Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
    Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default DigiSport isi bate joc de noi???

salutare!

La ora asta, 16:20, de atunci incerc sa scriu acest post, nici un meci nu e live, din Germania, Anglia, Italia.

desi ruleaza 2 f bune, de ex Lazio - Samdoria.

aseara, Genoa-Inter , a fost premiera... la 1 ora dupa..

chiar nu sunteti in stare sa faceti un program asa incat meciuri gen TM-Ceahlaul sa l dati mai devreme sau pe gsp...

Daca nu puteti/vreti trebuia sa i lasati pe cei de la boom, macar dadeau meciurile in direct.. Nu suport sa vad un meci cand stiu scorul..

din Germania, azi au fost premiera meciurile de ieri, digisport+ numai de astea dau..premiere..

Dupa cum stiti, sky ita nu mai merge-n share, poate urmeaza si alti provideri, dar ASTEPTAM DE LA DIGI, macar 16/9 pt Digisport-uri, ca HD ul e departe..
    luati exemplu Pro Cinema, merge si pe softul actual de receivere...

dar meciurile din Spania si Italia, Germania, Anglia, se pot da fara probleme 16/9, doar putin bunavointa e nevoie, dar cu mentaliatatea romaneasca e cam greu.. "las-o ba ca merge asa" se vede cand e gol..nu?

Astept sustinatori.
    VU+Solo2, Samsung ue40D7000,ue37D5700,Diablo Wifi, Offset 0,9m - 9E-13E-19E-23E, Offset 1.2m -28 E , 1.2m - 36 E, Offset 0.9m - 1w

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

ntre timp Romnia s-a clasat pe locul 3 la Campionatele Mondiale de gimnastică, obţinnd 2 medalii de aur, una de argint şi una de bronz. Dar cui i pasă?

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca in toata aceasta Europa civilizata televiziunile afiseaza echipele,minutul si scorul la Digi exista inca o incapatinare suspecta a unor oameni care probabil acum inventeaza motive puerile...
    M-am uitat si la croati,sirbi,bosniaci ,albanezi asa numita lume a doua ,peste tot sint afisate echipele,minutul si scorul ...
    Mie personal imi da senzatia unei lipse de respect fata de iubitorii fotbalului...
    Rapidist pur singe...

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Si unde mai pui ca la canalele de sport ungare care transmit fotbal din Spania Italia se aude sunetul de pe stadioane mai tare de intri in atmosfera meciurilor iar la tv noastre sonorul de fundal de pe stadioane este redus aproape total si se aud doar boscorodelile, balbaielile comentatorilor neprofesionisti ai nostri. Se vede ca suntem in urma cu totul.
    Esti om cu mine ......cu tine ! . E bine sa faci ce stii si sa stii bine ceea ce faci. h-h strong,kaoneros,yumatu.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default digi sport

vreau sa intreb unde sun acele programe digi 3,4,5,6, sa dea fotbal de la italieni si spanioli in direc si nu in premiera cam asa se lauda cei de la digi la incepu cand sa lansat digi sport

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default sky italia

Quote Originally Posted by mark21 View Post
    salutare!

La ora asta, 16:20, de atunci incerc sa scriu acest post, nici un meci nu e live, din Germania, Anglia, Italia.

desi ruleaza 2 f bune, de ex Lazio - Samdoria.

aseara, Genoa-Inter , a fost premiera... la 1 ora dupa..

chiar nu sunteti in stare sa faceti un program asa incat meciuri gen TM-Ceahlaul sa l dati mai devreme sau pe gsp...

Daca nu puteti/vreti trebuia sa i lasati pe cei de la boom, macar dadeau meciurile in direct.. Nu suport sa vad un meci cand stiu scorul..

din Germania, azi au fost premiera meciurile de ieri, digisport+ numai de astea dau..premiere..

Dupa cum stiti, sky ita nu mai merge-n share, poate urmeaza si alti provideri, dar ASTEPTAM DE LA DIGI, macar 16/9 pt Digisport-uri, ca HD ul e departe..
    luati exemplu Pro Cinema, merge si pe softul actual de receivere...

dar meciurile din Spania si Italia, Germania, Anglia, se pot da fara probleme 16/9, doar putin bunavointa e nevoie, dar cu mentaliatatea romaneasca e cam greu.. "las-o ba ca merge asa" se vede cand e gol..nu?

Astept sustinatori.
    sti ce sa intimplat de nu mai merge sky italia?
    VuSolo2...VU+duo. digi/upc ..si instalez antene in Dublin..
    http://www.adverts.ie/showproduct.ph...=75301&cat=500

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by paulino View Post
    Daca in toata aceasta Europa civilizata televiziunile afiseaza echipele,minutul si scorul la Digi exista inca o incapatinare suspecta a unor oameni care probabil acum inventeaza motive puerile...
    M-am uitat si la croati,sirbi,bosniaci ,albanezi asa numita lume a doua ,peste tot sint afisate echipele,minutul si scorul ...
    Mie personal imi da senzatia unei lipse de respect fata de iubitorii fotbalului...
    Sa zici mersi ca inca nu afiseaza o banda cu sms-uri sau reclame de-alea tampite ce-ti "micsoreaza meciul" gen Antena1, dar niciodata nu e prea tarziu.....

Hai cu minutul si scorul fratilor

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by palink View Post
    Hai cu minutul si scorul fratilor
    Doamne fereste.. sa apara si banda aia..
    Am vaz ca si la SportKlub au inceput cu banda aia..
    Ideea e ca Digisport incurajeaza share-ul prin faptul ca nu ofera serviciile cerute de clienti. Da-ti meciurile in direct si 16/9, ca va intelegem ca e greu cu HD-ul, dar nu ne mai luati atat de fraieri, cam vazut si noi tv-uri si ce insemna dth uri in afara...
    Vad ca pe voi nu va deranjeaza sa ca nu dau 16/9

@pelisor
    SkyIta nu mai merge, pt ca au schimbat lungimea key-lor de la 158 biti la 164, vin key dar prea scurte, si nu avem un EMU care sa stie sa citeasca. Sa speram ca vom avea in curand, un newcs/cccam care sa stie.

@Spartacus - eu asteptam alt raspuns de la dvs...macar o speranta.. cu digisport, 16/9, etc..

@fanta, nu mai ne dai nici o bomba?
    Last edited by mark21; 20th October 2009 at 15:58.
    VU+Solo2, Samsung ue40D7000,ue37D5700,Diablo Wifi, Offset 0,9m - 9E-13E-19E-23E, Offset 1.2m -28 E , 1.2m - 36 E, Offset 0.9m - 1w

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mark21 View Post
    SkyIta nu mai merge, pt ca au schimbat lungimea key-lor si nu avem un EMU care sa stie sa citeasca. Sa speram ca vom avea in curand, un newcs/cccam care sa stie.
    Eu stiam ca s-a modificat ECM time... ma rog...
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53E - -30W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

din intamplare am dat pe Dilema 2 de la bulgari.

transmit meciurile din Anglia 16:9.

Chiar nu se aude nimeni? chiar va bateti joc de noi cu imaginea aia..

iphone unlocker Expert
    Posts Thanks / Likes

Plus ca nu vor nicicum sa afiseze scorul in timpul meciurilor.Macar bine ca afiseaza cine joaca nu ca aia de la antena si gsp care nu ca nu afiseaza scorul dar nu afiseaza nici macar cine joaca si nici minutul.Jenant foarte jenant,bataie de joc!
    If you want unlock your iPhone contact me.

Nobody is Perfect
    I am Nobody

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Garantat daca va fi 16/9 vor urla unii cu televizoare cu lampi de ce nu e HD . Daca va fi HD , vor urla unii ca de ce nu e 3 D . Cand va fi 3 D vor urla unii ca de ce nu e 6 D , etc .

Deja m-am saturat ....

Nu va place ? NU VA UITATI . Eventual schimbati operatorul si urmariti la alt operator meciurile (daca le transmite , si nu , nu le transmite !)

Atatea vaicareli pentru un canal care nu cere bani in plus la abonament dar da sport cumparat foarte scump , n-am mai vazut decat la romani .

Eu sper sa nu afiseze niciodata scorul . Vrei sa aflii scorul ? Ai bunul simt sa le faci putina audienta !

iphone unlocker Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Garantat daca va fi 16/9 vor urla unii cu televizoare cu lampi de ce nu e HD . Daca va fi HD , vor urla unii ca de ce nu e 3 D . Cand va fi 3 D vor urla unii ca de ce nu e 6 D , etc .

Deja m-am saturat ....

Nu va place ? NU VA UITATI . Eventual schimbati operatorul si urmariti la alt operator meciurile (daca le transmite , si nu , nu le transmite !)

Atatea vaicareli pentru un canal care nu cere bani in plus la abonament dar da sport cumparat foarte scump , n-am mai vazut decat la romani .

Eu sper sa nu afiseze niciodata scorul . Vrei sa aflii scorul ? Ai bunul simt sa le faci putina audienta !
    Audienta oricum le fac pentru ca sunt abonatul lor si ma uit la meciuri.Daca te uiti la orice canal de sport din europa ai sa constati ca toate afiseaza minutul si scorul partidei.De ce atata interes pentru minut si scor?Simplu:cateodata coincid doua sau mai multe meciuri care prezinta interes pentru mine si ma uit alternativ.Am fost destul de explicit?

Nobody is Perfect
    I am Nobody

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Pentru ei nu este avantajos sa te uiti alternativ . Trebuie sa te uiti doar la ei .

iphone unlocker Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Pentru ei nu este avantajos sa te uiti alternativ . Trebuie sa te uiti doar la ei .
    Pai nu e tot la ei(DIGI TV)?.Acuma de exemplu pe digisport se joaca barca-zaragoza(la astia cred ca nu pot scoate scorul ca asa preiau imaginea),la digisportplus chievo-milan cu scor(imagine preluata) iar la gsp oare cine joaca?,pe ecran pune "DIRECT" si atat.Tu ai impresia ca eu in seara asta ma uit la alt DTH?

Nobody is Perfect
    I am Nobody

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)