Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
    Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default rog ceva pareri ref. achizitionare un LCD HD

salut!

As vrea sa iau un tv LCD HD Full 1080p dar cu urmatoarele dotari
    -tuner c/t
    -slot USB cu posibilitate mp3, jpeg, eventual avi
    -diagonala 81-94 cm
    -pret rezonabil , in jur de 2000 ron

Ce parere aveti de LG ?

si de asemenea doresc sa intreb pe cei care sunt abo. UPC , daca are cineva asa ceva de mai sus , adica tuner cablu digital si daca merge pachetul digital ( baza fara HBO ) fara receptor de la ei !?

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Eu as merge pe Samsung!

Salut!,
    parerea mea este daca poti sa-ti iei un Samsung 37B651 pret de raft ~4200 lei este bestial comparativ cu LG, daca ai in zona magazin Cora pana duminica(cel putin la Cluj) au oferta de buy-back la schimb cu orice tv sau monitor iti face o reducere de 15%, in plus daca ai card de Cora mai ai o reducere de 20% deci totall 35%!
    Pret de raft 4200 lei dupa reduceri 2.730 la bani astia iei un LCD deosebit.
    Cateva functii:
    Picture In Picture
    [email protected](are retea,
    stiri, informatii bursiere, meteo, videoclipuri YouTube etc)
    Content Library(1GB)
    Smart Content Manager
    HDMI-CEC- posibilitate de conectare Anynet+
    Wireless DLNA
    BD Wise

Tuner DVB T/C
    USB 2.0 Movie
    bafta la cumparaturi!

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

merci ptr recomandare , dar nu intrunesc conditiile Cora , asa ca la 4200 eventual imi iau LED TV

am fost de curand pe la altex si am vazut un philips ( dar era HD ready ) dotat cu PCMCA , ...sa inteleg ca ar merge cu un CAM de cablu sau terestru si card adecvat ? UPC sau alti operatori?
    TV-ul avea tuner c/t si USB ( pacat ca e doar HD ready ) diagonala 81 cm, pret 1999 ron!

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default Lcd

din pacate nu merge nici pe UPC nici pe RDS(eu am rds digital)receptoarele lor sunt imperecheate cu cartela, prinzi numai semnalul analogic fara receptor de la ei, sau daca esti din Buc prinzi ceva DVB-T(ProTV si TVR parca), momentan inca 2-3 ani nu cred ca o sa avem prea multe optiuni pt DVB-T in restul tarii, iar DVB-C fara receptor de la furnizor nu o sa fie prea curand, deci nu prea merita acele tunere incluse dar sunt impuse de UE.philips mie personal nu prea imi place cum face upscaling, arata imaginile cam deformate pentru semnalul SD, filtrele de imagine sunt cam slabe.In functie de cati bani vrei sa investesti recomandarea mea: 1)Samsung(bun si mai ieftin)2)Sony(majoritatea cu panouri Samsung, filtre f bune dar mai scump) 3)LG bunicel preturi mai mici, 4)Philips ok doar la modelele mai scumpe.
    eu am un Philips HD Redy de 32" si un Samsung 40" fullHD diferenta este net in favoarea Samsung. Dar cum gusturile nu se discuta cel mai bine te duci in magazin si le probezi chiar tu, recomandabil rogi sa-ti puna un DVD nu cu semnalul de la ei care este optimizat si merge mult mai bine decat de la antena.
    deci spor la shopping!

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Smile

Ia-ti un Loewe nu o marca consumer generala, fii diferit! Loewe merita toti banii

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Dupa ce am analizat toate ofertele la diagonala de 81cm iti recomand Sony KDL 32W5500 pe care vreau si eu sa-l cumpar, contrast dinamic 80.000:1, Full HD, toate optiunile care le vrei tu, culori foarte bune, consum de 81W, la pretul de 3200 lei la Flamingo, iar daca faci comanda pe internet ai 5% reducere la prima comanda. Face toti banii.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Eu am Samsung L32 B530 Full HD. 32 de inch e normal pentru o sufragerie mare.
    Dacă insişti pentru opţiuni mp3, mkv etc, atunci ia tot din seria 530 cel de 37 de cm - e cam la 2600 lei pe piaţă. Succes!

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Thumbs down

multumesc ptr. sfaturi , ...am inteles ... pana la urma vom folosi (deocamdata) TV LCD sau PLASMA ca si monitoare! corect?!....urat ...
    Rog inchideti acest topic ,,,

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by tylk View Post
    Ia-ti un nu o marca consumer generala, fii diferit! Loewe merita toti banii
    Apropo de Loewe: http://www.youtube.com/watch?v=dq_SJ...layer_embedded
    SHALOM

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default Genial filmuletul

Dupa ce vezi filmuletul si realizezi ca pe baietii din departamentul de marketing Loewe ii "poate" capul - mai ca incepi sa te gandesti si tu afara din cutie si realizezi ca exista si alte firme decat Samsung, Sony... etc... care merita atentie.

Sper ca nu doar departamentul de marketing e tare

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Angry

va rog frumos , eu am deschis acest topic intr-anumit sens , adica un LCD HD FUL 1080P care sa aiba ceva facilitati in plus si m-am referit la marci care sunt pe piata larga , la preturi rezon. Samsung , LG , deci eu nu am iesit la shoping , , deci nu mai veniti cu reclame de gen " LOWE" pentru ca nu au suport !
    Din cate stiu , aceste marci de mai sus au meniuri service din care se pot activa anumite servicii , respectiv vizualizare containere matroska , etc. , cine stie sa caute si are curajul sa experimenteze, tot respectul meu
    cei care fac recomandari de fite , au dispretul meu
    Cam asta este

Banned Master

Posts Thanks / Likes

Default salut

Salut tuturor! Eu ti-as recomanda SHARP cu ochii inchisi! Vorbim de nr 1 in lume la tehnologia LCD!

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Wink

pentru pamanteni , conteaza si pretul

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mircea.auto View Post
    Dupa ce vezi filmuletul si realizezi ca pe baietii din departamentul de marketing Loewe ii "poate" capul - mai ca incepi sa te gandesti si tu afara din cutie si realizezi ca exista si alte firme decat Samsung, Sony... etc... care merita atentie.

Sper ca nu doar departamentul de marketing e tare
    Tu nu poti compara Loewe cu Samsung si Sony decit daca nu ai auzit de Loewe pina acum. E vorba de alta liga, de la materialele din care e facuta carcasa, cartonul in care e impachetat si calitate componentelor/softului. Loewe se adreseaza altui segment de piata.

@gabone
    LG e destul de bun, raportul pret/calitate e foarte bun chiar. De ce nu iei pur si simplu o plasma ca sint ieftine si bune, iti iei pt viitor tv full-hd care sa stie *.avi? Logica? Ce, vezi mai bine avi-ul pe un full hd ca pe un hd-ready? Eu zic ca nu. Majoritatea cind spun avi se refera la cam-rip, screener de o calitate care nu ajunge nici pt pal, si atunci la ce full-hd? Mai gindestete odata ce vrei, de ce ai nevoie de fapt si gasesti si o solutie sa-ti fie accesibila sigur.

bafta
    19,2°E + 0,8°W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Iti recomand LCD-ul ELCROM.Are o imagine in SECAM superba.
    Este singurul care stie 1080r
    (n.a. 1080r - rezolutie de 1080 de linii care contin 1920 de pixeli cu scanare regresiva)
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)