Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5

Thread: Client CCcam

Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Client CCcam

Salutare,

pana acum am fost un numai cititor al acestui forum dar acum trebui sa devin
    activ pentru ca am o problema la care nu am gasit nici un raspuns

pe dm800 in cccam i-mi apare un client necunoscut. apare in cccam info in lista de
    clinti cat si in lista de clinti activi. este ciudat pentru ca nu este trecut in
    cccam.cfg. se numeste "testb"

am observat asta acum citva timp si pentru ca aveam porturile deschise pentru acces
    ftp, telnet si cccam info am reinstalat totul nou in dm800 si am inchis toate porturile
    pentru ca am banuit ca este cineva intrat in system. ( se intelege ca passwd l-am schimbat)

acuma este numai portul de cccam deschis si a aparut din nou. ip-ul duce undeva in
    germania. intrebarea mea este daca este cunoscut sa existe o gaura de securitate in cccam sau asha ceva. nu am nici o explicatie si inaite de a schimba dns-ul ceea ce inseamna o groza de munca pt ca va trebui sa schimb si la clienti tot eu.

se stie ceva de asta?

flo

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Inchide porturile,lasa deschis doar portul pe care il folosesti,scoate cfg-ul din dream dai un reboot apoi pune cfg-ul inapoi,totodata schimba si parola la dream altfel te vei trezi cu liniile furate....si nu numai!

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

pai asta este problema, cand am vazut asta, am sters totul din dream, am instalat firmware nou, am schimbat parola, am lasat numai portul de cccam share deschis in router, am bagat cccam.cfg inapoi si dupe un timp a aparut iar. nu am nici o explicatie. solutia ar fi sa schimb dns-ul dar totusi caut sa aflu cum e posibil sa am un client care nu este existent in cccam.cfg si mai ales cum ajunge in box pt ca porturile sunt inchise

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by florin74 View Post
    mai ales cum ajunge in box pt ca porturile sunt inchise
    Verifica daca ai cumva un singur F:
    pe undeva ascuns, eventual jos in cccam.cfg
    Ai pm cu explicatii.

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Da, asha a fost. Am avut mai demult musafiri in dream, si mi-au lasat f:uri ascunse in cccam.cfg. mersi mult chris pentru informatie. ti-am lasat si pm

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)