dB.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

vezi la www.inverto.tv

Semnatura se incarca...

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Noile antene si LNB-uri dau rezultate excelente.Chiar am sa uploadez curand un filmulet in care se facea comparatie intre o antena de 1.1 si kitul oferit de RCS.Rezultatele sunt surprinzatoare !

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Hockey Fan Teacher

Posts Thanks / Likes

Problema cu California Amplifier nu am de cand e montat (1996). Cand am cumparat, am primit si o hartie, in care apar toate datele LNB-ului. Adica pe unele freqvente are 0.4, dar pe unele chiar 0.7. Nivelul de zgomot e foarte mic la freq joase (10700-11200), insa la cele inalte (12500 - 12750) este mai mare, adica 0.7db. Si cum bine stiti, Digi emite pe aceste freq. Io acuma n-am probleme cu semnalul digi (stabil 95-98%), insa vine iarna, in jud Harghita frigul si zapada tine din noiembrie pana-n martie, asa ca nu vreau la fiecare ninsoare sa ma urc pana-n antena. De aceea am vrut pareri despre inverto, fiindca daca e bun, il schimb LNB CA cu un inverto.
    3 X DIGI TV in chirie (2X1120 + 1X1160), două receptoare analogice (Teletronic Kopernikus şi Fuba) nefolosite, tuner KWORLD-DVBS-300U.

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

pentru a putea compara pretul priviti aici:https://secure.olbort.com/index1.html
    din ceea ce stiu eu ar fi fabricat nemtesc.
    noroc,nirolf

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Inverto am cumparat si eu, l-am folosit la Craiova si merge excelent.L-am cumparat de la "dealerul" de inverto @Promaster.
    Ideile exprimate de userul acestui cont reflecta opinia personala si trebuie tratata ca atare.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

o sa va zic si eu saptamana viitoare

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Am montat in week-endul precedent un kit antena (rec. hss1120 il avea) digi nou la un prieten si am descoperit cu surprindere un lnb Inverto de 0.3db care se comporta excelent(semnal >95% pe tp2 in zona de NE a tarii pe un hss1120 e ceva..).
    Si offsetul din kit era mai stabil si mai bine realizat cu un sistem de prindere destul de reusit.
    Nu ma informatzii despre comportamentul acestui lnb pe ploaie dar dcum aflu ceva interesant ..postez.
    Bafta

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)