Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 2 of 2
    Silver Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default LCD 100 Hz se merita sau nu?

Deci asta e intrebarea, LCD 100 Hz se merita sau nu? Aduce ceva imbunatatire sau e doar chestie de marketing genul LNB HD-ready? Eu personal la LCD nu am sesizat necesitatea a 100Hz, la CRT si Plasma se simte mult diferenta, insa la LCD, care oricum are timpul de raspuns cum il are se merita?
    Tv-ul se vrea de catre o doamna rusoaica care a auzit de 100 hz si nu vrea in casa alt LCD decit acesta cu 100.
    Astept parerile voastre nu neaparat tehnice ci si practice, cine le-a vazut ambele tehnologii la treaba sa-si expuna parerea, repet e vorba doar de LCD.

Mersi.
    19,2°E + 0,8°W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Merita.Am facut probe pe citeva filme.In momentul in care camera de filmat baleaza de la stinga la dreapta, fara 100 Hz imaginea e sacadata, cu 100 hz ramane cursiva.Fa probe pe filmul Titanic, cam pe la inceput, cind este o filmare in care se arata niste rame foto,si imaginea baleaza de la stinga la dreapta.Probat pe un samsung,nu mai stiu seria oricum sub seria 6.Se simte puternic.Pe Toshiba Regza nu prea se simte.Asa ca difera si de la tv la tv.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)