Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    arhanghelxxl
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

Default DIFERENTE intre clona si original!?

Sal'[email protected]
    Studiind de mult fenomenul vreau sa trec si eu pe un dm 800 insa inca am nelamuriri asupra diferentelor in ceea ce priveste imaginea si sunetul la original si clona!
    Din cei ce cunosc imi poate spune cineva daca e vreo diferenta d.p.d.v. asta?
    Multumesc !
    Sl'[email protected]

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by arhanghelxxl View Post
    Sal'[email protected]
    Studiind de mult fenomenul vreau sa trec si eu pe un dm 800 insa inca am nelamuriri asupra diferentelor in ceea ce priveste imaginea si sunetul la original si clona!
    Din cei ce cunosc imi poate spune cineva daca e vreo diferenta d.p.d.v. asta?
    Multumesc !
    Sl'[email protected]
    te sfatuiesc sa nu iei clona,nu ca vreau sa i dau dreptate lui KB,care este paranoic cu clonele
    dar te sfatuiesc sa iei originalul,ptru ca nu se pot instala decat IMG dedicate(modificate) ptru clone.
    cele noi nu se pot instala,ptru ca nu booteaza.
    daca scoti smart cardul de pe unu original si il pui pe clona,merge
    asa ca ptru 3 mil in plus,te sfatuiesc sa iei orig
    350 kg de scule!

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Despre sunet nu-ti pot spune nimic deosebit, insa la imagine sunt diferente mari la imaginile actuale fata de cele vechi. Si vor mai apare, recent a aparut in sfirsit posibilitatea de a regla multe chestii video la dreambox, chestii care in imaginile vechi nu functionau, la fel si telecomanda cu imaginile vechi nu reactiona rapid, zapping si multe alte chestii. Dupa cum te vad cred ca tu de fapt cauti o clona din start, ai grija ce faci deoarece cel putin 2 persoane au anuntat razboi clonelor in viitorul foarte apropiat; si nu de pe forumul asta ci de pe IHAD.

bafta
    19,2°E + 0,8°W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Senzational : 2 pers. au anuntat jihad pe ihad . Comunitatea satelitara este ingrozita , posesorii de clone sau ascunsi pe unde pot , in special in varful patului .
    In God I trust . All others pay cash .

Silver Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by valerica View Post
    Senzational : 2 pers. au anuntat jihad pe ihad . Comunitatea satelitara este ingrozita , posesorii de clone sau ascunsi pe unde pot , in special in varful patului .

Cum razi tu eu pot ride si mai linistit, reciverul meu e original si in plus nu folosesc Gemini pe dm800. L-am prevenit doar pentru ca una din acele 2 persoane este aceeasi persoana care a infiintat IHAd-ul, si care a "omorit" clonele de 500. Nu e senzational, dar se discuta si cum pe aici sint destui cu clone ar trebui poate sa stie, mai ales ca multi inca folosesc Gemini si in dm800.

bafta

L.E. Da, de fapt e ingrozita comunitatea, dar doar cea de clonari, stiu unii care nu fac nici un update din cauza frunzelor de morcov ce le atirna in partea dorsala.........
    19,2°E + 0,8°W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Au fost "omorate" pentru 48 ore ; acum toate traiesc bine merci . Pana la sfarsitul anului apare si rezolvarea pentru 2nd stage bootloader .
    Oricum trebuie cumparate originale pentru a fi bani pt. dezv. de emus de care sa se foloseasca si altii , lol .

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default Dreambox 800

Stimati prieteni !!! Am si Eu o întrebare catre D-ra. Sunt din Ucraina si acuma , dupa cum vad caci stau lucrurile cu platforma Digi Tv, vor trece în N 3. Acest reciver Dreambox 800, va putea primi sharingul de exemplu, pentru Digi sau nu ? Sau poate o sa mearga totusi prin koduri iarasi în N 3 prin identul anuntat 1880? Multumesc anticipat de raspuns. Cu multa stima si respect -d.doctor stomatolog Ion Ursanu din Ucraina !!!

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

O mica corectura :
    1)Ruk este Herr iar eu Mr. , nici 1 nu e Miss , lol .
    2)Schimbarea nu s-a facut/face numai cu card-uri 1880 . Pentru 1802 a scris El Piciu aici :
    http://forum.paytv.ro/showthread.php?t=102345&page=2#21

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Ursanu View Post
    Stimati prieteni ! Am si Eu o întrebare catre D-ra. Sunt din Ucraina si acuma , dupa cum vad caci stau lucrurile cu platforma Digi Tv, vor trece în N 3. Acest reciver Dreambox 800, va putea primi sharingul de exemplu, pentru Digi sau nu ? Sau poate o sa mearga totusi prin koduri iarasi în N 3 prin identul anuntat 1880? Multumesc anticipat de raspuns. Cu multa stima si respect -d.doctor stomatolog Ion Ursanu din Ucraina !
    Zilele decodarii prin koduri N2 (1801) sunt numarate, surpriza va apare mai curand decat se asteapta multi dintre noi. Key N3 nu exista pt "publicul larg" si nici nu vor exista in viitorul apropiat si aici ma refer la cele CAID 1802, de 1880 nici nu se pune problema ca vor apare. Decodarea prin intermediul liniilor share este posibila doar daca acele carduri puse la "batatie" sunt ROM 142 rev G02 (cartele rosii) CAID 1802, cardurile cu ROM190, CAID1880 au menirea de a nu putea fi utilizate in share deci concluzia o poti trage singur.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Concluzia topicului : daca nu ai ce face cu banii si esti dornic de adrenalina si senzatii tari , cumpara o clona !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)