Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: incepator

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default incepator

salut.sint incepator intre ale dreamului ,am un dream 500 original,zic eu,concret m-ar interesa sa primesc sharing contra cost.sint din judetul timis.astept raspuns cu propuneri concrete.va multumesc

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by alycrys_20 View Post
    salut.sint incepator intre ale dreamului ,am un dream 500 original,zic eu,concret m-ar interesa sa primesc sharing contra cost.sint din judetul timis.astept raspuns cu propuneri concrete.va multumesc

sharingul platit e doar tzeapa ! nimeni nu iti poate garanta o conexiune stabila si functionare 24/24 !

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu ai gasit forumul potrivit pt. asa ceva. Ce te costa sa citesti un pic, ca sa te edifici cu ce se maninca DM-ul si sharingul(ma refer la cel adevarat=Fair Share, dai ca sa primesti).
    Mai sus ai niste Sticky, iar Search-ul board-ului si Google iti vin in ajutor. Unde nu te edifici, postezi, la un thread deschis/ legat de problema ta.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

nu am card local,as dori cineva sa ma ajute sal configurez pentru sharing iar apoi sa ma conectez la un server ,preferabil sa fie din timis dar orice ajutor e bine venit

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

revin si mentionez ca nu ma intereseaza nici un dth autohton ci doar vizionarea de pachete tv straine

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Mey,cauta pe cineva sa-ti configureze receptorul eventual pentru inceput cu gbox si dupa aia sigur vei gasi si aici si pe forumurile straine sa schimbi la greu linii astfel sa-ti functioneze sharingul bine.
    Antena Parabolica 1,8m Al cu 1 Lnb Invacom Quad 0,3db/Montura Polara/Actuator 18"/Pozitioner Diseqc Moteck V-BoxII/Antena Offset 1,2m AL fixa cu 1 Lnb Inverto Quad 0,2db/1xDM920UHD 4K.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default incepator

las un nr.de tel.pentru cei care doresc sa ma ajute,0758759742

Unemployed Expert

Posts Thanks / Likes

Un sharing platit costa minim 5 euro/luna ( cred ca sub 10€/luna nu gasesti), de banii astia iti iei un abo si apoi o sa ai mai mult decât iti ofera ala pe care il platesti. E optiunea ta...
    baFTA
    un server câteva receivere si ceva pasiune...

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default incepator

kiar nu exista nimeni care sa ma ajute?
    de invatat nu prea am timpul necesar si nu ma pasioneaza problemele de ordin tehnic,doresc doar sa vizionez programe tv ,atit,contra cost daca este necesar .

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Daca nu esti pasionat de sateliti atunci ai luat DM500 degeaba.Nu stiu ce programe vrei sa vezi dar poti sa faci un abonament la un DTH strain si nu te mai complici cu sharingul.Probabil pentru o instalare de antena o sa gasesti pe cineva dispus sa o faca contra cost dar nu cred ca cineva o sa piarda timp cu tine cu configurarea si tu sa nu vrei sa inveti nimic
    Resita,DM500s + HH Strong 2100 + offset 0.9 m

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default incepator

cine a zis ca nu am pasioneaza receptia satelit?
    pentru tine ca sa stii am doua instalati ,una montura polara,ofset 1,1 al,si una hh,otel 1,2,ca si receptoare ,dm 5oo,kaon,humax 5300,dreamul are pus emulatoarele ce merg cu key dar la partea de sharing care mi sa parut mai dificila am crezut de cuvinta ca sa platesc la fel cum fac cu abo.la digi si dolce

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

salut, ti am trimis PM .

Membrana Expert
    Posts Thanks / Likes

de invatat nu prea am timpul necesar si nu ma pasioneaza problemele de ordin tehnic,doresc doar sa vizionez programe tv ,atit,contra cost daca este necesar .
    Eu cred ca ne sfidezi. Degeaba ai scule.
    Asta e un forum preponderent tehnic si nu talcioc.
    Cauta pe okazii ca sigur gasesti.

Adio.
    spersanutiiamulttimpsacitesticanuamsemnatura

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Tu singur te poti ajuta daca citesti cu atentie sectiunea dreambox,acest forum este unul pentru pasionati si nu numai dar in nici un caz pentru PIRATARE! vrei sa piratezi platind cauta pe okazi,aici tot ceea ce se face este doar in scop educativ pentru a intelege mai bine fenomenul receptiei sat prin si cu orce mijloc,nu se incurajeaza piratarea noi doar experimentam....pe termen lung!

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default incepator

am inteles ironia si dar nu inteleg de ce multi din useri de aici sint cu nasul pe sus de parca ei au sau nascuti invatati in ale linuxului si tot cea ce inseamna acest fenomen.urmaresc si citesc acest site de ceva vreme kred ca din anul 2005 si observ ca se practica o oarecare cenzura a informatiei,poate si asta este cauza numarului mic de postari fata de ani trecuti.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)