Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9

Thread: tivu sat card

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default tivu sat card

buna.as dori sa cumpar o cartela tivu sat.din cate stiu se vand numai impreuna cu decodorul...e un humax combo terestru si satelit la vreo 160 de euro , dar si o versiune mai iftina la vreo 90 de euro (la pretul decodorului este inclusa si cartela tivu sat). pe mine m-a interesa doar cartela si de aceea as dori sa stiu , daca cinava are deja, cartela asta ( codare nagra 3 presupun) poate fi citita si de decodoare gen dreambox sau echosmart sau este imperecheata cartela cu decodorul....
    daca cineva are.....din cate stiu eu oficial cartela merge numai cu decodorul sau...se poate si altfel?....va multumesc

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Salut, din cat stiu eu , cardul de TIVUSAT , NU merge in share . Noroc

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default tivusat

Este mare difficultate cautare card din tivusat si in Italia, nu credi ca e simplu cautare in Romania...acuma nu este timpul de facere acesta cumparaturi, nu este conveniente...trebuie astepteare...
    Numai decoderul de tivusat funzioneza cu card tivusat ..cu altfel dec nu merge...salut. Sesamo (Italia)

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Default cam plus card activat

Quote Originally Posted by anthonyy View Post
    buna.as dori sa cumpar o cartela tivu sat.din cate stiu se vand numai impreuna cu decodorul...e un humax combo terestru si satelit la vreo 160 de euro , dar si o versiune mai iftina la vreo 90 de euro (la pretul decodorului este inclusa si cartela tivu sat). pe mine m-a interesa doar cartela si de aceea as dori sa stiu , daca cinava are deja, cartela asta ( codare nagra 3 presupun) poate fi citita si de decodoare gen dreambox sau echosmart sau este imperecheata cartela cu decodorul....
    daca cineva are.....din cate stiu eu oficial cartela merge numai cu decodorul sau...se poate si altfel?....va multumesc
    pentru cei interesati
    CAM PLUS CARD TIVUSAT ACTIVAT
    PENTRU CEI INTERESATI LA TEL 00393206996562

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default buna

buna...ms pt interes...stiu deja ca acum a aparut si camul. intrebarea mea era daca cardul tivusat merge si in alt decodor decat cel oficial pt ca am posibilitatea sa il iau si posibilitatea de activare.
    la momentul cand intrebam eu aceste lucruri erau aparute doar primele decodoare SD. acum sunt si acestea si decodoarele hd dar desigur si camul. camul costa cam 80 euro si activarea trebuie sa ai rezidenta in it sau un italian sa il activezi pe numele lui(care plateste abonamentul rai).

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default re

Quote Originally Posted by anthonyy View Post
    buna...ms pt interes...stiu deja ca acum a aparut si camul. intrebarea mea era daca cardul tivusat merge si in alt decodor decat cel oficial pt ca am posibilitatea sa il iau si posibilitatea de activare.
    la momentul cand intrebam eu aceste lucruri erau aparute doar primele decodoare SD. acum sunt si acestea si decodoarele hd dar desigur si camul. camul costa cam 80 euro si activarea trebuie sa ai rezidenta in it sau un italian sa il activezi pe numele lui(care plateste abonamentul rai).
    merge cardul bine merci in share cu DM cu Emu C ... 2.2.1 .

zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

merge merge

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default DA

Merge bine cardul Tivupe DM, si E1 si E2, si in sbox, si in oscam, si scam, si cccam 2.2.1.
    Activarea se face pe cineva cu cetatenie italiana, o data activat il ai, fara alte taxe.
    Doar ca trebuie sa faci AU saptamanal la el, in rest merge impecabil.
    Note: Viewing Pay TV without a valid subscription is illegal!
    Still active!

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Merge cardul si in Clarke-Tech 5000C+,5100C+,6600SST,ET 9000

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)