Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Talking O rugaminte pentru Strong 4355 EVO,

Salut, am si eu o conserva de 4355 blocata de frate-miu de pe vremea cu "clonele" si alte prostii de firmware de pe net. Am citit o gramada de posibilitati pentru devenirea la soft-ul initial... insa becul de power ramane permanent rosu. Ma gandeam ca poate cineva din Bucuresti, Titan-Balta Alba, mai are o astfel de frumusete de receiver sau macar un JTAG cu care sa il pot reinvia. As dori sa il folosesc pentru posturile de radio de pe satelit... Multumesc anticipat.
    Last edited by domnulx2001; 8th October 2009 at 01:34. Reason: Corectare greseli si adaugare continut

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Thumbs up Asa

Quote Originally Posted by domnulx2001 View Post
    Salut, am si eu o conserva de 4355 blocata de frate-miu de pe vremea cu "clonele" si alte prostii de firmware de pe net. Am citit o gramada de posibilitati pentru devenirea la soft-ul initial... insa becul de power ramane permanent rosu. Ma gandeam ca poate cineva din Bucuresti, Titan-Balta Alba, mai are o astfel de frumusete de receiver sau macar un JTAG cu care sa il pot reinvia. As dori sa il folosesc pentru posturile de radio de pe satelit... Multumesc anticipat.
    Ia legatura cu safetron1 el te poate ajuta!
    Bafta!

Safe User Expert
    Posts Thanks / Likes

Dupa cum spuneam acum cateva zile intr-un topic care a disparut fara urma am lipsit ceve vreme din peisajul forumistic.Daca nu ai rezolvat intre timp da-mi de stire(aici pe forum ca pm-ul e plin de mesaje ce astepta sa fie citite) , nu te pot ajuta personal dar te indrum cum sa-l faci singur.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by SAFETRON1 View Post
    Dupa cum spuneam acum cateva zile intr-un topic care a disparut fara urma am lipsit ceve vreme din peisajul forumistic.Daca nu ai rezolvat intre timp da-mi de stire(aici pe forum ca pm-ul e plin de mesaje ce astepta sa fie citite) , nu te pot ajuta personal dar te indrum cum sa-l faci singur.
    Si eu am unul tot cu buba asta spune-mi si mie cum sa-l readuc la viata,nu de alta dar vreau sa-l vad mergand si sa-l fac cadou...

Safe User Expert
    Posts Thanks / Likes

Pai in primul rand trebuie sa construiti interfata dupa schema asta:

Daca nu va descurcati puteti apela la prietenul @gelvis si o luati de-a gata.

Se poate folosi si JTAG simplu cu 5 rezistente , 4 de 100 si 1 de 33 dar uneori acesta mai da gresi in procesul de stergere al flash-ului.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

eu zic ca mere si fara jtag pana acum am desfundat vreo 30
    Cand esti mort , nu stii ca esti mort . E greu doar pentru ceilalti !
    La fel si cand esti prost ...
    __________________________________________________ _____________________________________________

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Default Despre 4355,

Salut, nu am reusit sa rezolv cu receiverul asta...asa ca spune-mi ce pasi trebe sa urmez....mai ales daca se face fara jtag ar fi sooper. eu am gasit in el un butonel micutz dar pare ca nu face nimic cand il apas....merci oricum! Jtag-ul pica caci receiveru' e la ai mei acasa si trec mult prea rar sa am timp de montaj...In ultima instanta cred ca o sa apelez la el daca altfel nu ezista solutziune....
    Last edited by domnulx2001; 20th November 2009 at 22:20. Reason: Corectare

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread