Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
    Banned Junior
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default EPG LA DIGI... un lux!!???

si asa precar cum era epg-ul la digi a disparut complet(in afara de digisport care oricum e si el decalat).dupa incercari de a afisa si diacritice sau mai multe detalii vad ca a sucombat total.sa fie vorba de vreun upgrade?

iphone unlocker Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by catalinhio View Post
    si asa precar cum era epg-ul la digi a disparut complet(in afara de digisport care oricum e si el decalat).dupa incercari de a afisa si diacritice sau mai multe detalii vad ca a sucombat total.sa fie vorba de vreun upgrade?
    De fiecare data cand se schimba ora se intampla la fel.Sa speram ca isi revine curand.
    If you want unlock your iPhone contact me.

Nobody is Perfect
    I am Nobody

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Am tot laudat pe Digi si i-am tinut partea insa ceva ma nemultumeste profund si nu pot sa mai rabd sa nu zic : CHIAR NU PUTETI INTRODUCE EPG LA TOATE CANALELE CARE AU UN PROGRAM REGULAT ? E chiar asa greu sa ii egalati pe cei de la Dolce in privinta asta , in rest nu prea mi-as mai dori altceva si pot spune ca nu cer un lucru nerealizabil sau costisitor - e (poate) chiar marele avantaj (pana acum) al digitalului fata de analogic dupa cel al calitatii si numarului de programe . Hai , mai faceti un efort (supraomenesc) si intrati in randul lumii digitale cu adevarat !

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

Sustin si eu aceasta initiativa. Oare chiar e asa de greu sa fie bagat EPG-ul asta?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

io cred ca o sa bage si epg dupa ce se stabilizeaza grila

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by florinsasu View Post
    io cred ca o sa bage si epg dupa ce se stabilizeaza grila

De ce? Momentan e instabil? E beta? )

Alti provideri de ce n-au aceasta problema

Sau staff-ul technic de la DIGi habar n-are

[DIGI-S/C Extra Complet] [0.8m Fe, LNB 0.2dB 1W+19.2E, DM500S] [0.9m Al, LNB 0.2dB Quad 1W, HSS-1160NA] [1.5m Al Motorized (15W-53E), LNB 0.2dB, Sunray4 SR4 TripleTuner] [Humax DIGI+C][15W-68.5E]

Junior Member Teacher
    Bucale si citeadata prin provincie la 50 km de bucuresti
    Posts Thanks / Likes

Crezi ca sefii nu stiu?
    Ba da, dar sa recunoastem, ca acum compania mama are alte prioritati si alte razboaie se duc cu concurenta pentru acapararea pietii.Apoi HD bate la usa... Un balon se umfla, tot se umfla apoi la un momendat...poc.

Tehnic nu e mare scofala, dar operatorul responasabil cu asa ceva trebuie sa munceasca mai mult.

antena 0,9 m Al (clona) pe
    16 E +19 E

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Si pe langa EPG ar mai fi si problema NIT-ului (posesorii de Sony stiu de ce )

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cristianio View Post
    Crezi ca sefii nu stiu?
    Ba da, dar sa recunoastem, ca acum compania mama are alte prioritati si alte razboaie se duc cu concurenta pentru acapararea pietii.Apoi HD bate la usa... Un balon se umfla, tot se umfla apoi la un momendat...poc.

Tehnic nu e mare scofala, dar operatorul responasabil cu asa ceva trebuie sa munceasca mai mult.
    Pai tocmai concurenta trebuie sa faca EPG sa mearga struna, ba mai mult ca la altii.
    Nea Ion, isi alege providerul, mai ales daca are EPG, cit mai detaliat.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Nea Ion habar n-are ce e ala EPG si sincer il doare exact in cur daca are sau nu. El alege operatorul in functie de pret, grila de programe si abia apoi pentru artificii gen EPG, programe 16/9 sau alte asemenea.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

La un operator low-cost astfel de "smecherii" cum e EPG-ul e lux.
    Proud owner of Sony PlayStation3 Mediacenter & SAMSUNG 40'' FULL HD with BOOM & Dolce INTERACTIV (IPTV)

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nrares View Post
    Nea Ion habar n-are ce e ala EPG si sincer il doare exact in cur daca are sau nu. El alege operatorul in functie de pret, grila de programe si abia apoi pentru artificii gen EPG, programe 16/9 sau alte asemenea.
    Sa fii tu sanatos, cu ideile aste invechite despre nea Ion, nu ajungi departe la marketing ...

Nea Ion acum are tractoare cu comanda vocala, ia mai mergi pe la tara, vezi cum stau lucrurile.

Nu zic ca nu exista si oameni de care vorbesti tu, insa diferenta o fac cei care cer extra servicii, pe linga programe tv.

Asa ca, daca ai fi provider care se respecta, ai avea tot felul de mici chitibusuri, doar sa nu aiba si altii.

Daca ai cap de marketing, ai de cistigat, daca nu, copiezi ce au si ceilalti...

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Iar ati dat-o in balarii , nea Ion cu comanda vocala la tractor , cati din astia sunt in Romania , ala nu mai e taran - e investitor "strategic" . Acum n-or fi consatenii mei mai prosti (ca saraci nu sunt - la 3 case o masina) insa daca intrebi pe vreunul de EPG zice ca faci misto de el , asa ca nu supraestimati taranimea ca nu prea s-a lipit tehnologia de ei . Deabia copii incep sa mai "miste" cate ceva , dar greu !
    PS Taraf Tv,Etno si Favorit nu au nevoie de EPG iar Acasa Tv da serialele la aceeasi ora asa ca cine are nevoie de EPG ?!

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by johnny-m View Post
    Iar ati dat-o in balarii , nea Ion cu comanda vocala la tractor . Acum n-or fi consatenii mei mai prosti (ca saraci nu sunt - la 3 case o masina) insa daca intrebi pe vreunul de EPG zice ca faci misto de el , asa ca nu supraestimati taranimea ca nu prea s-a lipit tehnologia de ei .

Pai atunci la ce mai punem ABS Esp ...etc , etc la masini ca tot taranii le conduc si nu stiu ce-i aia ?
    Cred ca ar trebui odata si odata rezolvat EPG , macar nu mai frunzaresti pe dif. site-uri sa vezi programul TV , il poti programa pt o emisiune favorita , etc ....
    La inceput am zis ca "sunt la inceput" si se vor rezolva dar cred ca NU SE DORESTE sau costa prea mult rezolvarea problemei .
    Pacat !
    Oare cand va aparea un Receiver cu Hdd la digi ?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by award View Post
    Pai atunci la ce mai punem ABS Esp ...etc , etc la masini ca tot taranii le conduc si nu stiu ce-i aia ?
    Cred ca ar trebui odata si odata rezolvat EPG , macar nu mai frunzaresti pe dif. site-uri sa vezi programul TV , il poti programa pt o emisiune favorita , etc ....
    La inceput am zis ca "sunt la inceput" si se vor rezolva dar cred ca NU SE DORESTE sau costa prea mult rezolvarea problemei .
    Pacat !
    abs si esp intra singure in functiune.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)