Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Bomba de la......Focus

Focus Sat urmeaza sa se rebrenduieasca si se va transforma in UPC Direct Romania.

Pe data de 1.04.2010 (nu-i pacaleala) celor trei transpondere actuale urmeaza sa li se alature alte 7 transpondere noi ce vor forma o platforma digitala UPC Direct.

Toate programele ce emit din Romania vor fi transmise prin fibra optica pana in Amsterdam unde se va face uplinkul.

UPC Direct Romania va dori sa fie o platforma completa gen Dolce TV (nu are in plan dezvoltarea unor supercanale de content gen DigiFilm , GSP TV sau DigiSport).

La ora actuala, nu s-a stabilit exact ce se va intampla cu jegurile numite Kaon dar cert este ca normele de codare folosite de noua platforma vor fi irdet0/cryptoworks si nagravision.E posibil ca putinii clienti pe care ii are Focus in acest moment sa primeasca receivere Philips gratuit.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

stiam eu ca focus o sa ajunga tare,a meriat asteptarea

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    La ora actuala, nu s-a stabilit exact ce se va intampla cu jegurile numite Kaon
    Fanta
    RDI Team
    Cu tot respectul ce ti-l port si toata aprecierea pentru Digi , mai jeguri decat Hyundai-urile nu exista , sunt sub orice critica , poate doar raportul calitate-pret sa le mai salveze din coada clasamentului .

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by laur21 View Post
    stiam eu ca focus o sa ajunga tare,a meriat asteptarea
    Da , fugi si mai fa-ti 10 abonamente.

Dupa anuntul ca UPC se va muta pe 1W, era logica schimbarea denumirii .

Nepriceput in multe Expert
    Posts Thanks / Likes

cred ca au unul dintre cele mai slabe RECEPTOARe DIGITALE DE PE INTREG PAMANTUL....si asta doar ca sa fie mai ieftin ...e o prostie fara margini daca ti la imagine ta de DTH respectabil din care iese sifonat digi tv ca imagine a celui mai mare dth din sud estul Europei

Platinum member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Zgrongy View Post
    Da , fugi si mai fa-ti 10 abonamente.

Dupa anuntul ca UPC se va muta pe 1W, era logica schimbarea denumirii .
    ce sa fac cu ele imi ajung 2

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Reputatyu....lasa naiba Hyundai-urile...ca n-ai avut in viata ta unul oficial DigiTV.
    Pana sa vorbesti din auzite mai bine iti vezi de superechosmarturile tale.

Vad ca toti provinciali deveniti montatori isi dau cu parerea despre receivere inaccesibile dumnealor

Am uitat eu ma uit la DigiSport si GSP TV iar voi aveti Bebe TV si BoomSmarty
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Aceasta strategie am postat o de cateva saptamni bune ca Focus va deveni UPC Direct Romania....asa ca e veche ...

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Stiu ca nu ceva de ultima ora...eu am aflat doar data si norma de codare....

Nepriceput in multe Expert
    Posts Thanks / Likes

Robert daca tot ai numele si adresa mea de ce nu te uiti tu frumos la adresa mea sa vezi cate abonamente oficiale am si ce pachet am si daca am sau nu platit abonamentul
    te restect prea mult ca sa intru intr-un conflict cu tine

recunoaste si tu ca este o miscare proasta asta cu receptoarele lor Hyundai,
    doar cele humax sunt de calitate,
    despre Hyundai sunt proaste si raman la aceasta idee oricat ai spune tu ca sunt de performante desi cred ca si tu stii ca nu sunt deloc performante

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Toata treaba a luat start cand UPC a hotarat ca pleaca de pe Astra pe Thor, si strategia cand a cumparat Focus ei stiau ca seva uni canalele pentru Ungaria, Chehia, Slovacia, Romania.
    Codarea pleaca de la chestia ca cryptoworks este primul pe care lau folosit si au dat receivere Philips simple, sau numai cartele cum am eu,
    dar pe urma au intrat receivere cu pvr (harddisc) cu codarea de n*gra3 (cred, dar in nici un caz n*gra2)
    ird*to este informatie noua si pentru mine, pentru faptul ca credeam o sa colaboreze cu canal digital pentru hd, dar ma rog.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by horatyu View Post
    Robert daca tot ai numele si adresa mea de ce nu te uiti tu frumos la adresa mea sa vezi cate abonamente oficiale am si ce pachet am si daca am sau nu platit abonamentul
    te restect prea mult ca sa intru intr-un conflict cu tine

recunoaste si tu ca este o miscare proasta asta cu receptoarele lor Hyundai,
    doar cele humax sunt de calitate,
    despre Hyundai sunt proaste si raman la aceasta idee oricat ai spune tu ca sunt de performante desi cred ca si tu stii ca nu sunt deloc performante

Am un Hyndai 1120 din decembrie 2004 ! inaintea lansarii oficiale...i-am pus condesator in vara lui 2005 si sa chelesc daca s-a blocat vreodata ! Merge impecabil de aproape 5 ani de zile ! Nu-l schimb pe nici un alt receiver de la Digi.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Primul receptor digital (analogicul am folosit 15 ani) cu care m-am intalnit erau conservele, credeam ca sunt super receptoare, in scurt timp am descoperit o caruta de buguri la soft, sa nu vorbim despre viteza de reactie a hardware-ului. Am vazut la cineva un humax, am zis "asta da receptor". Dreamboxul pentru mine e un super calculator fata de hyundai.

Am trei conserve, asi putea sa scriu o carte cu bug-urile lor.

[DIGI-S/C Extra Complet] [0.8m Fe, LNB 0.2dB 1W+19.2E, DM500S] [0.9m Al, LNB 0.2dB Quad 1W, HSS-1160NA] [1.5m Al Motorized (15W-53E), LNB 0.2dB, Sunray4 SR4 TripleTuner] [Humax DIGI+C][15W-68.5E]

Haiduc Expert
    Latitude: 44.202°, Longitude: 27.322°, Bărăgan City
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post

..... jegurile numite Kaon ........

Fanta
    RDI Team
    Kaon = jeg

Hyundai = ?.?.?

Fanta, "clubul posesorilor de receptoare freezate DIGI", te roaga sa completezi in locul semnelor de intrebare, cu ce vrei tu!
    Ne place de tine, ne tii veseli.
    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Am abonament focus si sant foarte multumit ...daca au imbunatatit ceva bravo lor le doresc si mai multi clienti. Despre receptoare....fanta are dreptate am fost si eu abonat digi si inca mai am un NA 1120 deocamdata la naftalina , nu mi s-a blocat nici mie vreodata , cat derpre Kaon ...nu pot spune nimic la mine a aterizat cardu la inceput intr-un modul conax apoi intrun dragon cam iar dupacea a prins radacini in dreambox ....peste tot a functionat fara probleme acest card ...deci si in aceasta privinta sant multumit ....

numai bine !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)